PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

TEchniki animacyjne
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | animacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
uki

Od: 2003.08.02

PostWysłany: 2003.11.19 16:33    Temat postu: TEchniki animacyjne

No wiec tak zawsze ciekawiło mnie od strony technicznej jak robi sie nowoczesne kreskówki i może ktoś zna strone z artykułami na tenże temat.
^
Odpowiedz z cytatem
Toszcze

Od: 2002.01.26

PostWysłany: 2003.11.19 18:08    Temat postu:

Heh, ja tylko ogladam kreskowki, a od robienia ich jestem baaardzo daleki, ale mysle, ze powinnno sie uczyc od najlepszych - Cartoon Network Studio. ;)

No i musialem to rzucic (chociaz pewnie znasz, a poza tym to nie kreskowki...) - Whoswe (zobacz 'how we do it'). ;)

Xbox 360 Gamer :: WebHelp
^
Odpowiedz z cytatem
uki

PostWysłany: 2003.11.19 21:31    Temat postu:

heh ql
Ale mi bardziej chodzi o cos w stylu jak powstaja animowane mangi jak te japońce robia że chmury im się ładnie faluja dym przeżedza i gęstnieje jak rysuja że to jest do siebie podobne.Ja z rysunkiem mam taki problem że nie potrafie np narysować twarzy lekko odwracającej sie bo przestaje wyglądać na podobną.
^
Odpowiedz z cytatem
teka

Od: 2002.02.13

PostWysłany: 2003.11.20 0:36    Temat postu:

to raczej sprawa dobrego rysunkowego warsztatu a nie sztuczek animacyjnych. cwiczyc rysowanie twarzy przed lustrem, glowy ojca itp itd
albo zrob sobie glowe w 3de i obrazaj do woli ;)

Ka Ka Kamien
^
Odpowiedz z cytatem
uki

PostWysłany: 2003.11.20 15:05    Temat postu:

Oczywiście że cwicze cały czas ale w wolnych chwilach poznałbym te sztuczki z miła chęcią :D
^
Odpowiedz z cytatem
Termos

Od: 2005.10.29

PostWysłany: 2005.10.29 22:04    Temat postu:

- odnosnie serii prod przez Cartoon N:
tak na prawde obecnie proces tworzenia przypomina fabryczna robote, jest koles ktory stworzyl np "pomysl" design postaci i on sie zajmuje tylko nadzorem ludzi ktorzy przygotowuja kluczowe klatki ,potem wszystko leci do Japonii i tam "mrowki" animuja. 90% amerykanskich produkcji tak wyglada obecnie
- sztuczki magiczki, uwierz mi ,ze nie na cwancykach to wszystko polega, w Japonii jest taki trend ze sie robi np postacie i animw w 3d a potem liczy sie wszystko uzywajac filtrow 2d (i to wielu), a nas np mozesz zobaczyc Atomowki robione w ten sposob:)

www.tulejkafilm.com
^
Odpowiedz z cytatem
de5zcz

Od: 2003.05.14

PostWysłany: 2005.12.22 21:00    Temat postu:

był kiedys taki kurs rysowania komiksów (leciało to czesto chyba na poloni 2) 2 lekcje były poswięcone robieniu filmów animowanych mam to chyba nawet nagrane gdzieś na video, ale niestety wątpię żeby Ci sie przydało bo to raczej był film w stylu reksia (też o piesku) a narysowany disnejowską kreska (kurs prowadził facet z włoskeigo studia disneja)...
---- --- -- -
a ja słyszałem, że własnie swego czasu japońce wynajmowali rysowników ze wschodu (tzn. studia) czytałem o tym kiedyś w kawaii, czy mangazynie

a jesli chodzi o anime to widziałem też na jakims kanale jak robi sie hentai :-) hi hi ....
^
Odpowiedz z cytatem
EDi
moderator*

Od: 2004.10.26

PostWysłany: 2005.12.23 10:11    Temat postu:

Co do mangi to jeszcze jakiś czas temu walały się po empikach takie książeczki "Jak powstaje Manga" czy coś w tym stylu. Cała seria, jak rysować postacie, sprzęt, mimikę twarzy i wiele innych elementów. O, nawet linkiem zarzucę. Mój braciak to kupował, więc nawet wiem jak to w środku wygląda i powiem Ci, że jest tam sporo przydatnych informacji. Przynajmniej dla kogoś, kto nigdy rysunku się nie uczył.

EDi .:. nabi.pl
^
Odpowiedz z cytatem
shokunin

Od: 2007.02.14

PostWysłany: 2007.02.15 10:55    Temat postu: techniki aminacyjne

Jak robiona jest dzisiejsza animacja, tak samo jak byla robiona kiedys, papier ,ołowke i lightbox, z tym że większosc produkcji jest przeniesiona do korei i indi, gdzie po prostu jest tanisza sila robocza i wielkie studia nie musza wydawac pieniedzy ,oraz z mniejszym budzetem osiagac doskonale efekty, aczkolwiek wiele pre podukcji jest wciaz wykonywane w europie czy stanach, co do japonskeij animacji nie wypowiadal bym sie ,ale wydaje mi sie ze wiekszosc pracy bedzie zrobione w japoni, ze wzgledu na ich pracowitosc i chec utrzymania wlasnych standartow. Oczywiscie wykorzystuje sie komputery do skladu i kolorowania , nb Animo swietny program do skanowania, efektow, kolorowania, Flash czesto wykorzystywanu w animacji limitowanej , poniewaz taka animacja jest tania w produkcji, SoftCel uzywany ostanio przez studia produkujace wycinane kukielkowe animacje przyklad Charlie and Lola na BBC.
Wiele reklam jakkolwiek jest wykonycwana tradycjnymi technikami przez studia w europie. Ale proces przewaznie zaczyna sie na papierze , cj\hociaz coraz wiecej jest softwo tzw, paperless i tu wchodzi juz w uzytek doskaonala umiejetnosc radzenia sobie tabletem, ale podstwa dobrej animacji jest zdolnosc do rysowania i cwiczenia w rysunku, czyli rysownaie ale i takze observacja natury.
Przy produkcji Triplets of Bellevile., wykozystywano amigi z Take 2Two jako line testery.

jest tez kilka ksiazek ktore moge polecic ;

Richard Wiliams The Animator's Survival Kit
Whitaker and Halas Timing for Animation

Steve Roberts Character Animation in 3D to ksiazka mojego obecnego nauczyciela zajmujacego sie od lat 2D , gdzie wyjasnia podstawy animacji postaci przy wykorzystaniu prostych modeli 3D
http://www.characteranimationin3d.com/2D%20animation%20info.htm
to link do jego strony sekcja o 2D[/img]

nie komplikuj
www.shokunin.org.uk
^
Odpowiedz z cytatem
LionSerpentSun

Od: 2004.10.26

PostWysłany: 2007.02.15 11:28    Temat postu: Re: techniki aminacyjne

Co do chmur to np Ghibli ma wlasnych ludzi od rysowania nieba, innych od drzew itp. :-)
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | animacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: