PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

We are shit
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | fotografia : prezentacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
łotr

Od: 2005.06.23

PostWysłany: 2007.05.12 14:46    Temat postu:

er5 napisał(a):
Jeśli chodzi o przekaz, zrozumienie i przesłanie.
Chciałem pokazać jak mała granica oddziela rzeczy, którymi możemy być zafascynowani od tych, które mogą wywoływać w nas obrzydzenie. Jak bardzo ulotna i mało znacząca może być fizyczność.

faktycznie mogłem wkleić to wtedy. :)
chodzi mi przede wszystkim o ostanie zdanie. piszesz o ulotnej i mało znaczącej fizyczności - to samo w sobie jest dla mnie zrozumiałe, ale w konfontacji ze zdjęciami (oglądałem je przed przeczytaniem tego tekstu), a raczej moimi odczuciami (poza technicznymi) pojawił się semantyczny kłopot :/

spróbuję, to jakoś sensownie wyjaśnić.
ta różnica - martwe ciało zwierzęcia i "piękne" ciało kobiety na zdjęciach. dla mnie najwazniejszym i pierwszym nośnikiem informacji była właśnie ta fizyczność, obdarta ze wszystkiego co żywa istota ma jeszcze poza nią właśnie, to ona a nie coś innego kazała mi patrzeć z obrzydzeniem na zdjęcia zwierzątek a z "zachwytem" na ciało kobiety. ta fizyczność to mówiła. nie była ulotna a twarda i rzeczywista. taki psikus.

z tego co udało mi się ułożyć dzisiaj.
faktycznie ukazywać one razem miały pewien wspólny wątek, ale nie poprzez swoją materialność a coś więcej, coś czego nie widać a przecież jest. a ty skontrastowałeś je właśnie przez to co widać najbardziej. teraz nie wiem czy to jeszcze może jakieś braki w warsztacie samej fotografii, która nie pokazała mi właśnie tego czegoś, czego normalnie nie widać czy raczej skrzywiona wyobraźnia zwróciła moją uwagę na co innego :)

zdjęcia z myszą - kompozycyjnie dla mnie najbardziej spójna para właśnie miała to coś, że na chwilę stały się bliskie i próbowały mówić jednym głosem.

nie wiem czy dość jasno się wypisałem ;-)
pozdrówka
^
Odpowiedz z cytatem
Panikkk
weteran

Od: 2005.11.01

PostWysłany: 2007.05.12 14:59    Temat postu:

er5 napisał(a):
W "Was" jest mnóstwo rzeczy, które można ocenić właśnie z tej perspektywy - rozpoczynając od animacji, a kończąc na świetle w fotografiach.

Wreszcie dochodzimy do sedna. Twoje założenia vs rezultat. Jest rozdźwięk :-(

Po raz kolejny zaczynasz podpowiadać, sugerować, naprowadzać, o co Ci chodziło Rafale. Nie tędy droga. Chcę by Twoja praca mówiła sama za siebie, Twoje wyjaśnienia nie są mi do niczego potrzebne. Miałeś mnie kopnąć w jaja, a od kilku postów tylko to opisujesz. To jest ten brak warsztatu, o którym wspominałem wcześniej. Nie wnikam, co Ci w głowie siedzi. Środki, którymi operujesz są po prostu niewystarczające.
Samo robienie zamieszania, to zaledwie połowa sukcesu.

Z uporem maniak będę powtarzał, że nie rozumiem dlaczego zabierasz głos w dyskusji. Pozwoliłeś się nam pobawić w krytyków, a potem wszystko psujesz :-)
^
Odpowiedz z cytatem
er5

Od: 2002.09.11

PostWysłany: 2007.05.12 16:26    Temat postu:

@Panikkk

Napisałem, że jest dużo elementów, które można ocenić przez pryzmat techniki (w sensie odpowiedzieć na pytanie czy są wykonane poprawnie, a jeśli nie to dlaczego). Podałem sposób w jaki mógłbyś się odnieść do tego co zrobiłem aby swoją krytykę poprzeć dowodami.

Bo to co napisałem nie jest potwierdzeniem Twojej opinii.

Cytat:
Twoje założenia vs rezultat. Jest rozdźwięk :-(

Pokaż mi to :-)

Podpowiadam i sugeruję bo zostałem o to poproszony, wolałbym tego nie robić. A poza tym cały czas skutecznie mnie prowokujesz bym się odzywał :-)

@font-fu
Ulotne w znaczeniu przemijające i z tego powodu użyłem sformułowania "mało znacząca fizyczność".

To nie jest manifest ani felieton i nie musi być odczytywany tak jak sobie założyłem. Zgodzę się z Panikkk'em, że moje tłumaczenie nie są do niczego potrzebne.

rafal szczepaniak
http://www.rafal-szczepaniak.com
^
Odpowiedz z cytatem
mikolaj

Od: 2002.05.08

PostWysłany: 2007.05.12 16:56    Temat postu:

er5 napisał(a):
b. każda z par jest jest nierozerwalna ponieważ elementy z lewej nawiązują do prawej. Chociaż możliwe, że w innym zestawieniu coś mogłoby wypaść lepiej.

tak. tak - widzę :) tak jak grzesiek pisał - para z myszką siedzi fajnie, tak samo gołąbek. w tych parach podoba mi się takie widoczne na pierwszy rzut oka zestawienie kompozycji. w innych jest raczej coś w rodzaju zestawienia tematycznego - ryba/woda, zęby/zęby :)

Awork.pl | Vimeo
^
Odpowiedz z cytatem
matej

Od: 2003.06.09

PostWysłany: 2007.05.12 17:22    Temat postu:

er5 napisał(a):

Chcę przekazać odbiorcy, że jest kawałkiem mięsa, którym można się zachwycić, którym można zwymiotować. który w pewnym momencie przestanie istnieć i nie będzie znaczył zupełnie nic.

Widzę, co mówisz przez tą inicjatywę, ale nie wiem, po co to mówisz. Masz w tym jakiś cel, jakąś myśl, którą chciałbyś u odbiorcy pobudzić? Bo to, że skończymy w glebie jest oczywiste. Nie mam już kostki z pacyfką na plecach, oczekuję czegoś więcej.

er5 napisał(a):

Cytat:
Oglądając te prace widzę bardziej Twoja emocję a nie moją własną.

To chyba dobrze?

Nie, to nie jest dobrze. Jako, że JA jestem odbiorcą, to JA przede wszystkim powinienem coś poczuć. Jak widzisz, dyskusja rozbija sie o pierdoły, bronisz, się zwyczajowo rękami i nogami. Gdyby odbiorca coś poczuł, Twoje dzieło broniłoby się samo. Nie mówię, że jest złe, pewnie część osób to poruszy, jednak mnie nie interesuje co artysta miał w swojej głowie, interesuje mnie myśl, którą na mnie przelewa i pobudza we mnie samym. I to właśnie nazywam "sztuką".
Ale ja tylko wypowiadam swoją opinię, jestem daleki od całościowej krytyki, po prostu zdecydowanie nie jestem Twoim targetem :)

www.subieta.com/matej
^
Odpowiedz z cytatem
Panikkk
weteran

Od: 2005.11.01

PostWysłany: 2007.05.12 18:11    Temat postu:

Rafale, skoroś głuchy na me prośby :-) Zamiast czas swój poświęcać Twoim dzieciom bawię się w fikołki z Tobą.
Warsztat to wiedza, palec i łaska boska, a nie tylko głodne ego i chęć bycia "art". Brak definicji "mocnej rzeczy" zmusza Was, artystów do ciężkiej pracy, do nieustannej walki, do zarwanych nocy i wiecznego niezadowolenia.

Technologie są ogólnodostępne i samomyślące, przez co nie biorę ich pod uwagę przy ocenie jakichkolwiek działań twórczych. Szukam autora. Chcę sie przy nim poczuć malutki. Chcę spotkać kogoś, kto każe mi upaść na kolana i popaść w kompleksy lub czystą zazdrość.
Uściślijmy - technicznie Twoja prezentacja hula, ( EDi wytknął Ci inusability: dźwięk) sedno zamiast zagryźć mnie jak amstaff jest jedynie ciekawostką.

I wszystko byłoby w jak najlepszym porządku gdyby nie niepokojąca atmosfera zadęcia, silenia się, że oto macie przed oczami sztukę. Stąd moje pierwsze stwierdzenie: tfurczość przez duże "TFU".

Przekaz stłamsiło usilne dorobienie otoczki, bo przyznasz, że jeśli wejdzie na "WAS" osoba świeża, pierwszą reakcją jest pytanie "ale, o co chodzi". Wiem, to ma zmuszać do do reakcji, niemniej wszystko sprowadza się przecież do zaprezentowania fotoduplexów. Kolejna wystawa, kolejne foty, po co więc niepokojąca atmosfera tajemniczości? Równie dobrze mógłbyś przy każdej cyferce napisać "dupa", bo treść podpisów jest albo przypadkowa albo sens rozumiesz jedynie Ty sam.

Wiesz co? Jak już tak postulujesz o konkrety - brak detali w cieniach, czyli coś co eliminuje Cię na starcie jeśli chodzi o umiejętność obrabiania zdjęć :-) Napiszesz mi, że to właśnie zamysł artystyczny?

W dobie fotografii cyfrowej siła tkwi w pomyśle i jego precyzyjnej realizacji. Nie dałeś mi tego. Niedbalstwo ukryte po płaszczykiem domorosłej filozofii.

Dlaczego zdjęcia w zestawach nie korespondują ze sobą? Nawiązują od biedy, ale...
Elegancję poznajemy po szczegółach :-)
^
Odpowiedz z cytatem
er5

PostWysłany: 2007.05.14 16:40    Temat postu:

@Panikkk

Cytat:
I wszystko byłoby w jak najlepszym porządku gdyby nie niepokojąca atmosfera zadęcia, silenia się, że oto macie przed oczami sztukę. Stąd moje pierwsze stwierdzenie: tfurczość przez duże "TFU".

Nigdy nie twierdziłem, że to co zrobiłem jest sztuką. Więc nie wiem skąd się w Tobie wzięły tego typu odczucia.

Cytat:

Wiesz co? Jak już tak postulujesz o konkrety - brak detali w cieniach, czyli coś co eliminuje Cię na starcie jeśli chodzi o umiejętność obrabiania zdjęć :-) Napiszesz mi, że to właśnie zamysł artystyczny?

Foty ustawiam tak aby dobrze wyglądały na moim monitorze. Nie odpowiadam za to w jakich warunkach i na czym oglądasz zdjęcia czy przypadkiem monitor nie znajduje się na wprost okna lub czy nie świeci w niego nocna lampka. Jeśli chcesz możesz zrobić zrzut ekranowy i go rozjaśnić - nie ma tu smolistych cieni.
Sprzęt na którym pracuję to stary kineskopowy monitor jednak często mogę porównać jak wychodzą w druku rzeczy, które robię. Zwykle efekt końcowy nie różni się od tego, który założyłem patrząc w projekt na ekranie.

Cytat:

W dobie fotografii cyfrowej siła tkwi w pomyśle i jego precyzyjnej realizacji.

Zgadzam się z Tobą w stu procentach.

@matej

Cytat:

Widzę, co mówisz przez tą inicjatywę, ale nie wiem, po co to mówisz. Masz w tym jakiś cel, jakąś myśl, którą chciałbyś u odbiorcy pobudzić? Bo to, że skończymy w glebie jest oczywiste. Nie mam już kostki z pacyfką na plecach, oczekuję czegoś więcej

To, że ktoś robi coś nie dla pieniędzy wynika z jego przekonań i potrzeby wypowiedzi. Tak też jest i w tym przypadku.

rafal szczepaniak
^
Odpowiedz z cytatem
er5

PostWysłany: 2007.05.14 16:45    Temat postu:

@użytkownicy wypowiadający się w tym wątku :-)

Dziękuję że zechcieliście poświęcić chwilę na obejrzenie mojego projektu, a także za czas poświęcony na dyskusję ze mną.

Opinie i uwagi wezmę do siebie :-)

pozdrawiam

rafal szczepaniak
^
Odpowiedz z cytatem
matej

Od: 2003.06.09

PostWysłany: 2007.05.14 17:13    Temat postu:

er5 napisał(a):

@matej

Cytat:

Widzę, co mówisz przez tą inicjatywę, ale nie wiem, po co to mówisz. Masz w tym jakiś cel, jakąś myśl, którą chciałbyś u odbiorcy pobudzić? Bo to, że skończymy w glebie jest oczywiste. Nie mam już kostki z pacyfką na plecach, oczekuję czegoś więcej

To, że ktoś robi coś nie dla pieniędzy wynika z jego przekonań i potrzeby wypowiedzi. Tak też jest i w tym przypadku.

dziwna odpowiedź, ale może moje pytanie tez było dla Ciebie dziwne, więc skoro nie jesteśmy w stanie się zrozumieć, to jest 1:1, zostawmy to :)

www.subieta.com/matej
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | fotografia : prezentacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

Skocz do: