PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

We are shit
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | fotografia : prezentacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zapolski

Od: 2004.06.21

PostWysłany: 2007.05.11 8:39    Temat postu:

pamiętam, jak kiedyś dawno hen, na MW wrzuciłem jedną ze swoich pierwszych flashówek, która, delikatnie mówiąc, nie miała najbardziej intuicyjnej nawigacji na świecie. Wówczas mokode klarował mi, że jako user ma w życi, czy ja sobie wykombinowałem taką, czy inną nawigację - on wchodzi, nie wie o co kaman - i wychodzi. Ja wówczas klarowałem, że człowiek wchodząc na moją stronę zgadza się na moje zasady jej uzytkowania.
Dziś staję po stronie Ediego. Najpierw usability. Sztukę "dla siebie" można robić w domowym zaciszu, ale jak się z czymś wychodzi do ludzi - musi to być do tych ludzi dostosowane [ nie chodzi mi to o robienie pod gusta masy, tylko o montowanie kierownicy tam, gdzie jej miejsce, nie zaś w bagażniku]

reell
M jak 'motion' - wiele imion ma...
^
Odpowiedz z cytatem
EDi
moderator*

Od: 2004.10.26

PostWysłany: 2007.05.11 8:40    Temat postu:

maxton napisał(a):
Strona autorska, eksperymentalna, ma prawo wciągać usera w grę którą wydumał sobie autor...

Oczywiście, że ma prawo. Ale na własną odpowiedzialność. Ja z takiej strony uciekam i zaręczam Ci, że w ten sam sposób reaguje spory procent internautów. Nie dlatego, że nie lubią "sztuki". Dlatego, że nie lubią dźwięku na stronach.
Gdybym to ja stworzył taką witrynę, zrobiłbym ukłon w stronę tych internautów i pozwolił im wyłączyć dźwięk. Nic bym nie stracił a zyskał dodatkowych odbiorców.

Sami z resztą robicie we fabryce strony, w których kwestie dźwięku rozwiązujecie bardzo kulturalnie. Czyli jednak coś w tym jest. ;)
^
Odpowiedz z cytatem
maxton

Od: 2002.10.24

PostWysłany: 2007.05.11 8:47    Temat postu:

EDi napisał(a):
Sami z resztą robicie we fabryce strony, w których kwestie dźwięku rozwiązujecie bardzo kulturalnie. Czyli jednak coś w tym jest. ;)

kompromis artystyczny haha
^
Odpowiedz z cytatem
Koza

Od: 2002.06.26

PostWysłany: 2007.05.11 9:52    Temat postu:

rozumiem o czym maxton i reszta, rozumiem o czym edi (jahuu, ile czlowiek jest w stanie zrozumiec).
jeszcze 2 lata temu pisalem na estetyke prace o netarcie, m.in. o dzwieku, itp. ale, tak jak pisal edi, jak o trzeciej w nocy wpadne na strone a tam huk i mi np. zbudzi kobiete, to co ja jej powiem - sztuka, mala, sztuka, wiec nie marudz? ;)a powazniej, moze male info na starcie, zanim zaladuje sie strona, splash, cos co powiadomi - chwila, panie, wylacz winampa czy foobara, zaraz trzasnie muza bo my tu galeria netowa jestesmy i potrzebujemy muzyki.
nazwijmy te informacje drzwiami do galerii...

Reklama po korekcie: facebook
^
Odpowiedz z cytatem
łotr

Od: 2005.06.23

PostWysłany: 2007.05.11 11:19    Temat postu:

kurcze, rafał się nie pojawia i nie odpowiedział mi na moje rozterki :)
a naprawdę wydaje mi się, że przesłanie projektu swoje, a zdjęcia co innego. psikusa zrobiły chyba.
^
Odpowiedz z cytatem
er5

Od: 2002.09.10

PostWysłany: 2007.05.12 12:08    Temat postu:

Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi.

@ font-fu
Cytat:
z osobistych jeszcze odczuć, to nie wiem czy nie nadinterpretuje czegoś lub nie zrozumiałem w tym co powiedziales, ale przesłanie jakie rafał napisałeś w innym miejscu wydaje mi się nielogiczne.
uważam, że ta fizyczność jaka kontrastuje marte zwierzęta z nagim ciałem kobiety jest głównym nośnikiem przekazu, a nie znaczącym najmniej.

Cóż napisałem :-)? Kontrast ma za zadanie podkreślenie ogólnej idei (piękno, które przemija, ciało które się rozłoży). Zdjęcia wynikają z siebie i uzupełniają się (przynajmniej takie było założenie). Jeśli jednak mógłbyś zacytować to co napisałem w innym miejscu mógłbym się lepiej do tego odnieść.

@ Filipniewski
Osobiście nie nazywam tego co zrobię sztuką. Jednak jeśli masz ochotę możesz napisać co według Ciebie może być naznaczone taką etykietą.

Napisałeś, że strona jest oryginalna na siłę - co przez to rozumiesz?

@matej
Cytat:
a mnie na przykład interesuje, co chcesz tak naprawdę powiedzieć. Foty widziałem, hasło usłyszałem, wszystko kumam, ale jaki jest prawdziwy sens tej inicjatywy - co chcesz nam przekazać, jako odbiorcy?

Chcę przekazać odbiorcy, że jest kawałkiem mięsa, którym można się zachwycić, którym można zwymiotować. który w pewnym momencie przestanie istnieć i nie będzie znaczył zupełnie nic.

Cytat:
Oglądając te prace widzę bardziej Twoja emocję a nie moją własną.

To chyba dobrze?

@Panikkk
Cytat:
W przypadku działań artystycznych nie sposób zdobyć sie na uwagi pokroju "zmień wielkość fontów" :-) Na "język" jakim się posługujesz jestem absolutnie głuchy. Nawet sugestia byś mówił głośniej nie przyniesie oczekiwanego rezultatu.

No cóż, jeżeli uwielbienie impresjonizmu i nieczucie pop-artu jest powodem do jechania po tym drugim to ok :-)
Działania artystyczne powinny podlegać krytyce technicznej. W
"Was" jest mnóstwo rzeczy, które można ocenić właśnie z tej perspektywy - rozpoczynając od animacji, a kończąc na świetle w fotografiach.

Cytat:
Nie mrugasz do mnie okiem, ale starasz się nauczać. Taka postawa z miejsca Cię degraduje.

Przykro mi, że tak mnie odbierasz, nie staram się nauczać, ani niczego narzucać. Starałem się jedynie wyciągnąć garść konkretów.
Bardzo dziękuję, że odpowiedziałeś.

rafal szczepaniak
http://www.rafal-szczepaniak.com
^
Odpowiedz z cytatem
EDi
moderator*

PostWysłany: 2007.05.12 12:17    Temat postu:

er5 napisał(a):
Chcę przekazać odbiorcy, że jest kawałkiem mięsa, którym można się zachwycić, którym można zwymiotować. który w pewnym momencie przestanie istnieć i nie będzie znaczył zupełnie nic.

To bardzo płytkie podejście, nie uważasz? Dla mnie człowiek to przede wszystkim jego życie, czyny, jego wpływ na otoczenie, na innych ludzi. To rzeczy i uczucia, które generuje żyjąc i które po nim pozostaną. Nie zahaczając nawet o tak interesującą kwestię jak 21 gram, o które ciało staje się lżejsze w chwili śmierci zamieszkującego je człowieka. ;)

EDi .:. nabi.pl
^
Odpowiedz z cytatem
er5

PostWysłany: 2007.05.12 12:30    Temat postu:

Oczywiście, że człowiek to przede wszystkim wnętrze a nie powłoka. Chodzi jednak o coś zupełnie innego, zwierzęcego.

Idąc ulicą nie zadaję sobie pytań (zwykle :-) "Mhym ciekawe o czym myśli teraz ta panna i jaką dziś wieczorem przeczyta książkę". Prędzej pomyślę "Ciekawe jakiego koloru bieliznę ma ta panna i czy fajnie wygląda bez majtek".

Dla wielu ludzi życie do pewnego momentu rozgrywa się tylko i wyłącznie na płaszczyźnie płytkich emocji i niewysublimowanych rozrywek gdzie główną rolę odgrywa ciało.

21 gramów powiadasz? ;-) Kto to mierzy?

rafal szczepaniak
^
Odpowiedz z cytatem
EDi
moderator*

PostWysłany: 2007.05.12 12:38    Temat postu:

Nie wiem, ale ktoś zmierzył, potem zrobili film i tak jakoś zapamiętałem. ;)

EDi .:. nabi.pl
^
Odpowiedz z cytatem
er5

PostWysłany: 2007.05.12 12:44    Temat postu:

@mikolaj

Bardzo dziękuję za opinie. Chciałbym się tylko prosić o rozwinięcie tego fragmentu "jeśli chodzi o same fotografie, to imho niektóre można by lepiej kompozycyjnie pozestawiać."

a. chciałem zachować pewną konsekwencję - zwierze - człowiek

b. każda z par jest jest nierozerwalna ponieważ elementy z lewej nawiązują do prawej. Chociaż możliwe, że w innym zestawieniu coś mogłoby wypaść lepiej.

rafal szczepaniak
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | fotografia : prezentacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

Skocz do: