PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

We are shit
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | fotografia : prezentacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mikolaj

Od: 2002.05.08

PostWysłany: 2007.05.08 15:53    Temat postu:

ależ rafale!
oczekiwanie od ludzi z tego forum, że włożą minimum starania, żeby sobie w głowach połączyć tytuł twojej wystawy z tym, co przedstawiają fotografie, jest naiwnością. przecież ludzie z //w zajmują się (głównie) projektowaniem stron, w którym to fachu podstawowym kryterium jest intuicyjność. nie chodzi o zmuszanie użytkownika do myślenia.

strona mi się bardzo podoba. temat spoko, choć nie oszałamiająco odkrywczy. a jeśli chodzi o same fotografie, to imho niektóre można by lepiej kompozycyjnie pozestawiać.

kontrowersji na siłę nie widzę. goliznę mamy wszędzie na co dzień. śmierć podana w sumie lajtowy sposób. tytuł kojarzy mi się z jakimś popkulturowym sloganem pokolenia NIN :) fascynacji ekstremami też nie widzę. bo co tutaj jest ekstremum? naga kobieta czy śmierć?
granie na przeciwstawnych instynktach (zachwyt? obrzydzenie?) - jak najbardziej. chyba właśnie o to chodzi?

nie twierdzę, że to kawał wielkiej sztuki, mega-koncept itp.
ale czasem może warto poświęcić 5 minut i pomyśleć nad przekazem a nie zastanawiać się, czy da się wyłączyć muzykę i czy flash dobrze osadzony :)
chyba, że nie warto.

Awork.pl | Vimeo
^
Odpowiedz z cytatem
er5

Od: 2002.09.11

PostWysłany: 2007.05.08 15:57    Temat postu:

@Panikkk

Cytat:
Problemy w odbiorze współczesnej sztuki przez społeczeństwo to dzisiaj poważny problem

Możliwe, że poniosła mnie wyobraźnia, ale co przez powyższy tekst chciałeś powiedzieć? Jaki jest sens tej wypowiedzi?

Wyrażasz swoją opinię i sprowadzasz mnie do parteru tekstami:
Cytat:
"I nie wdawaj się w dyskusję z osobami, którym zaprezentowałeś "we are shit", źle to o Tobie jako autorze świadczy. Więcej skromności."

Cytat:
"Nie będę się już wdawał w spory z Tobą. Wobec bufonady jestem bezsilny."

Nie pozostawiasz mi wyboru, albo bez słowa zaakceptuję Twój wywód - czym przyznam Ci rację, albo odniosę się do tego co napisałeś i stanę się arogantem.

Nie zgadzam się z Tobą ponieważ nie przedstawiasz jakichkolwiek argumentów, które mogłyby poprzeć Twoją krytykę (ewentualnie ich nie zrozumiałem :-( )

Rozmawiam ponieważ próbuję się czegoś dowiedzieć o tym co robię, jakie ma to znaczenia, o sobie jako o twórcy. To czy coś ma wartość nie wynika z założeń artysty lecz w dużej mierze z opinii odbiorców. Znam wartość tego co zrobiłem dlatego to pokazuję - jednak mam równocześnie świadomość, że mało wiem i mało widziałem, że nie jestem nieomylny. Próbuję Cię zmusić do tego abyś napisał dlaczego uważasz, że moje rzeczy są miałkie. Jeśli robię coś źle to lepiej abym tego nie robił, po co mam marnować energię na projekty bez sensu i czas odbiorców. Jednak musisz mnie przekonać, że się pomyliłem. Pokornie wczytam się w Twoje argumenty i w przyszłości oszczędzę Tobie i innym przypadkowych kontaktów z wątpliwej jakości tworami.

Proszę Cię abyś wzniósł się ponad moją bufonadę i jednak odpowiedział. Serdecznie dziękuję.

rafal szczepaniak
http://www.rafal-szczepaniak.com
^
Odpowiedz z cytatem
Panikkk
weteran

Od: 2005.11.01

PostWysłany: 2007.05.08 16:30    Temat postu:

Rafale,
konkretnych sugestii wymaga rzemiosło by mogło służyć.
W przypadku działań artystycznych nie sposób zdobyć sie na uwagi pokroju "zmień wielkość fontów" :-)
Na "język" jakim się posługujesz jestem absolutnie głuchy. Nawet sugestia byś mówił głośniej nie przyniesie oczekiwanego rezultatu.

Odnoszę wrażenie, że uzurpujesz sobie prawo bycia artystą, choć sam dobrze wiesz, że takim tylko się bywa. Stąd moje oburzenie na Twą niepokorność wobec naszych nieprzychylnych ocen.

Nie mrugasz do mnie okiem, ale starasz się nauczać. Taka postawa z miejsca Cię degraduje.

Co do problemów w odbiorze współczesnych artystów przez społeczeństwo - głównym winowajcą jest nieuctwo. Brak właściwej edukacji muzycznej nie pozwala nam cieszyć się Pendereckim. Rozumiesz?
^
Odpowiedz z cytatem
łotr

Od: 2005.06.23

PostWysłany: 2007.05.08 17:08    Temat postu:

mikolaj napisał(a):
nie twierdzę, że to kawał wielkiej sztuki, mega-koncept itp.

no właśnie, moim zdaniem nikt tak nie twierdzi o tej pracy, nawet rafał sądze, ma poczucie wartości tego co zrobił, ale nie będzie wynosić tego na piedestały dzieł sztuki. nie w tym rzecz. bez sensu za to jest takie ruganie Panikkk z pierwszego twojego postu, bo zgodze się z rafałem, ze nie napisałeś jeszcze dlaczego tak sądzisz, ale w sumie nie musisz, twoja sprawa.

z osobistych jeszcze odczuć, to nie wiem czy nie nadinterpretuje czegoś lub nie zrozumiałem w tym co powiedziales, ale przesłanie jakie rafał napisałeś w innym miejscu wydaje mi się nielogiczne.
uważam, że ta fizyczność jaka kontrastuje marte zwierzęta z nagim ciałem kobiety jest głównym nośnikiem przekazu, a nie znaczącym najmniej.
^
Odpowiedz z cytatem
matej

Od: 2003.06.09

PostWysłany: 2007.05.09 3:45    Temat postu:

Wygląda fajnie, ale...
a mnie na przykład interesuje, co chcesz tak naprawdę powiedzieć. Foty widziałem, hasło usłyszałem, wszystko kumam, ale jaki jest prawdziwy sens tej inicjatywy - co chcesz nam przekazać, jako odbiorcy? Oglądając te prace widzę bardziej Twoja emocję a nie moją własną. Hasło jest agresywne i zbyt sugestywne, nie łapię sie na to zupełnie. Z tym właśnie mam problem, nie z samymi pracami czy muzyką (której zresztą nie słucham za często bo przeszkadza mi w myśleniu). [/quote]

www.subieta.com/matej
^
Odpowiedz z cytatem
keady

Od: 2002.01.29

PostWysłany: 2007.05.10 22:46    Temat postu:

Ten wątek mnie poruszył;) Szedłem wczoraj w nocy wzdłuż morza i słyszę fale, fale, fale, godzina, dwie, fale, fale... Niesłychany szum. I pomyślałem sobie, że EDi chyba nie mógłby mieszkać nad morzem.

Nie ma buttonu sound off.

A i słychać je nawet jak masz muzę na uszach. Po prostu są. Bo mają tam być.

Temeshi * In My Type

Keep Moving / Keep Changing / Keep Flowing / With the Sun // 最高だ
^
Odpowiedz z cytatem
Filipniewski

Od: 2005.09.07

PostWysłany: 2007.05.10 23:06    Temat postu:

Okej strona jest w porządku.
Natomiast nazywanie jej sztuką to chyba drobne przejezyczenie. To jest tak wtorne jak Frydrych w stosunku do Nikicia. Pierwszy raz musze sie zgodzic z uzytkownikiem Panikkk..
Wedlug mnie strona jest orginalna troszke na sile, a temat tej "kreacji" poruszany byl wielokrotnie, moze przez to glos uzytkownika er5 w tej dyskusji niczego nowego nie wnosi..

pk
^
Odpowiedz z cytatem
Koza

Od: 2002.06.27

PostWysłany: 2007.05.11 8:56    Temat postu:

[quote="keady"I pomyślałem sobie, że EDi chyba nie mógłby mieszkać nad morzem.

Nie ma buttonu sound off.[/quote]

sofisto, Ty.

Reklama po korekcie: facebook
^
Odpowiedz z cytatem
EDi
moderator*

Od: 2004.10.26

PostWysłany: 2007.05.11 9:26    Temat postu:

keady napisał(a):
I pomyślałem sobie, że EDi chyba nie mógłby mieszkać nad morzem. Nie ma buttonu sound off.

Hehe! :) Tyle się nagadałem a Wy nadal nie rozumiecie. ;)

Jeśli ja idę w miejsce gdzie gra muzyka / istnieje jakiś dźwięk, automatycznie zgadzam się na tą muzykę i ten dźwięk.
Jeśli ktoś przychodzi do mnie i zagłusza mi moją ciszę, mojego Mansona albo moją Brodkę, nie zgadzam się na to.

Poprawnie zaprojektowany serwis internetowy, obojętnie czy dźwięk jest jego integralną częścią czy tylko dodatkiem powinien zawierać możliwość jego wyłączenia. Taka jest specyfika medium.

Swoją drogą zastanawiam się dlaczego w ustawieniach FlashPlayera nie ma możliwości wyłączenia/ściszenia dźwięku.

EDi .:. nabi.pl
^
Odpowiedz z cytatem
maxton

Od: 2002.10.25

PostWysłany: 2007.05.11 9:32    Temat postu:

EDi, jesteś fajny gość, ale pierdolisz:)

Strona autorska, eksperymentalna, ma prawo wciągać usera w grę którą wydumał sobie autor, nie musi dawać mu możliwość zmiany kolorków, duperelków, to nie nowa interia.
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | fotografia : prezentacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

Skocz do: