PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

kurier ups
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | offtopic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mjkl

Od: 2004.12.20

PostWysłany: 2006.12.13 2:37    Temat postu: kurier ups

firma ups w polsce jakoscia obslugi klienta nie grzeszy. zainteresowanych zapraszam do przeczytania opowiesci jak to kurier sie spisac potrafi ;] na pewno wielu z was mialo podobne przygody...

link: http://punk.pl/ups.htm
^
Odpowiedz z cytatem
Trui

Od: 2005.03.26

PostWysłany: 2006.12.13 11:33    Temat postu:

No to jeszcze dorzucę kilka słów od siebie. ;-)
Moją przygodę można streścić w następujący sposób.

Pewnego ranka postanowiłem zamówić kuriera - no to dhl.
Wchodzę na stronę, składam zamówienie, wysyłam. Chcę je potwierdzić, więc klikam w link aktywacyjny.. no cóż application error ble ble ble... Spieszyło mi się więc dzwonię na infolinię a tam informacja, że zamówienia można składać tylko przez www. Nie bardzo wiedząc jak zasygnalizować, że to zamówienie które wysłałem, a którego nie mogę potwierdzić jest aktualne wysłałem maila o treści którą można sprowadzić do słów "...proszę o potwierdzenie przyjęcia zamówienia w ciągu godziny w przeciwnym wypadku będę musiał skorzystać z usług konkurencji..." :-)

Po godzince milczenia do głowy wpadł mi pomysł skorzystania z UPS ( jak się później okazało był to naprawdę chory pomysł !! ). Na stronie www nie ma opcji składania zamówienia, więc zadzwoniłem na infolinię. Przez 2 minuty słuchałem kiczowatej muzyczki by w końcu usłyszeć, że czas oczekiwania jest za długi. No to zadzwoniłem jeszcze raz - znowu 2 min czekania i podczas gdy automat zaczynał odgrywać informację, że czas oczekiwania jest za długi, ktoś odebrał telefon. (sukces)
Złożyłem zamówienie - kurier przyjechał ( w międzyczasie pojawił się również zabłąkany kurier z dhl, ale to już inna historia ;-) ) - wypisał papierki, wziął ładnie zapakowany komputer i pojechał...
Przesyłka express, więc koło południa dnia następnego komputer przybył do odbiorcy. Wszystko ładnie pięknie, zero uszkodzeń na kartonie, żadnych zacieków itp. :-)
Gość odebrał przesyłkę. Kurier odjechał. I teraz zaczyna się jazda...
Karton był cały - styropiany w środku już niekoniecznie. Widać , ze maszyna sporo przeszła - na obudowie transport zostawił wyraźne piętno w postaci powyginanych wkrętów z tyłu obudowy i ogólnego wgniecenia z tyłu.

Jak się w niedługim czasie okazało, komputer nie nadaje się już do użytku. Problem w tym, że by zgłosić sprawę do UPS trzeba się dodzwonić. Ja próbuję bezskutecznie od ponad 2 tygodni. Na maile nie reagują, więc po wystosowaniu listu poleconego sprawą zajmie się (niebawem) rzecznik ochrony praw konsumenta.

Reasumując - jeśli ktoś rozważa skorzystanie z kuriera to szczerze ODRADZAM UPS !

"byś znalazł siłę i mądrość w sercu i szedł jak taran nie bojąc się przeszkód"

http://www.facebook.com/MUG.agency
^
Odpowiedz z cytatem
Trui

Od: 2005.03.26

PostWysłany: 2006.12.13 11:39    Temat postu:

Może zrobimy konkurs na "najlepszy" oddział UPS w kraju ?
Ja zgłaszam oddział poznański.

Atutu:
- Totalne ignorowanie telefonów ( nie wiem jakim cudem udało mi się tam raz dodzwonić !?!?! ) - kolejne (około) 100 prób zakończyło sie niepowodzeniem
- Totalne ignorowanie maili.

"byś znalazł siłę i mądrość w sercu i szedł jak taran nie bojąc się przeszkód"

http://www.facebook.com/MUG.agency
^
Odpowiedz z cytatem
s4

Od: 2003.08.26

PostWysłany: 2006.12.13 12:19    Temat postu:

nie dalej jak tydzień temu oczekiwałem na przesyłkę UPSem z Poznania ( : ) ) do Bielska-Białej.

Dostałem od wysyłającego nr listu przewozowego oraz 3 numery do bielskiego oddziału, pod którymi 'można się czegoś dowiedzieć'. jeden z numerów był stacjonarny, dwa inne to '24-godzinne komórkowe'.

przesyłka miała dotrzeć do mnie w środę po południu, więc tego dnia o 9:00 wykręciłem stacjonarny, ale w słuchawce brzmiał jedynie komunikat, że 'biuro UPS jest czynne od 8 do 18 w dni robocze'. po około 20 próbach olałem wykręcanie numerów komórek, których rzecz jasna nikt nie odbierał.

popołudniową porą udało mi się wreszcie dodzwonić do biura, gdzie zapytałem o której godzinie ma być dostarczona przesyłka z Poznania o numerze takim a takim. kobitka powiedziała, że tir z Poznania przyjedzie dopiero po 17:00 i że pewnie ta paczka wyjedzie do mnie dopiero kolejnego dnia rano. wyraziłem niezadowolenie, ale kobita miłym głosem powiedziała, gdzie mogę złożyć reklamację i na tym rozmowa się zakończyła.

oburzony skontaktowałem się z wysyłającym, który zdziwił się mocno ponieważ nadając paczkę zastrzegł, że ma być dostarczona najpóźniej w 24h. po kilku(nastu? dziesięciu?) próbach dodzwonienia się do Poznania odpuścił i zadzwonił do centrali. tam powiedziano mu, że paczka dojechała do Bielska o 13:00 i że na pewno tego dnia dotrze.

oczywiście w Bielsku już nikt nie odbierał, jedna udana próba to już i tak wielki sukces - więc oczekiwałem w ciszy. koniec końców, mimo tego że przesyłki mają trafiać do klientów przed 18:00, kurier był dobrze po 20:00, sprzęt dotarł bez uszkodzeń.

przykład oczywiście dużo mniej drastyczny, ale i tak i tak ostro się naciąłem.

jako żarcik polecam sprawdzanie stanu paczki za pomocą trackingu, w moim przypadku do samego końca pokazywało "brak paczki".

ups rządzi!

sprawdzić, czy nie ksiądz...
^
Odpowiedz z cytatem
mienta
moderator

Od: 2003.04.26

PostWysłany: 2006.12.13 12:27    Temat postu:

Ja mogę dorzucić swoją historyjkę o DHL.

Przygoda jeszcze szczecińska. Transport Szczecin => Łódź, usługa express na dzień następny + dopłata za dostawę w łikend do południa (sobota do południa). Zamawianie przez telefon, kurier miał być między 11 a 14, z czego wyraźnie poprosiłam aby był jak najwcześniej ... Dojechał po 15 tej. Paczkę odebrał, zostawił kwitki. Adresat czekał spokojnie następnego dnia na przesyłkę ... i nic. Dzwonić w sobotę do DHL nie ma co bo przecież oddziały czynne tylko od poniedziałku do piątku. Telefon z samego rana w poniedziałek. Oczywiście Pani na nic nie wie o przesyłce więc dzwoni do kuriera (ja oczywiście w międzyczasie czekam na telefonie bo miało zająć chwilkę .. mija 10 minut). Pani mówi, że nie może dodzwonić się do kuriera więc zostawiam nr. telefonu i proszę o jak najszybszy kontakt. Po 20 minutach oddzwania i mówi, że był problem żeby zadzwonić do oddziału tu i tu ... Oddzwaniam. Babka mi mówi, że paczka nie dotarła bo kurierowi źle podano adres i w sobotę pojechał pod inny i tam nikogo nie zastał ble ble ble ble. Pytam więc kiedy paczka zostanie dostarczona ... słyszę "kurier ją zabrał i dostarczy jeszcze dziś" ... Tak, raczej "próbował dostarczyć", w poniedziałek o godzinie 11 kiedy nikogo nie został bo kto do jasnej cholery siedzi o 11 w domu? na pewno nie ktoś kto pracuje ... oczywiście nie skorzystał z telefonu i nie zadzwonił do odbiorcy zapytać czy w ogóle jest sens jechać o 11 może lepiej wieczorem ... tak więc zostawił awizo ... i tu zaczynają się kolejne schody bo ... następny termin doręczenia może być za 3 dni ... nosz jak mnie strzeliła cholera. I oczywiście nic się nie da załatwić. Opieprzyłam wszystkich i dupa "bo tak". W końcu gość samo pojechał do oddziału i odebrał paczkę osobiście bo przecież znowu koleś chciał mu to dowieść między 11 a 15 w mordę jeża. Ja nie wiem ale to jest chora firma. Sami zawalają sprawę i w żaden nawet najmniejszy sposób nie są w stanie w związku z tym odpowiedzieć za błąd. Przecież ten kurier skoro spieprzył (lub jeśli centrala spieprzyła) bo powinien zadzwonić i dostarczyć paczkę jako pierwszą a nie odwalać badziewie.
DHL w łodzi jest zdecydowanie poniżej wszelkiej krytyki. Nie wiem kto tam pracuje ale takie braku profesjonalizmu to nawet w urzędach miejskich trudno jest uraczyć. Obrzydliwa firma.

mini folio / suckmyipod / playingdaily / notatki
^
Odpowiedz z cytatem
LoveBeer
weteran

Od: 2003.08.04

PostWysłany: 2006.12.13 13:19    Temat postu:

mi wczoraj masterlink dostarczyl przesylke o 20 :D ale wybaczam, spadl snieg, slisko bylo...

a i tak nic nie przebije polksiej poczty (sprzed strajku) - normalny list - dzien - dwa, priorytet - tydzien-dwa ;)

biernawski | photolife | panoramki
^
Odpowiedz z cytatem
kenzo
moderator*

Od: 2003.03.21

PostWysłany: 2006.12.13 13:54    Temat postu:

hah, umowa poleconym (Poczta Polska) do Warszawy z Lodzi szla mi 1,5 tygodnia!

beat me! ;)

ochecki.com
^
Odpowiedz z cytatem
łotr

Od: 2005.06.23

PostWysłany: 2006.12.13 14:01    Temat postu:

ze 2 miesiące temu we wro w okolicach północy miałem okazję zobaczyć chłopaków z UPS w akcji.

była jakaś tam bibka na mieście. z 2 ziomkami wyszliśmy na zewn zaczerpnąć świeżego powietrza ;) . tak sobie staliśmy i dzieliliśmy się w ciszy tym świeżym powietrzem aż zatrzymał się koło nas bus UPS. na tyle blisko, że słyszeliśmy i widzieliśmy sporo. 3 gości w środku. jeden z nich (a może cała 3ka kończyła zmianę, w każdym bądź razie jeden z nich zbierał się do wysiadki. gdy wytaczał się z busika z dzwoniącą siatą żegnając się z kolegami, żalił się, że nie wie czy da rady jutro wstać do pracy - nie był pewien czy wytrzeźwieje. ten poszedł w swoją stronę, a wesoła dwójka z busa pojechała w swoją. żeby było ciekawiej, tego 3go widzieliśmy później jeszcze w knajpie w której była owa bibka.

generalnie polski luuuz :)
^
Odpowiedz z cytatem
alias

Od: 2005.01.12

PostWysłany: 2006.12.13 14:34    Temat postu:

haha, grube te opowiesci ! :))
^
Odpowiedz z cytatem
4code

Od: 2005.08.11

PostWysłany: 2006.12.13 15:12    Temat postu:

kenzo napisał(a):
hah, umowa poleconym (Poczta Polska) do Warszawy z Lodzi szla mi 1,5 tygodnia!

beat me! ;)

bilety na rolling stonesów pocztą szły do mnie pół roku i nie doszły. na szczęście koncert odwołali, a Odyssey zwróciło pieniądze:)[/i]
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | offtopic Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: