PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

przesiadka na maca
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | iForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elwis

Od: 2004.02.28

PostWysłany: 2006.07.05 18:36    Temat postu: przesiadka na maca

mam zamiar niedlugo przesias sie z peceta na macbook'a... jestem juz praktycznie zdecydowany (usypiam co noc z katalogiem w reku :) i wiem jzu mniej wiecej wszsytko co powinienem, ale jest jeszcze kilka kwestii a nie chce mis sie na googlach szukac... otoz...

jak jest z komunikatorami IM na osx... czu jest cos co obsluguje protokol GG?

czy mozna odpalac windowsowe aplikacje? (wiekszasc rzeczy zktorych korzystam jest dostepna ma maki, ale nie wszsytko) wiem ze moge XP mozna spokojnie zainstalwoac... ale wolalbym pominac to rozwiazanie i nie robic balaganu... slyszalem tez plotke ze OSX 10.5 ma miec wbudowane API windowsowe i progrramy bedzie mozna odpalic natywnie?

czy OSX czyta NTFSowe partycje?
^
Odpowiedz z cytatem
Brzoska
moderator

Od: 2003.09.10

PostWysłany: 2006.07.05 18:47    Temat postu:

No to gratuluje :)

GG jest obslugiwane przez Proteusa, Audium a nawet przez systemowego iChata choc to juz wymaga troche zachodu. Sam uzywam polskie iGadu i Adiuma.

Nie mozna odpalac aplikacji napisaneych na windows. Pozostaje instalacja Windy jaksli kupisz Maca z intelem badz zakup virtual PC co bedzie chdzilo koszmarnie wolno.

Czy bedzie mial 10.5 wbudowane API windy, nie wiem dowiemy si epo premierze systemu, ale sadze ze jest to w swerze poboznych zyczen i raczej nie ma co na to liczyc.

Po wakacjach tez bede wymianial sprzez i zdecyduje sie na cos przenosnego glownie dlatego ze wlasnie istnieje mozliwosc instalacji i pracy na windzie, ktora ma zadanie raczej rozrywkowe :)

DADA
[FOTO]
^
Odpowiedz z cytatem
elwis

PostWysłany: 2006.07.05 18:56    Temat postu:

no zerknalem na sieci i widze, ze Adium X rzeczywiscie obsluguje protokol GG... wiec problem z glowy...

ale wlasnie sobie przypomnialem ze mam jeszcze dyplom do napisania (strasznie sie to ciagnie, bo sie nie chce robic) a tam bede musial korzystac z Microsoft Visual Studio... wiec tak czy ianczej winde bede musial zainstalwoac... bo aktualnego PC chce sprzedac...
^
Odpowiedz z cytatem
pejot

Od: 2002.03.25

PostWysłany: 2006.07.06 12:06    Temat postu:

Do obsugi GG polecam Kadu.
http://www.kadu.net/wiki/index.php/Pobierz

Paweł Jońca
http://printfolio.pl - sklep z rysunkami
^
Odpowiedz z cytatem
lemu

Od: 2005.07.20

PostWysłany: 2006.07.20 0:27    Temat postu:

Najbardziej sprzezony z gg jest chyba Adium, ktory korzysta z gaim'a. Ja osobiscie korzystam z iChata + transport jabbera, ze wzgledu na jego integracje z systemem (w mailu widzisz ktory z adresatow jest dostepny, z poiomu komunikatora mozesz dodac sobie nowy kontakt do Adress Booka, itd, itp).

Jezeli chodzi o aplikacje windowsowe to generalnie na obecna chwile istnieja dwa rozwiazania imho najlepsze tego problemu. Po pierwsze mozna zainstalowac Winde via BootCamp, jako odrebny system. Lepszym jednak pomyslem jest zakup programu Parallels Dekstop, ktory tworzy virtualne maszyny, ktore mozesz dowolnie skonfigurowac (przydzielic np okreslona ilosc pamieci) a nastepnie zainstalowac na nich dowolny system (lista systemow ma chyba ze 22 pozycji). Wiecej do przeczytania na forach makowych (myapple.pl, macplug.org) i na stronie producenta.

Na API w MacOS X 10.5 raczej bym nie liczyl, gdyz apple promuje wlasnie program Parallels.

Z tego co wiem OSX nie czyta NTFS partycji.
^
Odpowiedz z cytatem
elwis

PostWysłany: 2006.07.20 3:04    Temat postu:

co do komunikatorow to pewnie zdecyduje sie na adium albo ichata+transport, bo to co napisal lemu jest interesujace...

dla zainteresowanych... osx potrafi czytac NTFS ale nie radzi sobie z zapisem... podobno nie ma problemu z FATem... mam nadzieje bo bede potrtzebowal jakiejs wiekszej przestrzeni do przenoszenia danych miedzy winda i osx'em...
^
Odpowiedz z cytatem
lemu

Od: 2005.07.20

PostWysłany: 2006.07.20 11:26    Temat postu:

Jedynym problemem przy trasporcie sa nasze kochane polskie serwery jabberowe. Od czasu do czasu serwer dostaje jakiejs czkawki i sa problemy z polaczeniem. Ale generalnie jestem zadowolony.

Do macbookow wkladaja chyba gigowa karte sieciowa, ja wszystkie dane zrzucalem przez kabelek, po sieci, przy udziale Total Commandera. Problemow z polaczeniem nie ma zadnych, wystarczy ustawic wszystko na auto, nadac ipeki i spokojnie sobie wszystko skopiujesz nawet jezeli druki komp ma tylko 100 mbit. Mozesz tez uzyc kabelka FireWire albo USB.
^
Odpowiedz z cytatem
rogas

Od: 2006.03.14

PostWysłany: 2006.12.01 4:09    Temat postu:

Też myślę o przesiadce na mac'a... ale nie jestem do końca zdecydowany... może mi doradzicie...
Nie chodzi o system, programy czy sam komputer, używam w pracy peceta a w domu mam mini mac'a...
A o co chodzi?... przechodzę do problemu :-) od czasu do czasu wpadnie mi zlecenie na stronę www, robiąc ją mogę testować działanie i wygląd na IE, FF czy Operze. Jestem wtedy pewien że niezależnie na czym się ogląda to strona wygląda poprawnie. Nie jestem w tym odosobniony, nie? ;-)
A teraz gdybym przesiadł się na maca... musiałbym mieć Parallels Dekstop + Windowsa i w taki sposób mógłbym sprawdzać wygląd strony www pod przegladarkami panującymi na pecetach, tak?
Jak wy - Makowcy :D - to robicie?
^
Odpowiedz z cytatem
emerge

Od: 2005.03.24

PostWysłany: 2006.12.01 7:11    Temat postu:

firefox, opera - sa na maca. IE w jakiejs starszej wersji tez(5.0?)
^
Odpowiedz z cytatem
EDi
moderator*

Od: 2004.10.26

PostWysłany: 2006.12.01 11:21    Temat postu:

Tyle, że makowy IE5 jest tak różny od od pecetowego IE5, 5.5, 6 i 7, że w ogóle nie powinno się ich traktować jako tych samych przeglądarek. Niestety tworząc strony na maku MUSISZ testować je na pecetowym IE.

EDi .:. nabi.pl
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | iForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

Skocz do: