PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

cyfra do 2 tyś.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | fotografia : sprzęt, inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cani

Od: 2005.06.15

PostWysłany: 2007.05.16 12:07    Temat postu:

Nikon D70 ~ Canon 20D (a nie 350)
^
Odpowiedz z cytatem
mienta
moderator

Od: 2003.04.26

PostWysłany: 2007.05.16 12:15    Temat postu:

EDi napisał(a):
Mienta, idąc za Twoim punktem widzenia w ogóle nie powinno się kupować sprzętu innych producentów niż tego, który ma największy udział w runku. ;) Po co produkować Nikony, Olympusy i inne, skoro i tak Canonów jest najwięcej?
A dlaczego używasz maka? Przecież na Allegro jest go o wiele mniej niż zwykłych blaszaków. ;)

Z sensownych różnic pomiędzy 350D i D70 mam tylko jedną - ergonomia D70 jest w moim odczuciu nieporównywalnie lepsza od 350D. Reszta to, jak LoveBeer mówi, kwestia uczuć. ;) Najlepiej je oba pomacać i wybrać ten, który fajniej leży w dłoni i lepiej układa się na poduszce.

W żadnym momencie EDi nie napisałam, że nie należy kupować innego sprzętu niż ten najbardziej popularny. Dla kogoś komu zależy na małych wydatkach i szybkim poznaniu sprzętu to może być zaleta, ale przecież profesjonalista nie będzie brał canona bo na allegro są 50tki po 300pln. Przecież to jest logiczne.
Ale skoro kolega ma ograniczone fundusze to już bardziej może go to interesować czy będzie mógł łatwo i tanio dostać w miarę dobry obiektyw.
Wybierając system mniej popularny, choćby apple stawiasz na jakość i pewne ograniczenia, które jeśli jesteś w miarę Inteligientny! poznasz przed zakupem. Inaczej skazujesz się na biadolenie, że pamięć jest droga, że nie można dokupić łatwo drugiego dysku i że czarna myszka wygląda przy biały iMacu gUpio. Ten sprzęt powinny kupować osoby "świadome". Tak samo ja i pewnie spora ilość podobnych mi amatorów nie porwie się na zakup olimpusa czy sonego, które 1) nikt ze znajomych nie ma więc jakby co niczego nie pożyczy i nie podpowie 2) dostępność dodatków jest znacznie mniejsza, te używane są więc droższe i trudniej na coś korzystnego trafić.
W żadnym razie nie twierdzę, że każdy powinien kupować Canona. Ale pchanie kogoś kto, jeszcze totalnie nie rozeznaje się w fotografii, w mniej popularne systemy to rzucanie go na głęboką wodę.

Ja znowu miałam okazję focić wcześniej d70 i teraz 400d. Różnica jest typowo kobieca i dlatego 400d jest dla mnie znacznie wygodniejszy 1) mniejsze gabaryty i znacznie lżejszy 2) świetnie leży w dłoni 3) większe LCD bardzo daje radę 4) to wszystko jest jak na moją łapkę bardzo optymalnie rozmieszczone

mini folio / suckmyipod / playingdaily / notatki
^
Odpowiedz z cytatem
EDi
moderator*

Od: 2004.10.26

PostWysłany: 2007.05.16 12:15    Temat postu:

@cani: Nie tak do końca. Pozycjonowanie Nikona i Canona trochę się różni. Nowy Nikon 40D to odpowiednik poziomu 300/350/400D Canona, Potem jest Nikon D70(s)/80, następnie Canon 20/30D, Nikon D200, Canon 5D i dalej już idą puszki pro. Faktycznie więc D70 pozycjonowany jest pomiędzy 350D a 20D.

@mienta: Ok, wybroniłaś się. ;)
^
Odpowiedz z cytatem
mienta
moderator

Od: 2003.04.26

PostWysłany: 2007.05.16 12:28    Temat postu:

cwaniaczek może edytować posty :P

mini folio / suckmyipod / playingdaily / notatki
^
Odpowiedz z cytatem
EDi
moderator*

PostWysłany: 2007.05.16 12:30    Temat postu:

Hehe! :)

EDi .:. nabi.pl
^
Odpowiedz z cytatem
proszek

Od: 2006.03.21

PostWysłany: 2007.05.16 16:26    Temat postu:

IMO w tym segmencie cenowym (i jakościowym) Nikon ma jednak więcej do zaoferowania. Masa fajnych obiektywów za rozsądne ceny (ok.2k). Canon oczywiście też ma dużo fajnych szkieł ale mniej niż N.
Canon wydaje się być nastawiony bardziej na profesjonalistów. I tu Nikon zdecydowanie odstaje, dlatego większość zawodowców pełną gębą w pracy używa Canonów.
Mój znajomy jest fotografem w Agorze - w pracy korzysta z Canona 1ds Mark II albo Hassela ale do użytku prywatnego kupił d80.

selected works
Netgeeks.pl
^
Odpowiedz z cytatem
EDi
moderator*

PostWysłany: 2007.05.16 16:34    Temat postu:

Bo tanie Nikony są generalnie wygodniejsze w obsłudze od tanich Canonów. Zwłaszcza dla zawodowców, którzy mają wyższe wymagania. Natomiast Canon zaopatruje największe agencje prasowe w sprzęt w ramach promocji, stąd tylu pro używających Canona i tak niewielu obstających przy Nikonach.

EDi .:. nabi.pl
^
Odpowiedz z cytatem
christobal
weteran

Od: 2006.05.11

PostWysłany: 2007.05.16 16:38    Temat postu:

Pozwolę sobie na dwie uwagi do powyższej opinii.
Nikon D2Xs jest doskonałym okazem dobrej konkurencji dla Marka 1D II. Podejrzewam, że niebawem pojawi się coś co będzie rywalizować z Markiem 1Ds. Więc w tym segmencie nie ma przewagi Canona.

Spotkałem się z opinią, że profi nadal wybierają slajd, cyfrę zostawiając dla lżejszych zadań, powiedzmy to, reporterskich, gdzie łatwość przesłania materiału via net jest zasadniczym plusem.
^
Odpowiedz z cytatem
proszek

Od: 2006.03.21

PostWysłany: 2007.05.16 19:35    Temat postu:

W studiu jednego z większych wydawnictw prasowych używają hasselblad'ów z przystawkami phase one i szkieł Zeissa. O żadnych slajdach nie słyszałem, żadnych nie widziałem :)) I IMO teraz slajdy mogą być używane raczej do fotografii artystycznej. Jeżeli wychodzą ze studia i z jakiegoś powodu nie da się zabrać ze sobą hassela - Mark II.
Jak już ktoś poprzednio napisał - nie w korpusie zabawa. Tu chodzi o szkła :) A w segmencie pro Canon ma jednak dużo więcej do zaoferowania niż Nikon.

Btw. Sam używam Nikona :)

selected works
Netgeeks.pl
^
Odpowiedz z cytatem
voytek

Od: 2004.09.24

PostWysłany: 2007.05.17 16:10    Temat postu:

Ja już pisałem wiele razy i napiszę jeszcze raz... Iść do sklepu, pomacać, obejrzeć, wziąć to, co się najbardziej podoba i już. Jak się nie ma pojęcia o fotografii lub po prostu chce się do niej podejść na luzie to i tak nie ma znaczenia - bo zdjęcia robi mózg a nie kamera. I już :) Canon, Nikon, Pentax, Sony, wszystko ten sam szit w rękach ciecia i ten sam hardkor absolutny w rękach kogoś, kto ma pojęcie. :) Sam siedzę na Minolcie, ale jak padnie (traktuję ją dosyć ciężko), wlezę ani chybi w Fuji z powodu genialnej matrycy i tego, że po prostu mi pasuje. Resztę zrobię za pomocą wnętrza mózgoczaszki.
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | fotografia : sprzęt, inne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Strona 10 z 11

Skocz do: