PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

cyfra do 2 tyś.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | fotografia : sprzęt, inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mienta
moderator

Od: 2003.04.25

PostWysłany: 2007.05.16 9:01    Temat postu:

Jeśli mówimy o amatorze, który przede wszystkim musi poznać w ogóle aparat, jego możliwości i możliwości obiektywów to właśnie canonowska "średnia" klasa wydaje mi się najlepsza. Zresztą ja sama właśnie jestem na takim etapie. Zakup canonowskiej 50tki za 300pln to na prawdę nie jest wydatek strasznie obciążający kieszeń, na początek kitowe szkło wystarczy zupełnie. Bardzo szybko człowiek sam zauważa czego mu brakuje i na czym mu zależy. Ktoś doświadczony nawet okiem nie rzuci na obiektyw canonowski innej klasy niż "Lka" a amator zadowoli się sigmą 70-300 bo zooma potrzebuje.
Pamiętajmy, że na początek jednak ważna jest dostępność niedrogie sprzętu do nauki, do poznania własnych potrzeb, ograniczeń i możliwości.
No bo jak tu komuś doradzić czy on woli szeroki kąt 10-20 czy może raczej zooma? On sam pewnie nie wie nawet co go wciągnie.
Wg. mnie w tej kwestii canon wygrywa. Z mojej strony też dlatego, że większość znajomych canona posiada i można pożyczyć od nich co nieco do testów.

mini folio / suckmyipod / playingdaily / notatki
^
Odpowiedz z cytatem
dslv

Od: 2002.10.31

PostWysłany: 2007.05.16 9:13    Temat postu:

mienta napisał(a):
Wg. mnie w tej kwestii canon wygrywa. Z mojej strony też dlatego, że większość znajomych canona posiada i można pożyczyć od nich co nieco do testów.

To samo mnie przekonało, mimo innych znajomych ;-)
^
Odpowiedz z cytatem
mienta
moderator

PostWysłany: 2007.05.16 9:14    Temat postu:

dslv napisał(a):
mienta napisał(a):

kto wie kto wie ;)

^
Odpowiedz z cytatem
christobal
weteran

Od: 2006.05.11

PostWysłany: 2007.05.16 9:24    Temat postu:

dslv napisał(a):
mienta napisał(a):

Na tej samej zasadzie działa teraz Soniacz. Wszak na rynku jest multum szkieł minoltowych.
^
Odpowiedz z cytatem
mienta
moderator

PostWysłany: 2007.05.16 9:26    Temat postu:

diplodoc napisał(a):
dslv napisał(a):
mienta napisał(a):

Na tej samej zasadzie działa teraz Soniacz. Wszak na rynku jest multum szkieł minoltowych.

nie no choćby na allegro 640 a 170 to trochę różnica. Poza tym Body Sonego mnie odstraszyło.

^
Odpowiedz z cytatem
christobal
weteran

PostWysłany: 2007.05.16 9:32    Temat postu:

mienta napisał(a):
nie no choćby na allegro 640 a 170 to trochę różnica. Poza tym Body Sonego mnie odstraszyło.

A czego wyznacznikiem jest allegro?
Szkieł nie ma bo dobrych nikt się nie chce pozbywać.
^
Odpowiedz z cytatem
mienta
moderator

PostWysłany: 2007.05.16 9:37    Temat postu:

diplodoc napisał(a):
mienta napisał(a):

A czego wyznacznikiem jest allegro?
Szkieł nie ma bo dobrych nikt się nie chce pozbywać.

komputerów Atari też jest mało, to żaden argument.
Szklanka jest w połowie pełna albo w połowie pusta jak wolisz.
Wg. mnie jest mało bo odsetek ludzi mających ten sprzęt jest znacznie mniejszy. Potwierdza to choćby flickr http://www.flickr.com/cameras/ Ale pewnie i tak masz na to swoją niezwykle pasjonującą przeciwną teorię.

^
Odpowiedz z cytatem
christobal
weteran

PostWysłany: 2007.05.16 10:04    Temat postu:

Oczywiście, że odsetek jest mniejszy. Nie należy jednak zapominać, że w fotografii analogowej Minolta była liczącym się graczem, a wielu fotografików nadal robi slajdy na Dynaksach. Dla nich, niemal automatycznym przejściem jest kupno body Soniacza, choćby z powodu posiadanego arsenału szkieł.
^
Odpowiedz z cytatem
EDi
moderator*

Od: 2004.10.26

PostWysłany: 2007.05.16 11:05    Temat postu:

Mienta, idąc za Twoim punktem widzenia w ogóle nie powinno się kupować sprzętu innych producentów niż tego, który ma największy udział w runku. ;) Po co produkować Nikony, Olympusy i inne, skoro i tak Canonów jest najwięcej?
A dlaczego używasz maka? Przecież na Allegro jest go o wiele mniej niż zwykłych blaszaków. ;)

Z sensownych różnic pomiędzy 350D i D70 mam tylko jedną - ergonomia D70 jest w moim odczuciu nieporównywalnie lepsza od 350D. Reszta to, jak LoveBeer mówi, kwestia uczuć. ;) Najlepiej je oba pomacać i wybrać ten, który fajniej leży w dłoni i lepiej układa się na poduszce.

EDi .:. nabi.pl
^
Odpowiedz z cytatem
christobal
weteran

PostWysłany: 2007.05.16 11:07    Temat postu:

EDi napisał(a):
lepiej układa się na poduszce.

No wiesz EDi... bezczelnie sugerujesz, że profesjonalista z ww śpi z nowym nabytkiem?
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | fotografia : sprzęt, inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 9 z 11

Skocz do: