PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

cyfra do 2 tyś.
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | fotografia : sprzęt, inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
megus

Od: 2005.04.07

PostWysłany: 2006.05.05 0:00    Temat postu: cyfra do 2 tyś.

Nie mam pojęcia o aparatach fotograficznych, nic mi nie mówi co to jest Autofocus, Kompensacja ekspozycji, Sensor i kilka innych właściowości cyfraków, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze.

Potrzebuję cyfraka na wyjazdy/imprezy... Budżet skromny, bo 2 tyś. zł. Chciałbym, żeby miał trochę pojemności, kilka dziwnych opcji, bezproblemowa kompatybilność (PC, MAC) i żeby nie pieprzył zdjęcia jak poruszę ręką. Zdaję sobie sprawę, że wybór może być szeroki, ale nie wiem nawet która marka wypuszcza najlepsze cyfraki.
^
Odpowiedz z cytatem
emisiaczek

Od: 2005.12.28

PostWysłany: 2006.05.05 0:28    Temat postu:

do 2 kola hmmm

jesli chodzi o kompakt to canon s2 is
plus jakas karta pamieci SD 1-2 giga
dwa komplety baterii ... akumulatorkow
ladowarka

w 2000 sie zmiescisz i moze cos zostanie

najlepesze ceny znajdziesz dzieki skapiec.pl

jesli chodzi o marki to
canon, nikon, sony

mozesz tez sie pokusic o cyfrowe lustro, ale jesli nie wiesz co to af to sam nie wiem czy warto, raczej nie ale gdyby to:
-uzywany canona 300d w cenie > 2000 bedzie napewno
-nowy nikon 50d 2200 na allegro

Niestety jak nie wiesz co to autofocus to chcac nie chcac bedziesz musial poswiecic te godzine dwie naprawde warto zmeczyc te pare chwil. Kupujac kompakt dostaniesz mozliwosc krecenie filmikow ... co ja sie bede rozpisywal /canon s2 is/ i basta :)
^
Odpowiedz z cytatem
marcin_antczak

Od: 2005.08.20

PostWysłany: 2006.05.05 0:45    Temat postu:

może i Canon - ale przy takim budżecie to ja bym optował raczej za Panasonicem FZ-7

Marcin
^
Odpowiedz z cytatem
Merger

Od: 2002.02.09

PostWysłany: 2006.05.05 1:26    Temat postu:

moze i tak moze i nie. nie znam akurat panasonicow, wiec tak wyssane to z palca bedzie, ale kurde. panasonic chyba nie jest jakims potentatem w technologii aparatow..
lustra nie kupuj. bo to wydatek zdecydowanie wiekszy niz 2k. jak sie wpadnie, to zakup aparatu jest najmniejszym wydatkiem..

adam chrabąszcz | strona.net | VIMO | JUICE
^
Odpowiedz z cytatem
wallie
inkwizytor

Od: 2002.01.26

PostWysłany: 2006.05.05 2:07    Temat postu:

emisiaczek napisał(a):
jesli chodzi o kompakt to canon s2 is

Pozwolę sobie zaoponować. W tym budżecie IMO lepiej się szarpnąć na panasonica lumixa fz20. Stabilizator nie gorszy a przynajmniej ręczny focus ma na obiektywie jak rasowe lustro ;).
Mam panasonica od prawie roku, dałem za niego ponad 2K, teraz na pewno będzie kosztował mniej, tym bardziej że już ma następcę - fz30.

Ja jestem z niego bardzo zadowolony. Znam 3 innych posiadaczy tego aparatu i wszyscy go bardzo chwalą.

Pooglądaj zdjęcia tych aparatów. Nie jakie fotki pstrykają (bo w tym segmencie różnice w możliwościach są mikroskopijne) ale jak wyglądają same aparaty. Canon jest zabawkowy i przypomina mi joystick do commodore. Panasonic w wersji black wygląda tak że nie czujesz wstydu pstrykając przy ludziach :)

inkwizycja -> warning, ban, odsiadka...
^
Odpowiedz z cytatem
megus

Od: 2005.04.07

PostWysłany: 2006.05.05 2:40    Temat postu:

znalazłem aukcje z Lumixem fz20 http://www.allegro.pl/item101157945_panasonic_l...klep_2_lata_.html co by ewentualnie trzeba było dokupić do standardowego zestawu ?
^
Odpowiedz z cytatem
tco_tm

Od: 2004.11.07

PostWysłany: 2006.05.05 2:58    Temat postu: Re: cyfra do 2 tyś.

megus napisał(a):
Nie mam pojęcia o aparatach fotograficznych, nic mi nie mówi co to jest Autofocus, Kompensacja ekspozycji, Sensor i kilka innych właściowości cyfraków, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze.

Potrzebuję cyfraka na wyjazdy/imprezy...[...]

Lumix DMC-TZ1 - obecnie chyba jeden z najlepszych aparatów dla osób niezastanawiających się nad sensem czasu ekspozycji, czułości i tego całego technicznego bełkotu.

Stosunkowo jasny obiektyw o ogniskowej w zakresie 35-350 mm pozwoli wykadrować dokładnie ten fragment krajobrazu, o który nam chodzi. Bardzo dobra stabilizacja obrazu pozwoli robić nieporuszone zdjęcia przy najdłuższej ogniskowej oraz statycznych obiektów przy słabym oświetleniu.

Na "imprezach" Panasonic ten zapewni świetną jakość i płynność filmów z wykorzystaniem optycznego "zoom'u" - co prawda w formacie QT.

Sprzęt mieści się w kieszeni i będzie kosztował istotnie mniej niż 2k PLN.

Można kręcić nosem, że sprzęt ten nie posiada ręcznych nastawów, manualnej regulacji ostrości i gwintu dla filtrów. Jednak dla osoby świadomie nie wymagającej tych właściwości (turystów i imprezowiczów) są one w 99% przypadków zbyteczne, a ich brak jest kompensowany szerokim zakresem ogniskowych, stabilizacją i funkcją filmów.

Istotny może być brak wizjera i regulacji kąta wyświetlacza.

Jeśli jednak zamierzasz targać coś, co nie mieści się do kieszeni, ale pozwala na zabawę z parametrami, które jak rozumiem są dla Ciebie w tej chwili rzeczą obcą, to gorąco polecam model FZ30, który wraz z kartą 1GB HS kupisz za około 2100 PLN.

Nie jest to najtańszy aparat tego typu, ale ma wspaniały obiektyw z mechaniczną regulacją ogniskowej i pierścieniem ostrości, wyposażony w stabilizator pozwalający robić z ręki zdjęcia o czasach 50-70% krótszych niż normalnie. Niezły wizjer LCD, odchylany wyświetlacz. Dobra ergonomia i solidna budowa.

W zasadzie aparat ten w ogólnym rozrachunku wybija się ponad kompaktową konkurencję. Jednak żeby nie było zbyt różowo, trzeba powiedzieć, że "zwyczajny" sensor powoduje, że jakość zdjęć wciąż pozostaje "kompaktowa", wraz z charakterystycznymi dla tej grupy szumami i słabą dynamiką (odwzorowaniem detali w ciemnych i jasnych obszarach fotografii), ale tych rzeczy dysponując 2k PLN nie przeskoczysz.

Jednocześnie odradzam FZ20 jako model wyraźnie mniej poręczny w użytkowaniu.

Pozdrawiam.
^
Odpowiedz z cytatem
Szynol
moderator

Od: 2002.10.07

PostWysłany: 2006.05.05 9:25    Temat postu:

Polecam zdecydowanie cos z Panasonica.... Sam nosze FZ20 - ale do imprezowych zdjec troszku za duzy... Do tego celu nosze Minolte Dimage X, ale.... panasonic jednak lepszy:) A zwazajac, ze chyba kazdy model ma szklo Leica - nie bardzo jest co sie zastanawiac za te pieniadze:)

Doświadczenie nabywasz w chwilę po tym jak go najbardziej potrzebujesz
^
Odpowiedz z cytatem
emisiaczek

Od: 2005.12.28

PostWysłany: 2006.05.05 9:33    Temat postu:

widze ze jednak producent tv wygrywa
zeby potem nie bylo placzu:

http://www.pbase.com/cameras/panasonic/lumix_dmc_fz20
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/fz2...ples/p1010078.jpg
http://www.steves-digicams.com/2005_reviews/s2i...ples/IMG_0165.JPG
http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz30/page17.asp
^
Odpowiedz z cytatem
wallie
inkwizytor

Od: 2002.01.26

PostWysłany: 2006.05.05 9:38    Temat postu:

Jeżeli rzeczywiście możesz odrobine przekroczyć 2K to bierz FZ30. Jeżeli nie to FZ20 + szybka pamięć + jakaś fajna torba na sprzęt + statyw.

Więcej bajerów do niego nie potrzebujesz. Można dokupić dodatkową baterię. Ja tak zrobiłem, ale można się bez niej obejść. Aparat rewelacyjnie oszczędza energię i ta dodatkowa bateria daje mi jedynie komfort zawsze pełnej skali energii w aparacie ;)

Po co statyw? Na impreze czy wycieczke na pewno go nie weźmiesz ale do eksperymentowania jest niezbędny. Możesz ten zakup odłożyć na "za miesiąc" :) ale kase sobie zostaw na taki za 150-200 PLN. Zobaczysz, że nie będziesz żałował.

tco_tm: nie wiem o co dokładnie chodzi z tą poręcznością. Dla mnie 20-tka jest super poręczna, chociaż oczywiście trzeba było przeznaczyć kilka dni na zapoznanie się z aparatem i jego funkcjami. Rozumiem że 30tka ma dwa pierścienie regulujące i to jest rewelacyjne udogodnienie ale nie sądzę aby pomiędzy tymi 2 aparatami była taka przepaść w kwestii poręczności.

inkwizycja -> warning, ban, odsiadka...
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | fotografia : sprzęt, inne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

Skocz do: