PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

Aspekt gastronomii w miejscu pracy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | poligon
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Koza

Od: 2002.06.27

PostWysłany: 2007.05.10 15:34    Temat postu:

karola napisał(a):
wegetarianizm uważam za ciężką chorobę psychiczną :D bo jak inaczej nazwać postępowanie wbrew naturze?

odpowiedz jest bardzo prosta, nazywamy to kultura ;)

Reklama po korekcie: facebook
^
Odpowiedz z cytatem
Brzoska
moderator

Od: 2003.09.10

PostWysłany: 2007.05.10 15:43    Temat postu:

nie ma jak sznycelek :) dobrze wysmazony

DADA
[FOTO]
^
Odpowiedz z cytatem
EDi
moderator*

Od: 2004.10.26

PostWysłany: 2007.05.10 15:48    Temat postu:

Karola, poczytaj o tym. ;)
Ja jeszcze wcale taki zły nie jestem. :)

Poza tym ludzie, którzy nie jedzą mięsa z reguły są zdrowsi, a i odpowiednia dieta (bezmięsna) pomaga wyleczyć się z bardzo wielu chorób. Włącznie z rakiem. Więc to nie jest tak, że skoro mamy ząbki to musimy jeść mięso. My po prostu MOŻEMY je jeść.
^
Odpowiedz z cytatem
Koza

Od: 2002.06.27

PostWysłany: 2007.05.10 15:51    Temat postu:

edi, znam te strone. dosc glosno bylo o niej pare dobrych lat temu. nawet zrobilem sobie taki tydzien - dziennie: owoc + sok kubus. dzizas, nigdy nie mialem takiej ilosci energii :)

Reklama po korekcie: facebook
^
Odpowiedz z cytatem
EDi
moderator*

PostWysłany: 2007.05.10 15:59    Temat postu:

Ja dwa lata temu prowadziłem głodówkę przez 6 tygodni. Przymierzam się do następnej. Mojej mamie podczas tej głodówki zniknęły guzki rakowe z piersi.
Ogólnie 40 dni postu raz do roku jest bardzo zdrowe. Nie na darmo "Wielka Księga" o tym wspomina. ;)

EDi .:. nabi.pl
^
Odpowiedz z cytatem
dezkath

Od: 2006.09.15

PostWysłany: 2007.05.10 16:09    Temat postu:

I czym się napędzasz (co spożywasz) w trakcie takiej głodówki?

Ja raz próbowałem nie jeść cały dzień. Tylko owoce i mineralna. Wieczorem miałem gorączke, czułem się źle. To był koniec moich przygód z głodówkami...
^
Odpowiedz z cytatem
EDi
moderator*

PostWysłany: 2007.05.10 16:25    Temat postu:

Stosowałem głodówkę, podczas której można jeść natępujące rzeczy: marchew, pietruszka, seler, por, wszystkie kapustne, sałaty, ogórki, pomidory, grzyby, cebula, czosnek, buraki, rzepa, rzodkiew, kabaczek, cuknia, szczypior, nać. To wszystko surowe, gotowane, duszone i przede wszystkim kiszone - szczególnie kapusta kiszona i ogórki.

Natomiat nie wolno jeść potraw zawierających: mięso, tłuszcze, strączkowe (groch, fasola), zboża (kasze, także ryż, kukurydza), oraz mąka (a więc wszelkie pieczywo). Nie wolno spożywać tłuszczy (nawet oleju), ani cukru.

Dozwolone są przyprawy naturalne i sól kamienna lub morska.

Jak widać, można z tego ułożyć całkiem sensowną surówkę. Powyższe elementy praktycznie nie dostarczają kalorii, więc organizm przełącza się na spalanie zasobów wewnętrznych, zaczynając od wszelakiego nagromadzonego syfu, przez dziwne rzeczy typu brodawki, guzki, blizny, w następnej kolejności tłuszcz i potem trzeba przestać bo dobiera się do kości i mięśni.

Co do gorączki - ważne jest jakie zjadasz owoce. Cytrusy zawierają cukier, więc odżywiając się nimi nie przełączysz organizmu na "tryb oczyszczający" a jedynie uszkodzisz go poprzez niedostarczanie pozostałych niezbędnych składników. Głodzony organizm słabnie i zaczynasz czuć się źle.

Jednak nawet samo przejście w tryb głodówki nie jest bezbolesne. Pierwszy dzień jest spoko, drugi w miarę, ale trzeci to masakra. Jeśli przetrzymasz trzeci to czwarty przywita Cię olbrzymią ilością energii, doskonałym samopoczuciem, jasnym umysłem i w ogóle cud, miód, palce lizać. :) Potem jeszcze na wysokości 7-9 dnia (o ile dobrze pamiętam) dopada Cię straszna masakra. Odzywają się wszystkie choroby jakie do tej pory przebyłeś, bolą stare rany i kontuzje - ogólnie katastrofa. Ten stan trwa od 1 do 3 dni, po czym ustępuje i już do końca głodówki czujesz się świetnie.

Jeśli interesują Was tego typu sprawy, polecam książkę Ciało i ducha ratować żywieniem. Zawiera wszystkie potrzebne informacje wraz z zaleceniami kiedy wolno a kiedy lepiej się wstrzymać.
^
Odpowiedz z cytatem
dezkath

PostWysłany: 2007.05.10 17:05    Temat postu:

No dobra, jako że jestem wyznawcą zasady, że w życiu trzeba wszystkiego spróbować (oprócz seksu z facetem) to może i to przetestuje kiedyś. W każdym razie - mimo iż uważam to za perwersje - zaciekawiłeś mnie. Powiedz mi jeszcze w jakich ilościach można spożywac te surówki? I czy da się zmontować coś co w jakiś sposób przypomina smakiem pieczywo?

Zanim ew. zacznę to pewnie kupię sobie tą książkę, ale póki co pytam :)
^
Odpowiedz z cytatem
EDi
moderator*

PostWysłany: 2007.05.10 17:10    Temat postu:

Ilości nieograniczone. Na początku diety potrafiłem przez pół dnia żreć surówkę z kapusty pekińskiej z pomidorem i papryką z gigantycznej michy. Żeby tylko się zapchać i nie czuć głodu, który doskwierał. Potem zniknął głód i zacząłem przegryzać od czasu do czasu aby dostarczyć witaminy.

Niestety nic co przypomina pieczywo nie z tego nie ulepisz. ;)

EDi .:. nabi.pl
^
Odpowiedz z cytatem
dezkath

PostWysłany: 2007.05.10 17:14    Temat postu:

Szkoda troche. Dobrze, że ilości nieograniczone i można przyprawiać... I, aż się boję zapytać - piwo? wódeczka? Wogóle jak z napojami? Pewnie tylko mineralna... :(
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | poligon Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

Skocz do: