PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

Wstęp wzbroniony: Agnieszka Sandomierz i Maria Kiesner

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | webesteem art&design magazine
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rgb
shadow

Od: 2002.01.26

PostWysłany: 2005.05.31 18:56    Temat postu: Wstęp wzbroniony: Agnieszka Sandomierz i Maria Kiesner

Agnieszka Sandomierz i Maria Kiesner
Wstęp wzbroniony

wejście ze strony głównej (dział rozmaitości)

http://art.webesteem.pl/

lub bezpośrednio:

http://art.webesteem.pl/rozmaitosci/ww/

-------------------------------------------------------------
archiwum rozmaitości:
http://art.webesteem.pl/rozmaitosci.php

darek wojtczak : rgb
--
You will be assimilated. Resistance is futile!
^
Odpowiedz z cytatem
subSilentio

Od: 2002.12.28

PostWysłany: 2005.05.31 20:29    Temat postu:

Tak to jest. Słabe obrazy - dużo gadania, lepsze obrazy - mniej gadania.
^
Odpowiedz z cytatem
szrotek

Od: 2003.02.25

PostWysłany: 2005.06.01 3:14    Temat postu:

a tu?

[cytat] "Adama wszyscyu lubia na Adama nikt nic nie powie.." [/cytat]
^
Odpowiedz z cytatem
subSilentio

PostWysłany: 2005.06.01 9:17    Temat postu:

no tu
^
Odpowiedz z cytatem
xrr

Od: 2003.02.23

PostWysłany: 2005.06.01 16:52    Temat postu:

to są te lepsze obrazy?
^
Odpowiedz z cytatem
subSilentio

PostWysłany: 2005.06.01 18:20    Temat postu:

no to wprost

Pani Agnieszka Sandomierz do bani. W tak minimalnej formie przynajmniej rysunek mógłby stać na wysokim poziomie, ale chyba się nie chciało. Kolor jak dla mnie najwyżej w facecie z pumą jest... jakiś.

Dużo gadania pani Pauliny Reiter i próba wygrzebywania jakiś znaczeń i nowatorstwa w tym "malarstwie", ale moim zdaniem w żadnym aspekcie nie ma mowy tu o odnalezieniu nowej jakości... ani formy ani treści. Wszystko już było. A jak było to przynajmniej trzeba się starać zrobić to perfekcyjnie, a tu nawet takiej chęci nie odnajduję.

Maria Kiesner. Jak dla mnie malarsko (kolor) lepiej... i tyle.

Piłem do całości. W jednym miejscu widzę, jak to wystarczy zagadać publiczność żeby wszyscy już wołali na Ciebie - artysta (malarz!). Przy Pani Kiesner bez wielkich słów, skromniej, a wrażenie lepsze.
^
Odpowiedz z cytatem
kwedo

Od: 2004.10.13

PostWysłany: 2005.06.13 23:37    Temat postu:

Idąc za Twoją teorią - w jakim celu Ty zagadujesz publikę na forum? zeby ktos zawolal 'artysta'?

Nie rozumiem w ogole podejscia slabe, lepsze obrazy. Dobry krytyk nie przekracza pewnych granic, nie zaczyna dyktowac jakich stylow ow artysta ma uzywac, jakich kolorow, jakich pedzli czy tez farb. Mowi o odczuciach jakie obraz w nim budzi.

Rzecz kolejna - pewnie ze wszystko zalezy od samego czlowieka. Jezeli profesor rysunku weglem po szkle szlifowanym ze stron obu bedzie chcial sie stawiac miedzy bogiem a reszta to pewnie ze - ze swoim warsztatem - znajdzie u kazdego braki, ale po latach okazuje sie ze te wlasnie "braki" okazuja sie meritum obrazu. Ale - to tylko moje podejscie.

Perfekcjonizm ? Skoro wszystko bylo - od idealnego ilustrowania rzeczywistosci mamy aparaty, kamery, od reprodukcji kopiarki i komputery. Po co malowac w takim razie.

Sprawy siedzenia w glowie artystki i znania jej chęci i niechęci juz nawet nie zamierzam poruszac.

Ale hej! To tylko moje zdanie. Teoria moze byc jaknajbardziej sluszna.

A obrazy... te rozowe panie ladnie by u mnie wygladaly w holu. tak kontrastowo.

Moje portfolio - kwedo.com » Pozostałe projekty - kwedo.net
^
Odpowiedz z cytatem
subSilentio

PostWysłany: 2005.06.14 15:19    Temat postu:

Idąc za moją teorią można wywnioskować tyle, że nie powinno się usprawiedliwiać słabych prac wielkimi słowami, które to po chwili tracą swoją pierwotną siłę i stają się banałami rzucanymi na lewo i prawo.

Cytat:
Nie rozumiem w ogole podejscia slabe, lepsze obrazy. Dobry krytyk...

Przeczytaj to i zrozum co piszesz. Poza tym nigdzie nie napisałem, że jestem dobrym krytykiem. Tak jak Ty jestem wolny i mogę wyrazić swoją opinię na różne tematy.

Czemu napisałem?
Nie zrobiłbym tego gdyby tekst przy obrazach był zwykłym zaproszeniem do wystawy, a nie pompatycznym, zideologizowanym usprawiedliwieniem tych obrazów.

Brak skromności.

Kod:
[...]ale po latach okazuje sie ze te wlasnie "braki" okazuja sie meritum obrazu. [...]

Perfekcjonizm ?

Doskonale wiem co masz na myśli i widzę, że masz mnie za jakiegoś konserwatystę formalnego, co to nie umie docenić sztuki, która nastąpiła po akademizmie :) Ujmę to w ten sposób... jest ogromna przepaść między Prymitywizmem, a byciem prymitywnym.

Picasso kiedyś powiedział, żeby cały czas dążyć do perfekcji, bo po błędach nas poznają. Tylko o taki perfekcjonizm mi chodzi. Tutaj tego dążenia nie zauważyłem i tyle.
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | webesteem art&design magazine Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: