PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

"Nora"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 37, 38, 39  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | poligon
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
EDi
moderator*

Od: 2004.10.26

PostWysłany: 2009.11.09 16:27    Temat postu:

Żeby z pendrajwami, słuchawkami i płytami na kolanach pod stołem nie ganiać.
Żeby kotów łopatą ze środka co tydzień nie wygarniać.
Bo przycisk do usypiania jest w zasięgu ręki.
I dlatego, że ładne. :P

No i biurka mam 3m bieżące, więc co mi szkodzi. ;)

EDi .:. nabi.pl
^
Odpowiedz z cytatem
empir

Od: 2005.06.30

PostWysłany: 2009.11.09 20:34    Temat postu:

@EDi

wygodny ten klęcznik? da się na tym wytrzymać 6-7h dziennie?

Stock z darmowymi zdjęciami w formacie RAW! - http://dnstock.net/ | fury i dupy
^
Odpowiedz z cytatem
EDi
moderator*

PostWysłany: 2009.11.09 20:51    Temat postu:

6-7 się da. 10-16 już nie. ;)
Ja stosuję go zamiennie ze zwykłem krzesłem (tym po lewej). Od krzesła, tudzież każdego innego fotela po dłuższym czasie boli kręgosłup. Od klęcznika bolą kolana. Kręgosłup za to jest prosty jak struna.

Plus klęcznika jest taki, że kosztuje 3 stówy... hmm... kosztował. :/ Porządny fotel to trochę większy wydatek.

W porządny fotel i tak sobie pewnie zainwestuję, ale klęcznika nie żałuję i nie oddam, bo jest naprawdę wygodny i uratował mi kręgosłup w momencie, gdy już naprawdę byłem na granicy kalectwa.

^
Odpowiedz z cytatem
empir

Od: 2005.06.30

PostWysłany: 2009.11.09 21:02    Temat postu:

Muszę pomyśleć nad czymś zdrowszym do siedzenia, czytałem kiedyś że całkiem nieźle nadają się do tego takie wielkie piłki do ćwiczeń - wymuszają ciągłe balansowanie przez co, przy okazji, wzmacnia się mięśnie pleców.

Stock z darmowymi zdjęciami w formacie RAW! - http://dnstock.net/ | fury i dupy
^
Odpowiedz z cytatem
Amaroczek

Od: 2009.05.08

PostWysłany: 2009.11.09 21:21    Temat postu:

EDi napisał(a):
Plus klęcznika jest taki, że kosztuje 3 stówy... hmm... kosztował. :/ Porządny fotel to trochę większy wydatek.

Ja właśnie zaczynam odczuwać poważne bóle kręgosłupa od pracy na kompie i potrzebuje czegoś co mnie uratuje. Nie zastanawiałem się nad tym klęcznikiem, jednak jak piszesz, że jest to dobra rzecz na tego typu dolegliwości to myślę, że warto spróbować.

Czy konsultowałeś się z jakimś lekarzem w sprawie tego klęcznika i czy któryś zasugerował Ci go na bóle kręgosłupa? I czy ten który pokazałeś na linku to jedyna godna uwagi wersja? Bo troszku to drogie jest.
^
Odpowiedz z cytatem
EDi
moderator*

PostWysłany: 2009.11.09 22:01    Temat postu:

Klęcznik to klęcznik. Chodzi o pozycję. Fotel łamie Cię w pół i sprawia, że odcinek lędźwiowy kręgosłupa często jest wygięty, napięty i obciążony przez długi okres czasu. Do tego dochodzi garbienie. Na klęczniku kolana masz opuszczone w dół, łopatki odciągnięte do tyłu i kręgosłup prosty jak struna. To dla niego najnaturalniejsza pozycja, więc może w niej trwać latami. Gorzej z kolanami, bo na klęczniku to na nich opiera się pewna część ciężaru ciała. Dlatego przy codziennych, wielogodzinnych posiedzeniach one dla odmiany dostają "w kość". Najlepiej jest więc stosować zamiennie klęcznik z wygodnym fotelem.

Specjalnie tego z nikim nie konsultowałem, bo i nie musiałem, ale znajomy kręgarz (i przy okazji dyplomowany ortopeda) pochwalił decyzję po uratowaniu moich zmasakrowanych kręgów w odcinku lędźwiowym. ;)

Jednak kilkanaście lat po kilka/naście godzin dziennie na fotelu nie pozostaje bez efektu. :)

^
Odpowiedz z cytatem
Amaroczek

Od: 2009.05.08

PostWysłany: 2009.11.09 22:47    Temat postu:

Wielkie dzięki za odpowiedź.

Pytanie tym razem do Wszystkich:chcę kupić jakieś proste w konstrukcji biurko (blat plus nogi ;)), które pozwoli mi na komfortowe korzystanie z komputera bez zbędnych bajerów i półeczek (zarówno na dole jak i na górze). Czy możecie coś polecić, bo szukam ale nic konkretnego znaleźć nie mogę?
^
Odpowiedz z cytatem
krucjata

Od: 2005.01.29

PostWysłany: 2009.11.09 23:22    Temat postu:

Ikea, deska + 4 nogi. Niby z papieru, ale od lat się trzyma i dużych śladów zużycia nie widać. Utrzymywało kiedyś 2x21" crt + klawiaturę pełną zimowych zapasów, teraz ma nieco lżej.
^
Odpowiedz z cytatem
LoveBeer
weteran

Od: 2003.08.04

PostWysłany: 2009.11.09 23:38    Temat postu:

to co u mnie widac to tez ikea, ale nie wiem czy juz nie 'expired'...

biernawski | photolife | panoramki
^
Odpowiedz z cytatem
proszek

Od: 2006.03.21

PostWysłany: 2009.11.10 10:48    Temat postu:

Tylko uważaj na najtańszą wersję bo moją nieco się chybocz.

selected works
Netgeeks.pl
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | poligon Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 37, 38, 39  Następny
Strona 38 z 39

Skocz do: