PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

ceny/ tajemnica/ proba ustalenia
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | zarządzanie projektami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lokator

Od: 2004.10.07

PostWysłany: 2005.01.17 1:09    Temat postu: ceny/ tajemnica/ proba ustalenia

Witam . Po dosc dlugiej nieobecnosci, nieznacznej aktywnosci pozdrawiam i witam. Neka mnie problem cen za wykonywane prace.
Szukalem na rozne sposoby odpowiedzi ale zawsze i wszyscy robia z tego tajemnice. Wg. jakich kryteriow oceniac koszty i jak je podliczac?
A wiec// 2 slowa o. Pracuje jako grafik mam 6 letnie doswiadczenie.
wyksztalcenie plastyczne i realizuje prace od projektow do druku na prezentacjach cd skonczywszy. Chcac przyjac jakis plan na dalsza "prywatna"prace chcialbym z wasza pomoca ustalic jakie na naszym rynku funkcjonuja stawki za prace. zaczne od tego co przychodz i mi na mysl
1 godzina pracy?
zaplanowanie(schemat blokowy+plansze przykladowe) prezentacji CD?
projekt strony www (format do prezentacji czyli jpg:)
Wykonanie microsite we flashu (bez bazy danych itp)
ilustracja do ksiazki, gazety?
Ilustracja na okladke magazynu?
ilustacja calej ksiazki?

wiem ze mozna robic to wszystko za darmo i 5 tys z osobna :)) ale
chcialbym z wasza pomoca ustalic jakie "widelki cenowe" sa sprawiedliwymi cenami, i czy kryteria ktore podalem sa wsytarczajace by ocenic koszty pracy // przy pracach komercyjnych wydaje mi sie ze stawka godzinowa jest sprawiedliwym kryterium. Tylko ile taka stawka godzinowa powinna wynosic ?

pozdrawiam w nowym roku
^
Odpowiedz z cytatem
Magnum
moderator

Od: 2002.08.09

PostWysłany: 2005.01.17 9:43    Temat postu:

widelki cenowe????

xxxx PLN - xxxxxx PLN

pomoglo?? niesadze...
to nie jest tajemnica zadna bo wszyscy wiemy ile co moze kosztowac... ale to tak jakbys zapytal ile moze kosztowac samochod? widelki... za malucha zaplacisz tysiac zlotych, za jaguara kilkaset tysiecy.... rozumiesz??
do tego dochodzi klient... tak samo skomplikowana strona dla duzej korporacji bedzie drozsza nic dla malej firmy...

jest duzo czynnikow majacych wsplyw na cene... wiec widelki tez sa duze
^
Odpowiedz z cytatem
gR

Od: 2003.07.28

PostWysłany: 2005.01.17 10:49    Temat postu:

niestety magnum posluzyl sie moim ulubionym przykladem - samochodami. co wiecej nawet uzywanego zachdniego mozna sciagnac za 200 euro z niemiec :>

pokaz najpierw CV i portfolio. napisz gdzie mieszkasz, gdzie znajduja sie firmy, dla ktorych pracujesz. to wszystko ma fundamentalne znaczenie.

keep walkin' | cziku cziku
^
Odpowiedz z cytatem
Brzoska
moderator

Od: 2003.09.10

PostWysłany: 2005.01.17 10:53    Temat postu:

Ktos sie nie podejmie zrobienia projektu za xxx a ktos bez zastanowienia wykona to za xx. Ceny sa umowne zalezne od twojego nakladu + swiadomosci ile potencjalnie klient bedzie chetny zaplacic

DADA
[FOTO]
^
Odpowiedz z cytatem
karola
moderator*

Od: 2003.06.02

PostWysłany: 2005.01.17 11:03    Temat postu:

dodam tylko od siebie... są graficy (firmy), którzy aby zaistniec, zdobyc 'dobrego' (czyt. markowego) klienta, robia site prawie za darmo (dla portfolia).
Kiedys pewna firma X (z wyzszej półki) wycenila projekt pewnej zaczynającej na rynku firmy Y. Duzy serwis branżowy, który kosztował jakies 10 tys wycenili na 40 tys :D - pamietam (a zaczynalam dopiero jako PM) ze bylam w szoku cięzkim... ale to bylo pare dobrych lat temu ;)

Teraz zamiast widełek podzielił sie rynek na mniejsze i wieksze agencje wiec nalezało by robić widełki dla mniejszej i wiekszej agencji - nie widze sensu:)
Patrz przykład wyżej.

Karola
--
^
Odpowiedz z cytatem
xavi

Od: 2003.09.24

PostWysłany: 2005.01.17 12:07    Temat postu:

Za ile zdolasz sprzedac za tyle projekt zostanie zrobiony :)

Duze firmy sprzedaja za duza kase, male firmy za mala kase.
Cos za co mniejsza agencja skasuje klienta na np 10k i jest mega zadowolona ja (jak pracowalem dla jednego z liderow na rynku) sprzedawalem za 80-100k lub wiecej.

Wszystko zalezy od :

-Twoich umiejetnosci - graficznych, biznesowych, pomyslowosci, interpersonalnych
-Formatu klienta i jego zasobnosci
-Podejscia do biznesu - budujesz portfolio/odcinasz kupony/itp
-Szczęścia
^
Odpowiedz z cytatem
lokator

Od: 2004.10.07

PostWysłany: 2005.01.17 13:24    Temat postu:

dziekuje, uswiadomiliscie mi dlaczego nigdzie nie moglem odnalezc informacji na temat cen. Teraz juz wiem ze tyle ile firm, tyle pomyslow na cene , i nie istnieje jakas ogolna "tabela wycen"
Czasami to co na pocztku przychodzi nam do glowy wydaje nam sie tak
malo prawdziwe ze szybko o tym zapominamy i zaczynamy szukac :))
dziekuje jeszcze raz za sprowadzenie na wlasciwy tor myslenia.

pozdrawiam,
^
Odpowiedz z cytatem
Bayerberg
moderator*

Od: 2002.01.29

PostWysłany: 2005.01.17 13:52    Temat postu:

wkurza mnie już to "1/10 ceny dobrego samochodu". Za co? Komu? ...

Bez owijania w bewełnę

Frilanca grafika-flash/webmonkey
Za grafę za projekt od 500 zł
Za grafę i pociece tego do formatek od 700 zł
Za całą stronę (prosty html + css + flash + jakiśtam skrypcik do formularza) 1000zł
Za serwis flashowy (kilka podstron, lekko zaawansowany AS, oczopląsy) 1300 zł

Zarezerwowanie projektu (sprawa typu klient się rozmyślił a projekt był na tyle fajny że przyda się później) do 50% ceny ale nie wyzej niż 500 zł

To już ceny po podatkach w zaokrągleniu. Sprawdzone bo za takie czasami zdaza mi się korzystać z usług wymiataczy jak mocy przerobowych nie starcza. Napisałem od bo cena zależy od tego co projekt sobą prezetuje. Wymiatacze mogą dostać wielokrotność tego, ale nie za dużo takich osób w naszym smętnym kraju jest. Te ceny to w miarę dobra jakość, do tego firemki doliczają sobie swoje opłaty manipulacyjne, koszt kawy, sprzątaczkę Jadzię i wychodzi cena firmowa... a to już inna bajka ;]
^
Odpowiedz z cytatem
tml

Od: 2004.02.04

PostWysłany: 2005.01.17 14:05    Temat postu:

Wreszcie sie ktos przelamal. Chyba najmadrzejszy post w tym temacie ;)
^
Odpowiedz z cytatem
LoveBeer
weteran

Od: 2003.08.04

PostWysłany: 2005.01.17 17:01    Temat postu:

hehe zmowa milczenia zostala przelamana ;p i chyba wszystko zostalo powiedziane. ja tez sobie nie wyobrazam ze w polsce moze byc wiecej niz kilka osob ktore REGULARNIE moga dostawac za 1 projekt graficzny strony www (i tylko to, czytaj psd) wiecej niz 1000 pln.

moje doswiadczenie mowi to co bayera - za grafike dostaje sie ~500 pln. bayer pisze 'od' - ale nie klammy sie - raczej jest to blizej 500 niz dalej. moze byc mniej (nawet od duzych firm), moze byc wiecej (nawet od malych).

ja 'mam' 2 firmy ktore sa w stanie placic (przynajmniej mi ;p) 800-1000 pln za psd. ale wiekszosc placi znacznie skromniej.

jest jeszcze jeden haczyk - sa firmy ktore zawsze placa ustalona stawke - tzn nie wazne czy robisz projekt dla kwiaciarni p. wiesi czy tez dla najwiekszego producenta butow, a sa tez takie ktore, ze sie tak wyraze, placa grafikowi tak jak im klient - tzn. wiecej lub mniej...

biernawski | photolife | panoramki
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | zarządzanie projektami Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

Skocz do: