PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

Jaki gryzoń do pracy?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | narzędzia i programy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
empir

Od: 2005.06.30

PostWysłany: 2007.07.29 23:55    Temat postu:

Kulkowe są najlepsze, swoją zajeżdżam już chyba 6 rok, w pracy czasami mam w ręce jakiegoś laserowego logitecha i cholera mnie bierze jak mam tego używać

Stock z darmowymi zdjęciami w formacie RAW! - http://dnstock.net/ | fury i dupy
^
Odpowiedz z cytatem
LoveBeer
weteran

Od: 2003.08.04

PostWysłany: 2007.07.30 0:23    Temat postu:

laserowej nie uzywalem, do kulkowej jak bym mial wrocic to zmienilbym zawod, sam uzywam najzwyklejsze optyki nie przekraczajace 100 pln (zarzynam wlasnie 3 identycznego logiecha ale takze jakiegos microsofta o oznaczeniu 3000 - te logitechy choc tanie teraz jak barszcz wybitnie mi leza wiec pewno znowu takiego kupie)
czasem mnie korci zaszalec i kupic cos na wypasie, ale skoro mi dobrze... ;)

ps: moj pierwszy pecet byl wogole bez myszki ktora nie byla jeszcze rzecza tak oczwista ;)

biernawski | photolife | panoramki
^
Odpowiedz z cytatem
vero

Od: 2002.07.30

PostWysłany: 2007.07.30 8:08    Temat postu:

LoveBeer napisał(a):
ps: moj pierwszy pecet byl wogole bez myszki ktora nie byla jeszcze rzecza tak oczwista ;)

Aż mi się łezka w oku zakręciła, stare dzieje. To był rok chyba '89 i katowanie Test Drive'a... Jeśli myszka to tylko laser, może pracować nawet na wiszącej firance (sprawdzone przed chwilą) :]

www.kubaprzybysz.pl | www.clickme.pl | Is that you John Wayne? Is this me?
^
Odpowiedz z cytatem
EDi
moderator*

Od: 2004.10.26

PostWysłany: 2007.08.11 20:15    Temat postu:

Jako tygodniowy użyszkodnik MX Revolution mogę powiedzieć, że opłacała się inwestycja. Mysza leży w dłoni idealnie a "czarodziejska" rolka okazuje się być niesamowicie przyjemnym rozwiązaniem. Środkowy przycisk pod rolką wymagał chwili na skonfigurowanie, ale teraz już działa świetnie. Lepiej niż w MX1000, gdzie trudno było go wdusić bez przekręcenia rolki. Fajnie sprawuje się też boczna rolka, którą ustawiłem na powiększanie i pomniejszanie zawartości okna. No i bardzo podoba mi się przycisk szybkiego wyszukiwania. Zaznacza się wyraz, czy zdanie, klika w przycisk i nagle zaznaczenie jest wyszukiwane w wybranej wyszukiwarce. Super. :)
Do tego konstruktorzy wreszcie poszli po rozum do głowy i nie każą przypinać bazy-ładowarki do komputera. Teraz ładowarka jest tylko ładowarką, a odbiornik wtyka się w kompa jako niewielkiego "pendrajwa". Gdyby nie zewnętrzny dysk, kabel sieciowy, kabel do głośników i zasilanie, mógłbym powiedzieć, że laptop znowu stał się mobilny. ;)

EDi .:. nabi.pl
^
Odpowiedz z cytatem
bird

Od: 2006.02.22

PostWysłany: 2011.02.05 14:09    Temat postu:

Jako że wątek nieco się zdeaktualizował, pozwalam sobie go odgrzebać.
Na przestrzeni ostatniej połowy roku uśmierciłem aż 3 tanie myszki noname, ze sklepu obok. Zdegustowany postanawiam sięgnąć głębiej do kieszeni i zainwestować w coś co posłuży mi dłużej, a dodatkowo dostarczy trochę przyjemności z jazdy.
Maniakiem gadżetów nie jestem, dlatego 300zł za logitecha z najwyższej półki to nie dla mnie, lecz kwota do 150zł za solidną myszkę wydaje mi sie całkiem rozsądna.

Po przejrzeniu oferty jestem zdezorientowany, proszę o jakies sugestie i opinie doświadczonych użytkowników.

-Czy czułość myszki w przypadku projektowania www ma naprawde znaczenie? Wiele się naczytałem na temat wyższości myszek z wiekszym DPI w przypadku gier, lecz zy dla grafika www również ma to praktyczne znaczenie?

-Z kabelkiem czy bez? Przyznam się, że z myszki korzystam zazwyczaj przed komputerem, nie zabierając jej do kibla. Dodatkowo jak się zorientowałem, myszki bezprzedowodwe mają raczej niższą czułość. Chociaż mysz bez ogonka to fajny bajer.

-Ergonomia - chociaż zwykłem pracować na laptopie, zakup myszy laptopowej (mimo, że zgrabne, ładne) nie jest chyba dobrym wyborem. Jak pracuję się na takim mikro-gówienku?

Z ciekawych pozycji, które wpadły mi w oko wymienię:

LOGITECH M705 Wireless Mouse (130zł) - http://www.ceneo.pl/9107148
Wygląda sympatycznie. Kilka programowalnych przycisków. Magiczne kółko, pozwalające w mgnieniu oka przewijać długie dokumenty, bez kabelka, z mikromalutkim odbiornikiem w usb, podobno jedzie na baterii do 3 lat. Mysz ma tylko 1000DPI

Logitech Vx Nano (115zł) http://www.ceneo.pl/866145
Ładna, zgrabna, bardzo mi sie podoba, ale czy nie za mała do pracy? Możliwości takie jak w modelu wyżej, lecz jest ciut tańsza.

Genius Ergo 555 (100zł) http://www.ceneo.pl/1352541
Kawał solidnej myszy. Wygląda na solidną. Ma wysoką czułość 3200DPI, pare przycisków i jedzie na kablu.

Czy ktoś zetknął się z powyższymi gryzoniami lub jest w stanie polecić coś wartego uwagi? Jak już pisałem, myszy używam do pracy w photoshopie, flashu a nierzadko błąkam się również po internecie.

Dzięki, pozdro
^
Odpowiedz z cytatem
KINIO

Od: 2006.09.11

PostWysłany: 2011.02.05 14:47    Temat postu:

miałem MX1000 zepsuła się... po znajomości z serwisu dostałem nową na gwarancji MX1100

...bateria nie trzyma 3 lata.. co najwyżej ok pół roku.

...szybki scroll to jest świetna sprawa - praktycznie nie używam 'grzechotki', niestety zaczął się lekko bujać - co powoduje że mój ekran też się 'buja w dół i w górę'

...jeżeli masz przełącznik DPI w myszce - docenisz ten fakt

...kabel, hmm jeśli je lubisz - ja nie, wystarczą mi te od, zasilania laptopa, telefonu, słuchawek etccc... etcc...

...ergonomia -jeżeli zawodowo pracujesz na kompie, jest to najważniejsza sprawa - bo to po prostu TWOJE NARZĘDZIE PRACY!

www.grupaclue.pl - systemy audiowizualne, systemy konferencyjne, inteligentne domy, kraków
^
Odpowiedz z cytatem
Planet

Od: 2008.07.18

PostWysłany: 2011.02.05 15:04    Temat postu:

Ja ostatnio przesiadłem się z jakiegoś mobilnego A4Techa (optical) na niemobilnego Logitecha RX1000 (laser). Wreszcie nic mi nie przeskakuje, nie drga i ogólnie mysz robi to co jej każę. Mimo, że tamten A4Tech rozpędzał się do 2400dpi to 1000dpi w Logitechu zdaje się być precyzyjniejsze. W zasadzie jak siedzisz tylko nad WWW to postaw na ergonomię, a nie rozdzielczość.
^
Odpowiedz z cytatem
noizz
weteran

Od: 2002.07.20

PostWysłany: 2011.02.05 15:20    Temat postu:

Mi cholernie podeszła VX Nano, bo jest gdzieś pomiędzy małymi laptopowymi gówienkami, które się trzyma opuszkami palców, a dużymi myszkami, od których mnie zawsze bolał najmniejszy palec. Jak położę swobodnie dłoń na stole z lekko ugiętymi palcami, to idealnie się mieści, no ale to akurat indywidualna kwestia.

Co do DPI - to jest teoretycznie parametr dla graczy, jeżeli używasz myszki poruszając całą ręką to możesz rozważyć, jeżeli ograniczasz się tylko do nadgarstka to szkoda kasy.

Zalety VX:
- względnie mała, ale nie tak mała jak laptopowe
- mały odbiornik pod usb
- software z ustawianiem preferencji pod określony program (ale to standard u logiego)
- 2 letnia myszka działa i wygląda jak nowa (kupiłem ostatnio do biura taką samą - jedyna różnica, że czyściejsza jest ;) )

Wady:
- komplet baterii wytrzymuje u mnie trochę ponad 2 miesiące
- w nowym sofcie usunęli preferencje dotyczącą prędkości scrolla ustawianej pod określony program.

Ani wada, ani zaleta:
- środkowy przycisk nie jest w scrollu, tylko jest fizycznym przyciskiem pod nim - nie każdemu to pasuje, ale przynajmniej scroll się mniej wyrobi.

Good morning!
^
Odpowiedz z cytatem
huh
weteran

Od: 2006.07.04

PostWysłany: 2011.02.05 16:09    Temat postu:

od 4 lat jadę na tej samej Logitech LX3,
pościerały się gumki, teraz ściera się plastik.
jak już zacznie ryć biurko śrubkami to wymienię na nową :)

^
Odpowiedz z cytatem
christobal
weteran

Od: 2006.05.11

PostWysłany: 2011.02.05 16:32    Temat postu:

Od jakichś 5 lat jadę na kulkowym, kablowym A4techu.
Nie umiem go zajechać.

Raz już prawie padł, ale po rozkręceniu i przedmuchaniu sprężonym powietrzem, wrócił do formy. I nic go nie rusza.
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | narzędzia i programy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

Skocz do: