PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

   Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

Kursy, szkolenia i warsztaty z Zarządzania Projektami - INFO
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | zarządzanie projektami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karola
moderator*Od: 2003.06.02
Posty: 2434

PostWysłany: 2004.09.25 16:56    Temat postu: Kursy, szkolenia i warsztaty z Zarządzania Projektami - INFO

TOPIC dla tych którzy chcą nauczyć się Zarządzania Projektami od podstaw oraz poszerzać swoją wiedzę i doświadczenie.

Postaram się wrzucać tu aktualne informacje o kursach, szkoleniach, warsztatach, etc. z zakresu tej tematyki. Wszystkie informacje o szkoleniach/kursach stare będą na bieżąco usuwane.

Oczywiście jeśli ktoś z Was będzie miał info o kursach (szczególnie w innych rejonach Polski niż Warszawa) to proszę o dodawanie tutaj.

Upload: http://up.webesteem.pl/dodaj.php?ufo=docs
Format: rtf, pdf, txt
Maksymalna wielkość pliku: 300KB

Aby dodać plik na serwer należy zapisać się do grupy: xupfree
http://forum.webesteem.pl/groupcp.php?g=1348 -
grupa jest otwarta - zapisu każdy chętny dokonuje samodzielnie

Niech służy.Karola
--


Ostatnio zmieniony przez karola dnia 2005.06.09 21:59, w całości zmieniany 5 razy
^
Odpowiedz z cytatem
karola
moderator*Od: 2003.06.02
Posty: 2434

PostWysłany: 2005.05.31 12:33    Temat postu: 23 -24 czerwca "Podstawy zarządzania projektami"

Zapraszam na szkolenie "Podstawy zarządzania projektami" (kod: PZP), które odbędzie sie w dniach 23 - 24 czerwca 2005 r.
w Centrum Edukacyjnym Akademii Infovide w Warszawie.

Kurs przedstawia zagadnienia zarządzania projektami od strony członka zespołu projektowego. Przyszli uczestnicy przedsięwzięć dowiadują się czego mogą oczekiwać i jaka będzie ich rola w przedsięwzięciu, jakie działania będą podejmowane, jaki jest związek między nimi i jakie mają znaczenie dla powodzenia projektu.

Uczestnicy:

Kurs jest przeznaczony dla członków zespołów projektowych, którzy nie mieli do tej pory do czynienia z projektami i zarządzaniem projektami oraz dla tych, którzy chcą uporządkować swoją wiedzę z zakresu zarządzania projektami. Kurs przeznaczony jest dla osób, które ze względu na pełnione obowiązki będą współuczestniczyć w prowadzeniu prac projektowych oraz dla przyszłych kierowników projektów.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie

Kurs daje podstawową wiedzę niezbędną wszystkim uczestnikom projektów:
- wprowadza w świat pojęciowy zarządzania projektami
- zapoznaje z podstawowymi terminami i elementami cyklu życia projektu
- dostarcza elementarnych narzędzi i technik niezbędnych dla każdego członka zespołu projektowego
Kurs stanowi wprowadzenie do zaawansowanych kursów przeznaczonych dla kierowników projektów.

Zakres kursu:

1.Podstawowe pojęcia – co to jest projekt, cykl wytwórczy, zarządzanie projektem, udziałowcy projektu, obszary zarządzania projektem, struktury organizacyjne projektu, role w projekcie.
2.Planowanie projektów – dlaczego trzeba planować projekty, na czym polega planowanie, co jest rezultatem planowania.
3.Zakres projektu – co powinien obejmować zakres projektu, co to są wymagania, jak specyfikować wymagania, jak utrzymywać ich spójność z produktem.
4.Struktura podziału prac – co to jest WBS, po co wykonuje się WBS, jak dokonać podziału prac, jak dokumentować prace, co to są produkty projektu, jak wygląda charakterystyka produktu.
5.Podstawy szacowania – dlaczego trzeba szacować, na czym polega skuteczne szacowanie, co jest skutkiem etapu szacowania prac.
6.Harmonogramowanie – jak stworzyć harmonogram prac, kiedy harmonogram prac jest dobry, czy harmonogram może się zmienić i dlaczego, jak posługiwać się harmonogramem.
7.Ryzyko w projekcie – co to jest ryzyko, jak się je mierzy, po co trzeba zarządzać ryzykiem, jakie są strategie tłumienia ryzyka.
8.Zasoby – jakie zasoby występują w projekcie, po co zarządza się zasobami, co to jest zespół projektowy, kto to jest lider zespołu i co to jest przywództwo, tworzenie się i socjologia zespołu, grupy formalne i nieformalne.
9.Jakość – co to jest jakość, jak zapewnia się jakość, w jakich działaniach jakościowych biorą udział członkowie zespołów projektowych, co to są recenzje, przeglądy, audyty.
10.Kierowanie projektem – za co odpowiedzialny jest kierownik projektu, a za co członkowie zespołu, jakie działania kontrolne prowadzi się w projektach, na czym polega skuteczny system raportowania, do czego potrzebne jest zarządzanie konfiguracją.

Forma prezentacji

Kurs prowadzony jest w formie interaktywnych ćwiczeń uzupełnionych prezentacjami i wykładami.

Wykładowcy

Doświadczeni wykładowcy-konsultanci Infovide kierujący na co dzień projektami Infovide.

Termin: 23-24 czerwca
Cena: 950 PLN
Formularz: Pobierz formularz rezerwacji szkoleniaKarola
--


Ostatnio zmieniony przez karola dnia 2005.05.31 12:46, w całości zmieniany 1 raz
^
Odpowiedz z cytatem
karola
moderator*Od: 2003.06.02
Posty: 2434

PostWysłany: 2005.05.31 12:50    Temat postu:

Zapraszam na kurs "Zarządzanie projektami dla kierowników projektów"
(Kod: ZPK), które odbędzie sie w dniach 27 - 29 czerwca 2005 r.
w Centrum Edukacyjnym Akademii Infovide w Warszawie.

Kurs dostarcza profesjonalnej wiedzy pozwalającej na zarządzanie małymi oraz średnimi projektami. Słuchacz zdobywa zakres wiedzy i umiejętności niezbędny do praktycznego prowadzenia, planowania, organizowania, kierowania i kontrolowania projektów.

Najważniejsze tematy:

1. Inicjacja projektu - co trzeba zrobić rozpoczynając projekt.
2. Koordynacja i integracja projektu - jak wyważyć konkurujące ze sobą cele, by jak najlepiej zaspokoić potrzeby i oczekiwania udziałowców projektu. Jak stworzyć dobry plan projektu, jak wykonać ten plan, jak kontrolować zmiany.
3. Zarządzanie zakresem - które prace są istotne, aby można było stworzyć i dostarczyć produkt projektu o wymaganych cechach i jakości.
4. Zarządzanie czasem - jak upewnić się, że projekt wykonywany jest na czas. Jak szacować czas trwania czynności. Jak budować i kontrolować harmonogram.
5. Zarządzanie kosztami - jak upewnić się, że projekt zostanie zrealizowany w ramach budżetu. Jak opracować budżet. Jak planować zasoby. Jak szacować i kontrolować koszty.
6. Zarządzanie jakością- jak upewnić się, że projekt spełni wymagania i oczekiwania klienta. Jak planować jakość. Jak zapewnić jakość. Jak kontrolować jakość.
7. Zarządzanie personelem - jak efektywnie wykorzystać osoby zaangażowane w projekt. Jak zaplanować organizację projektu. Jak pozyskać odpowiedni personel. Jak stworzyć zespół.
8. Zarządzanie komunikacją - jak tworzyć, pozyskiwać, przechowywać i rozpowszechniać informację w projekcie. Jak zarządzać repozytorium informacji projektowej.
9. Zarządzanie ryzykiem - jak zidentyfikować ryzyka w projekcie. Jak ocenić, które ryzyka są warte zajęcia się nimi. Jak wdrożyć strategie dla tłumienia ryzyka.
10. Zarządzanie podwykonawcami - jak pozyskać produkty i usługi potrzebne w projekcie. Na jakich zasadach budować relacje z podwykonawcami.

Kurs przeznaczony jest dla:

kandydatów na kierowników projektów oraz doświadczonych kierowników projektów, którzy chcą pogłębić i usystematyzować wiedzę z zakresu zarządzania projektami.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie

Kurs pozwala zdobyć zakres wiedzy i umiejętności niezbędny do profesjonalnego zarządzania projektami.

Jakie są warunki skutecznego udziału w kursie

Znajomość podstawowych pojęć z zakresu zarządzania projektami lub zaliczenie kursu „Podstawy zarządzania projektami".

Forma prezentacji

Kurs prowadzony jest w formie interaktywnych ćwiczeń uzupełnionych prezentacjami, wykładami i przykładami z rzeczywistych projektów.
W trakcie ćwiczeń, słuchacze poznają różne praktyczne metody i narzędzia zarządzania projektami.

Wykładowcy

Doświadczeni wykładowcy-konsultanci Infovide, kierujący na co dzień projektami Infovide.

Termin: 27-29 czerwca
Cena: 1450 PLN
Formularz: Pobierz formularz rezerwacji szkoleniaKarola
--
^
Odpowiedz z cytatem
karola
moderator*Od: 2003.06.02
Posty: 2434

PostWysłany: 2005.05.31 12:55    Temat postu: 4-5 lipca "Zarządzanie zespołem projektowym"

Zapraszam na warsztaty "Zarządzanie zespołem projektowym" (kod: ZZP), które odbędzie sie w dniach 4-5 lipca 2005 r.
w Centrum Edukacyjnym Akademii Infovide w Warszawie.

Projekt to praca z narzędziami i zadaniami. Projekt to także praca z ludźmi. I dopiero integracja umiejętności pracy z narzędziami i zadaniami oraz pracy z ludźmi stanowi o sukcesie zespołu projektowego.
Specyfika pracy innowacyjnych zespołów projektowych polega na zebraniu wysokiej klasy specjalistów, którzy poprzez dzielenie się swoją wiedzą tworzą nową jakość produktu, niemożliwą do stworzenia przez jednostki.
Oferujemy warsztat pozwalający nabyć praktyczne umiejętności budowania zespołu projektowego, poprzez ćwiczenie technik facylitacji, komunikacji i kierowania zespołem specjalistów.
Warsztat przewidziany jest jako dwudniowe spotkanie, podczas którego w sposób kompleksowy przedstawiane są moduły z zakresu dynamiki grupowej, kierowania i motywowania zespołu, oraz zarządzania konfliktem.

Kto powinien wziąć udział w warsztacie

Warsztat przeznaczony jest przede wszystkim dla kierowników nowo formujących się zespołów projektowych lub już pracujących zespołów projektowych, którzy pragną doskonalić umiejętności budowania i integracji zespołów. Mogą w nim również uczestniczyć członkowie zespołów projektowych, profesjonaliści ze wszystkich szczebli kierowania w organizacjach, i koordynatorzy portfela projektów, którzy chcą doskonalić umiejętności współpracy w zespołach projektowych.

Dlaczego warto wziąć udział w warsztacie?

Warsztat przygotowuje kierowników projektów i członków zespołów projektowych do efektywniejszego budowania zespołów projektowych i zarządzania nimi. Jako praktyczny warsztat symulacyjny pokazuje metody integracji członków zespołu, motywacji oraz rozwiązywania konfliktów w zespole projektowym.

Zagadnienia poruszane w trakcie warsztatu:

1.Kiedy i jak formować zespół?
Związek między spójnością zespołu i jego produktywnością. Zalety i wady spójnego zespołu projektowego. Rodzaje zadań dla zespołu i jednostek. Fazy rozwoju zespołu. Współzależność i podział odpowiedzialności w zespole. Zjawisko „free-rider”. Polaryzacja postaw i decyzji. Klarowność ról.
2.Jak zamienić grupę specjalistów w zintegrowany zespół projektowy?
Synergia grupowa. Polaryzacja postaw grupowych. Wpływ mniejszości i większości. Procesy wewnątrz grupowe. Facylitacja dzielenia się wiedzą. Rotacja stanowisk. Promocja pozioma. Zwiększenie autonomii. Porównania społeczne. Delegowanie zadań.
3.Jak panować nad negatywnymi zjawiskami grupowymi?
Diagnoza konfliktu. Analiza interesów w konflikcie. Konflikt jako stadium rozwoju grupy. Rola lidera w konflikcie.
4.Jak zbudować samomotywujący się zespół z grupy zarządzanej odgórnie?
Motywacja członków zespołu innowacyjnego a motywacja grupy. Motywacja wewnętrzna i zewnętrzna. Budowanie atmosfery zaufania w zespole projektowym. Techniki integracji zespołu.
5.Jak stworzyć efektywną sieć komunikacji w zespole?
Komunikacja przełożony-podwładny. Przepływ informacji w zespole i poza zespołem.
6.Kiedy i jak podejmować grupowe decyzje?
Techniki facylitacji zebrań i prac grupowych. Uczestnicy procesu decyzyjnego. Błędy w podejmowaniu grupowych decyzji. Techniki interwencji lidera: parafraza, klaryfikacja, podsumowanie, ukierunkowanie procesu. Zalety i wady grupowych decyzji.

Forma zajęć

Warsztat prowadzony jest w formie interaktywnych ćwiczeń oraz symulacji rzeczywistych procesów zachodzących w procesie formowania i pracy zespołu projektowego.

Trener
Małgorzata Tłuchowska jest psychologiem organizacji. Posiada dyplom Uniwersytetu Warszawskiego (Psychologia Społeczna).
Konsultant zmian organizacyjnych, z pięcioletnim doświadczeniem w doradztwie z zakresu restrukturyzacji, oceny pracowników, badania klimatu organizacji i monitorowania zmian w dużych organizacjach. Wykładowca Graduate School of Management, University of Queensland w Australii, gdzie obecnie finalizuje pracę doktorską z zakresu zarządzania grupami podczas zmian organizacyjnych. Doświadczenia jako trener umiejętności społecznych nabierała w firmie Yes-Consensus, a od 2002 roku pracuje w Infovide Akademia, specjalizując się w integracji grup zadaniowych i usprawnianiu komunikacji w zespołach projektowych. Autorka wielu międzynarodowych artykułów z dziedziny zarządzania grupami zadaniowymi i procesami międzygrupowymi.


Termin: 4-5 lipca
Cena: 950 PLN
Formularz: Pobierz formularz rezerwacji szkoleniaKarola
--
^
Odpowiedz z cytatem
karola
moderator*Od: 2003.06.02
Posty: 2434

PostWysłany: 2005.05.31 13:00    Temat postu: 13-15 lipca "Agile Project Management"

Zapraszam na kolejną edycję szkolenia "Agile Project Management" (kod: APM)
prowadzonego przez Bartosza Kiepuszewskiego - kosultant Infovide oraz Senior Consultant Cutter Consortium.
Szkolenie odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2005 w Centrum Edukacyjnym Infovide Akademia w Warszawie.

Cel szkolenia:

Celem szkolenia jest zmiana świadomości specjalistów i menedżerów zajmujących się architekturą informacyjną w polskich przedsiębiorstwach. Dotychczasowe praktyki związane z zarządzaniem projektami opierały się głównie na tradycyjnych, zbiurokratyzowanych metodach zarządzania projektami. Budowa nowoczesnej architektury informacyjnej w organizacji opartej na wiedzy wymaga zastosowania zarówno tych tradycyjnych metodyk, stosowanych np. do realizacji projektów wdrożeniowych ERP, jak również nowoczesnych metodyk lekkich służących do zarządzania programami ewolucyjnymi, takimi jak np. portale, hurtownie danych, CRM i inne

Program szkolenia:

Moduł 1: Wprowadzenie do metodyki Agile Project Management
Moduł 2: Przygotowanie do realizacji projektu
Moduł 3: Planowanie projektu adaptacyjnego
Moduł 4: Realizacja projektu
Moduł 5: Zarządzanie pracą zespołu projektowego
Moduł 6: Grupowe podejmowanie decyzji
Moduł 7: Podsumowanie
-----------------------------------------------------
Moduł 1 Wprowadzenie do metodyki Agile Project Management

Potrzeba zarządzania adaptacyjnego.

Podstawowe elementy struktury projektu adaptacyjnego.

Zakres stosowania metodyk adaptacyjnych
------------------------------------------------------
Moduł 2 Przygotowanie do realizacji projektu

Stworzenie wizji produktu

Identyfikacja interesariuszy projektu.

Identyfikacja ograniczeń projektowych (budżet, harmonogram)

Zaplanowanie i zgoda interesariuszy na zastosowanie adaptacyjnego podejścia do projektu.

------------------------------------------------------
Moduł 3 Planowanie projektu adaptacyjnego

Różnice pomiędzy planowaniem tradycyjnym i adaptacyjnym.

Zebranie wymagań i sporządzenie listy elementów funkcjonalności.

Przygotowanie „kart elementów funkcjonalności”.

Zastosowanie metody Feature Breakdown Structure.

Przygotowanie planów przyrostów, kamieni milowych i iteracji.

Zastosowanie iteracji zerowej.

------------------------------------------------------
Moduł 4 Realizacja projektu

Iteracyjne dostarczanie produktów projektu.

Monitorowanie postępów prac.

Adaptacja do zmian.

Odbiór i zamknięcie projektu.

------------------------------------------------------
Moduł 5 Zarządzanie pracą zespołu projektowego

Współpraca zespołowa
− Współpraca osoba-osoba
− Współpraca zespół-zespół
− Zarządzanie transferem wiedzy i praktyk
− Narzędzia pracy zespołowej

Przywództwo w zespole projektowym

------------------------------------------------------
Moduł 6 Zespołowe podejmowanie decyzji

Style podejmowania decyzji

Stworzenie ram projektowych i organizacyjnych dla grupowego podejmowania decyzji

Wychodzenie z impasów decyzyjnych

Zastosowanie technik grupowego podejmowania decyzji w projektach

------------------------------------------------------
Moduł 7 - Podsumowanie
Podsumowanie – jak skutecznie budować architekturę informacyjną organizacji w oparciu o nowoczesne metodyki zarządzania projektami

Termin: 13-15 lipca
Cena: 2550 PLN
Formularz: Pobierz formularz rezerwacji szkolenia

Zainteresowanych uczestnictwem prosze o kontakt z Martą Jakubiuk, tel. (22) 534 74 00-01.Karola
--
^
Odpowiedz z cytatem
karola
moderator*Od: 2003.06.02
Posty: 2434

PostWysłany: 2007.04.27 8:40    Temat postu:

Od kurspmp.pl

Szanowni Panstwo,
Przedstawiamy propozycję zorganizowania szkolenia wprowadzającego do zarządzania projektami. Chcielibysmy nadmienic iz nasza propozycja wykracza poza samo szkolenie podnoszace kompetencje Panstwa w zarzadzaniu projektami inzynierskimi. Mamy doswiadczenie w pomocy organizacjom w rozwijaniu zarzadzania projektami jako celu do osiagniecie lepszej skutecznosci na konkurencyjnym rynku oraz na ograniczeniu kosztow.


Opis szkolenia

Kurs stanowi podstawowe szkolenie z zakresu zarządzania projektami.

Cel

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi zarządzania projektami. Kurs kładzie nacisk na zaznajomienie uczestników z ogólną wiedzą dotyczącą prowadzenia przedsięwzięć w przedsiębiorstwach, roli kierownika projektów oraz organizacji pracy projektowych. Kurs wprowadza uczestników w profesjonalne metodologie standaryzujące zarządzanie projektami.

Uczestnicy

Uwzględniając podstawowy charakter szkolenia, nie jest wymagana wiedza z zakresu zarządzania projektami.

Zdobywane umiejętności

Po ukończeniu kursu uczestnicy nabywają następujące umiejętności:

· Zrozumienie procesów tworzenia oraz zarządzania przedsięwzięciami
· Ogólną wiedzę umożliwiającą zrozumienie narzędzi oraz procesów planowania/kontroli realizacji projektów
· Rozumienie zagadnień ryzyka oraz jakości
· Podstawowa wiedza o metodologiach zarządzania projektami

Program kursu

1. Specyfika projektów
a. Definicja projektu
b. Definicja oraz specyfika zarządzania projektami
c. Cykl projektu
2. Rodzaje organizacji
a. Funkcjonalne
b. Projektowe
3. Rola i cechy kierownika projektu
4. Początek projektu
a. Wybór projektu
b. Mandat projektu
5. Ryzyko przedsięwzięcia
6. Zachowanie jakości w projekcie
7. Planowanie
8. Wykonanie projektu – egzekucja
9. Kontrola i monitoring
10. Zamykanie projektu
a. audyt
11. Narzędzia informatyczne
a. opisy
b. wybór
12. Metodologie zarządzania projektami
a. Tradycyjne – PMBoK
b. Lekkie – Agile
13. Podsumowanie

Instruktor

Doświadczony kierownik projektów (Project Manager/Program Manager). Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej. Pracował jako asystent na wydziale Informatyki AGH.
Brał udział oraz kierował projektami informatycznymi dla szeregu globalnych firm informatycznych - od implementacji złożonych hurtowni danych poprzez systemy czasu rzeczywistego po skomplikowane aplikacje internetowe. Między innymi pracował jako konsultant w Irlandii, Francji oraz UK. Zajmuje się szeroko pojętym konsultingiem informatycznym. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami, hurtowniami danych, bussiness inteligence oraz aplikacjami webowymi.

Materiały szkoleniowe

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe w pierwszym dniu zajęć.

Czas trwania

2 dni

Cena

Atrakcyjne warunki do uzgodnienia w zależności od ilości osób

Cena obejmuje:
· 16 godzin szkolenia dla 5 uczestników w siedzibie firmy
· Materiały szkoleniowe

Termin

Do uzgodnienia


Prosimy o kontakt na adres: pmp( malpka ) kurspmp.com


http://www.kurspmp.com
^
Odpowiedz z cytatem
sabinapanko
Od: 2008.08.27
Posty: 1

PostWysłany: 2008.08.27 13:08    Temat postu: Forum Ekspertów - Zarządzanie Portfelem Projektów

Conrad Institute Poland ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w cyklicznym Forum Ekspertów przeznaczonym dla kadry zarządzającej oraz wyższej i średniej kadry menedżerskiej związanej z procesami projektowymi.

Pierwsze Forum
„Zarządzanie portfelem projektów jako narzędzie realizacji strategii firmy”
odbędzie się 16 września 2008 w godz. 9.00-12.30 w Warszawie w hotelu Hyatt.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.event-in.com/zarzadzanie

Celem seminarium jest wymiana doświadczeń w gronie wybitnych praktyków, dostarczenie wiedzy z zakresu zarządzania portfelem projektów na poziomie strategicznym i operacyjnym. W trakcie Forum zostaną przedstawione narzędzia wspierające procesy zarządzania portfelem projektów.

Wszelkie pytania dotyczące seminarium prosimy kierować na adres sp@conradinstitute.org

Sabina Pańko
Young Project Manager

Conrad Institute Poland Sp.z.o.o.
^
Odpowiedz z cytatem
pawelz@edukacja.com
Od: 2010.06.29
Posty: 2

PostWysłany: 2010.06.29 15:05    Temat postu: Zarządzanie projektami z wykorzystaniem Ms Project 2007

DC Edukacja serdecznie zaprasza pracowniczki firm woj. pomorskiego na szkolenie Microsoft Office Project 2007, Managing Projects (Zarządzanie projektami z wykorzystaniem Microsoft Office Project 2007) dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szkolenie realizowane jest aktywnymi metodami nauczania w formie blended-learning (3 dni warsztatu stacjonarnego i 4 tygodnie e-learningu, w tym 8 godzin konsultacji on-line z trenerem).
OPIS SZKOLENIA
Kod kursu Microsoft 5927
Nazwa kursu Microsoft Office Project 2007, Managing Projects
(Zarządzanie projektami z wykorzystaniem Microsoft Office Project 2007)
Czas trwania 24 godziny
Termin realizacji 18 - 20.08.2010
Miejsce Realizacji Gdańsk – Wrzeszcz

Ramowy zakres zagadnień
 Zapoznanie z Microsoft Office Project 2007
 Tworzenie i definiowanie projektów
 Szacowanie czasu trwania zadań i zależności między zadaniami
 Ostateczne terminy, ograniczenia i kalendarze zadań
 Praca z zasobami
 Tworzenie harmonogramów z wykorzystaniem rodzajów zadań i rodzajów harmonogramów
 Dostosowywanie widoków w Microsoft Project do własnych potrzeb i ich formatowanie
 Analiza wykorzystania zasobów
 Kontrola realizacji projektów
 Raportowanie informacji dotyczących projektu, zasobów i zadań
 Zarządzanie wieloma projektami


Każda Kobieta która weźmie udział w szkoleniu Zarządzanie projektami z wykorzystaniem Microsoft Office Project 2007 otrzyma bezpłatnie:
 Autoryzowany podręcznik Zarządzania Projektami firmy Microsoft
 Dodatkowe materiały multimedialne na płytach DVD
 Międzynarodowy certyfikat Microsoft
 Zaświadczenie ukończenia szkolenia wydane przez firmę DC Edukacja
 Darmowe e-booki z różnymi interesującymi szkoleniamihttp://www.szkoleniait.edukacja.com/Portals/0/MSiC_wcenie150.png DODATKOWO:
Każda uczestnika, która zakończy udział w szkoleniu otrzyma voucher uprawniający do bezpłatnego egzaminu z zakresu Zarządzania projektami.


Jak się zapisać na szkolenie?
Skontaktuj się z naszym Specjalistą ds. Rekrutacji - Pawłem Zalewskim:
 e-mail: pawelz@edukacja.com
 tel.: (058) 521-91-91 wew. 42
www.szkoleniait.edukacja.com
Szkolenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
^
Odpowiedz z cytatem
tombek
Od: 2010.08.31
Posty: 1

PostWysłany: 2010.08.31 21:21    Temat postu:

duzo fajnych szkolen tego typu realizuje KMstudio
^
Odpowiedz z cytatem
pm2pm
Od: 2010.12.06
Posty: 5
Skąd: Kraków

PostWysłany: 2012.04.26 10:46    Temat postu: Metodyka Zarządzania Projektami PRINCE2 poziom Foundation

Szkolenie ma zapewnić uczestnikom podstawową wiedzę metodyczną i rozumienie mechanizmów zarządczych zdefiniowanych przez PRINCE2. W szczególności uczestnicy szkolenia powinni poznać i zrozumieć:
-Podstawowe definicje i terminy stosowane w zarządzaniu projektami zgodnie z metodyką PRINCE2
-Pryncypia, do których odwołuje się metodyka
-Tematy przewodnie PRINCE2,
-Procesy zarządcze, kroki i działania w zarządzaniu projektem
-Kontekst stosowania PRINCE2 w zarządzaniu projektami – skalowanie metodyki do potrzeb organizacji i złożoności projektu.

Adresaci:
Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich osób zaangażowanych w realizację projektów – zarówno kadry zarządzającej jak też specjalistów dziedzinowych. Mogą w nim uczestniczyć osoby o różnym doświadczeniu projektowym i wypełniające różne role w strukturach projektu lub osoby, które będą w przyszłości działały w projektach. Od uczestników nie jest wymagana wstępna wiedza na temat zarządzania przedsięwzięciami.

Po ukończeniu szkolenia uczestnik będzie:
-znał międzynarodowe standardy zarządzania projektami
-rozumiał mechanizmy strukturalnego, procesowego zarządczego stosowanego w projektach
-znał wspólny i spójny aparat pojęciowy związany z zarządzaniem projektami
-miał możliwość uzyskania Certyfikatu PRINCE2 Ÿ Foundation


Program:

Dzień I
Wprowadzenie do szkolenia; Struktura i cele szkolenia
Co to jest projekt, czym jest zarządzanie projektem?
Czym jest, a czym nie jest PRINCE2?
Omówienie struktury metodyki
Pryncypia, tematy
Procesy metodyki
Proces Przygotowanie Projektu
Temat Organizacja; Struktura organizacyjna i role PRINCE2
Wieczorna praca indywidualna

Dzień II
Proces Zarządzanie Strategiczne Projektem
Proces Inicjowanie Projektu
Temat Uzasadnienie Biznesowe
Temat Jakość
Temat Plany
Temat Ryzyko
Proces Zarządzanie Końcem Etapu (KE)
Temat Postępy
Proces Sterowanie Etapem (SE)
Wieczorna praca indywidualna

Dzień III
Temat Zmiana
Proces Zarządzanie Dostarczaniem Produktów (DP)
Proces Zamykanie Projektu
Produkty zarządcze w metodyce PRINCE2
Adaptacja PRINCE2
Projekt a Program
Egzamin certyfikacyjny PRINCE2 Foundation
Zakończenie szkolenia - Rozdanie świadectw

Kurs jest ograniczony do maksimum 15 uczestników
Termin: od: 07.05.2012 do: 09.05.2012
Cena szkolenia wynosi 1900 zł brutto (zwolnione z VAT)

Cena wraz z oryginalnym podręcznikiem PRINCE2 wynosci 2200 zł brutto (zwolnione z VAT).

Podręcznik można również zakupic osobo w cenie 320 zł brutto.

Zgłoszenie na szkolenie następuje poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie:
http://www.pm2pm.pl/szkolenia/171,Metodyka+Zarz...m+Foundation.htmlpm2pm - firma szkoleniowo-doradcza z Krakowa
^
Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | zarządzanie projektami Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

FAQ


serwery wirtualne, tanie domeny

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

91115721

Page generation time: 0.0398s (PHP: 87% - SQL: 13%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug off