PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

Stan rynku
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bayerberg
moderator*

Od: 2002.01.29

PostWysłany: 2011.07.15 14:45    Temat postu: Stan rynku

Z racji oferty którą dostałem ostatnio zastanawiam się nad stanem rynku w oyczyźnie. Nie było mnie przez kilka lat i nie wiem ile można oczekiwać i co się dostaje w zamian. Propaganda głosi że kapkę znormalniało i nie często zdaża się kamieniołom zamiast zdrowego podejścia do tematu.

Interesuje mnie rejon Art dir/ UX/ UiD, miło by było jakbyście pochwalili się widełkami ile i gdzie można powalczyć.
^
Odpowiedz z cytatem
Michal
moderator

Od: 2003.11.13

PostWysłany: 2011.07.18 16:08    Temat postu:

Nikt przeciez nie poda Ci zadnych widelek, bo inaczej placa male agencje, inaczej sieciowki, nawet na tych samych stanowiskach w agencjach place sie roznia... w zaleznosci do tego kim jestes i co potrafisz. Poza tym co to za rejon Art/UX... albo jestes Artem, albo projektantem UX.
^
Odpowiedz z cytatem
Bayerberg
moderator*

PostWysłany: 2011.07.18 19:57    Temat postu:

Ostatnie 5 lat spędziłem pracując w UK jako freelancer od tego i tego :) Zresztą jako prawdziwy kombajn no tylko to potrafię. UiD/ UX to coś przynosi tu największe korzyści więc pomyślałem ze miło by było kontynuować to w oyczyźnie. Co do Artdirerzenia to jest to o wiele przyjemniejsze i nie chce z tym pozegnac więc patrze na obie mozliwosci.

Co do widełek to nie chodzi mi o konkretną firmę, chodzi mi bardziej o rejon. Wiadomo ze Wawa będzie różniła się od Szczecina...
^
Odpowiedz z cytatem
smonn

Od: 2007.06.03

PostWysłany: 2011.07.19 10:58    Temat postu:

Zrób anonimową ankietę, ludzie podadzą swoje miasto i widełki ile mają na stołku art dira etc.
^
Odpowiedz z cytatem
Bayerberg
moderator*

PostWysłany: 2011.07.19 11:20    Temat postu:

i z miejsca musiałbym zdjąć minimum 20% z wyników :) Nie, dzięki. Moze ktoś tu ma na tyle jaj żeby się po prostu pochwalić ile się da i za co. Nie chodzi mi o mówienie o swoich zarobkach bo nikomu w kieszeni nie chce siedzieć.

Im bardziej przejrzysty rynek tym łatwiej dla nas jeżeli chodzi o negocjacje przy rozmowach o wynagrodzeniu :) Zdążają się firmy-rodzynki które zawyżają statystyki ale o wiele więcej jest tych które ciągną w dol.

Za miska od uid/ux ze sporym doswiadczeniem przy duzych projektach 5k to kapke za malo a 10k raczej nikt nie da... dlatego pytam o widelki.
^
Odpowiedz z cytatem
sg : :

Od: 2008.05.09

PostWysłany: 2011.07.19 11:42    Temat postu:

Poza Warszawą rynek reklamowy (szeroko pojęty, że tak to ujmę) nie istnieje. Albo robisz dla dużych brandów (a one wszystkie sa w Waw), za w miarę rozsądną kase (jak na polskie standardy), albo będziesz robił II- III-ligowe projekty. Zresztą nie ma pisać - największy rynek = największy wybór miejsc pracy.

98% agencji zatrudnia na "umowy śmieciowe" (um. o dzieło). Weź to pod uwagę...
Jak się jest młodym i pięknym, to się może i wydaje, że się nic nie stanie. Ale nie daj Boże, jak będziesz miał wypadek, a nie bedziesz miał ubezp. zdrowotnego...

Przeciętne pensje w Waw masz podane w raportach SAR.
I one mniej więcej odp. rzeczywistości. Ale rzeczywistości w firmach
zrzeszonych w SAR (i to nie wszystkich:)
Tylko kwoty tam podane to kwoty brutto. I niestety raczej wszystko
na um. o dzieło. Znajomy mówił, że ostatnio nawet na FV kręcą nosem,
bo wiadomo, że bedziesz chciał więcej, bo musisz ZUS opłacić.

Nie wiem, jak jest w stricte interaktywnych agencjach, ale w takich "360st",
można wyciągnąć ok. 6-7 tys. Jak masz dobry skill, można więcej. Zależy od Twoich możliwości negocjacyjnych.

Natomiast licz się z tym, że tu się dalej nie szanuje czyjejś pracy
i czyjegoś czasu (w "anglosaskim" rozumieniu tych pojęć).
No i po "kryzysie" (które u nas był świetną wymówką w sumie),
modne stało się hasło: "Wiecęj za mniej". Ale powoli to sie normuje.

Jeśli koniecznie nie musisz - nie wracaj na razie.
Poczekaj jeszcze troche, bo pomalutku, ale idzie w dobrą stronę to wszystko :)
^
Odpowiedz z cytatem
Bayerberg
moderator*

PostWysłany: 2011.07.19 11:49    Temat postu:

No i o to biegalo, dzieki. Moar pliz :)
^
Odpowiedz z cytatem
Robotata

Od: 2003.04.22

PostWysłany: 2011.07.19 11:56    Temat postu:

Nie mogę zgodzić się z sg.

Moim zdaniem nieprawdą jest, że jedyną możliwością jest Wawa. Być może tam są wszystkie molochy, ale fajne zlecenia przychodzą zazwyczaj od mniejszych klientów. Sieciówki robią to, co robią sieciówki - głównie produkty typu "kliknij, kup" a fajne rzeczy robią przed KTR-ami.
Fajne, kreatywne pomysły wychodzą z młodych, ambitnych agencji a z sieciówek, jeśli w nie wejdziesz, masz prawdopodobieństwa jakiejś-tam regularności, ale ten koń pstry jest.

Pieniądze z sieciówek nie są w żaden sposób atrakcyjniejsze od stawek łódzkich, gliwickich czy rybnickich. To jest wyłącznie kwestia negocjacji.

Są to moje osobiste doświadczenia, nie próbuj tego w domu.

http://www.robotata.net
^
Odpowiedz z cytatem
sg : :

Od: 2008.05.09

PostWysłany: 2011.07.19 12:29    Temat postu:

No proszę - dyskusja nam się rozwija :)

@R - fajne rysunki :)

Niestety - ja nie pisałem o sieciówkach, bo to kolosy na glinianych nogach.
Zresztą, poza 2. czy 3. - reszta ledwie zipie (wystarczy poczytać wyniki finansowe - są w necie).

Ja wiem, że fajne rzeczy się robi nie tylko w Waw,
przyznam Ci rację nawet, że większość dobrych kreacji robi się poza Wawą,
natomiast jeśli chodzi o twarde realia życiowe i finansowe - wyboru nie ma specjalnie.

Odpowiem Ci tak - w Gliwicach jest jedna agencja, w Rybniku też, w Łodzi nie wiem co jest poza ul. Piotrkowską... Jak Ci sie praca z ludźmi nie ułoży w którejś z tych pojedynczych agencji (a w życiu różnie bywa) - co zrobisz? Znowu się będziesz przeprowadzał?
Inna rzecz, że każda z tych agencji ma biuro handlowe w Wawie...

Mam wrażenie, że jesteś po prostu dość młody. To nie zarzut żaden, się nie obraź czasem :)

@B - HiRes! szuka ludzi do biura w Hamburgu.
Piękne, hanzeatyckie miasto. Stolica fashion&luxury w DE :)
No i bliżej naszej pięknej Polski :) Będziesz mógł trzymać rękę
na pulsie, robiąc jednocześnie np dla D&G.
^
Odpowiedz z cytatem
Bayerberg
moderator*

PostWysłany: 2011.07.19 12:43    Temat postu:

To ze nie tylko Wawa potrafi zaoferować mile warunki i docenienie skillu to wiem.Nie jadę po stolicy mówiąc ze chciałbym ja ominąć - po prostu za dużo ludzi od baletów :) Kapkę dziwnie by było często wpadać do pracy widocznie zmęczonym :) Aktualnie dość kuszący jest Śląsk.

Od razu mowie ze nie interesują mnie umowy o dzieło ew. podobne sprawy. To niestety nie jest poważne traktowanie potencjalnego załoganta. Jeżeli miałbym pracować na takich zasadach to z jakiego powodu miałbym traktować pracodawce poważnie?
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | dyskusje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: