PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

obudowa z szybkim montażem dysków
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | narzędzia i programy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shrubbery

Od: 2012.02.18

PostWysłany: 2012.03.17 15:56    Temat postu: obudowa z szybkim montażem dysków

szybki montaz dysków oferuje chocby Apple w mac pro
ale są też pecetowe wersje http://www.chip.pl/images/2012/02/24/copy2_of_4.jpg/image_full
tylko ta jest niestety bardzo droga, zna ktoś inne z podobną funkcjonalnością za normalne pieniądze ?
^
Odpowiedz z cytatem
noizz
weteran

Od: 2002.07.20

PostWysłany: 2012.03.17 17:15    Temat postu:

To ja zadam pytanie inaczej - masz zamiar otwierać często budę i wymieniać kilka dysków na raz, czy też potrzebujesz bardzo często podpiąc jeden dysk, najlepiej bez otwierania budy?

Ad. 1 - jest sporo bud, które mają jakiegoś rodzaju sanki do łatwego montażu dysków - kojarzę w tym momencie tylko Fractal Design Define R3/XL, ale w modelach powyżej 300zł już jakieś rozwiązania tego typu się pojawiają

Ad. 2 - zatoka na zewnątrz - np w Cooler Master CM 690 Dominator II Advanced albo obudowa dla dysku usb3/esata

Pytanie też czy jesteś przygotowany na poniesienie kosztów zabawy w łatwe wyciąganie dysków - wibracje, które słabo tłumi plastik i/lub gorszy przepływ powietrza w budzie...

Good morning!
^
Odpowiedz z cytatem
shrubbery

PostWysłany: 2012.03.17 20:22    Temat postu:

wolę otwierać budę bo nie lubię kabli wokół komputera.
Poza tym niedawno padł mi już druga obudowa zewn. dysku,
dlatego wolę zapakować np. 4 dyski do pudła razem z resztą komputera.
Dyski nie potrzebują aż takiego chłodzenia jak płyta główna
czy karty rozszeżeń, z tego co widzę zwykle są w przedniej części
budy, kilkanaście już tych bud obejrzałem, widziałem też to o czym piszesz.

Z tego co widzę, dobry design i obudowy komputerów trzymają się od siebie z daleka, jak nie są prymitywne to mają jakieś fantazyjne przetłoczenia itp. i nie piszę o obudowach dla graczy, bo od nich bije dość specyficzna aura, klimat który do mnie nie trafia, ale rozumiem o co w tym chodzi.
^
Odpowiedz z cytatem
christobal
weteran

Od: 2006.05.11

PostWysłany: 2012.03.17 20:27    Temat postu:

http://www.camino.pl/obudowa-chieftec-bh-01-b-b-b-400w,twr,17306.html

Taką niebawem będę wypychał, z okazji zmiany. Sprawdza się doskonale, jeśli komp jest stacjonarny.
^
Odpowiedz z cytatem
noizz
weteran

Od: 2002.07.20

PostWysłany: 2012.03.17 22:54    Temat postu:

shrubbery napisał(a):
Z tego co widzę, dobry design i obudowy komputerów trzymają się od siebie z daleka, jak nie są prymitywne to mają jakieś fantazyjne przetłoczenia

Ale co to jest dobry design w kontekście obudów? Plastikowy chieftec rodem z czasów internetu łupanego, czy wyjący jak odrzutowiec Mac Pro?

Ja tam bez problemu jestem w stanie znaleźć świetnie wyglądające i funkcjonalne budy od Lian-Li, Silverstone, NZXT czy wymienionego wyżej Fractal Design, pozostaje tylko kwestia ceny, przez którą te budy często znikają z podstawowej oferty sklepów.

Good morning!
^
Odpowiedz z cytatem
shrubbery

PostWysłany: 2012.03.17 23:41    Temat postu:

Szukam w ofertach sklepów :)
^
Odpowiedz z cytatem
ilovecss

Od: 2009.07.13

PostWysłany: 2012.03.25 8:54    Temat postu:

noizz nie zawsze poleca obudowy, ale gdy to robi, rekomenduje fractal design ;-)

Sporo skrzynek ostatnio ma hot swap na dyski - wypinasz je przy włączonym komputerze i uciekasz z obłędem w oczach ( i nic się nie dzieje). Zwykle mają również dobrą beznarzędziową obsługę "sanek".

Dobry design obudowy to funkcjonalość. To, jak nisko ma środek masy i czy jest stabilna/wytrzymała, czy ma jakiś pomysł na poprowadzenie 666km kabli w środku, czy w miarę dowolne chłodzenie procesora/karty się bezproblemowo zmieści, czy ma wystarczający do twoich potrzeb front panel, czy oferuje dobry przepływ powietrza, czy łatwo ją wyczyścić z tony kurzu, takie tam.

Na rynku pudełek jest teraz niezła konkurencja, każdy znajdzie coś dobrego dla siebie.

A tak w ogóle to może zamiast thermaltake level 10 pójdź w coś w klasie compubeaver? :>

▒▒▒▒▒ My new hobby ▒▒▒   
^
Odpowiedz z cytatem
shrubbery

PostWysłany: 2012.03.25 10:10    Temat postu:

i klinąłem na to, http://www.instructables.com/id/Compubeaver---%...in-29-e/?ALLSTEPS
a nie lubię takich dyrdymałó∑
^
Odpowiedz z cytatem
shrubbery

PostWysłany: 2012.03.25 10:30    Temat postu:

następnym razem upewnij się że publiczność strawi twoje texańsko-wiejskie poczucie humoru.
^
Odpowiedz z cytatem
Planet

Od: 2008.07.18

PostWysłany: 2012.03.25 22:12    Temat postu:

Chill. Na //w trawimy humor z dowolnego stanu, województwa czy landu, a także niewybredne żarty z 5 najbliższych galaktyk. Wbrew pozorom nie gardzimy również krotochwilami z terenów zarówno ruralnych jak i zurbanizowanych.
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | narzędzia i programy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: