PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

Płace zdalnego grafika
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gR

Od: 2003.07.28

PostWysłany: 2004.05.01 22:42    Temat postu:

magbag napisał(a):
hmm... cieka - powiem - wostka

starzeje sie... najpierw probowalem odmieniac "cieka" potem "wostka" i ni cholery nie moglem znalezc ich znaczenia, potem przeczytalem ciurkiem i doznalem olsnienia :-)

@ypsilon czy Ty nie robisz nas w bambuko? historyjke o szefie zamknietym w alter-Tworkach potraktowalem z przymruzeniem oka, ale tutaj zaczynam miec pewne watpliwosci czy to wszystko sie trzyma kupy..

jesli pytales powaznie a to wszystko tylko tak dziwnie wyszlo, to zarobki zaleza od wielu czynnikow. Przede wszystkim wazne sa Twoje umiejetnosci, szybkosc pracy no i sprzet. Po za tym liczy sie to, czy robisz statyczne, pojedyncze rendery, czy cale animacje. Miejsce docelowe - tv, net, prasa, wielkosc klientow i to na kogo trafisz w tej agencji. Problem jest zlozony. Napewno nikt Ci nie bedzie placil za godziny. przy pracy na odleglosc liczy sie efekt i to czy zdarzyles przed deadline'm.

keep walkin' | cziku cziku
^
Odpowiedz z cytatem
Alan
moderator

Od: 2002.03.01

PostWysłany: 2004.05.01 23:53    Temat postu:

heh...

brzydko zapachniało. Kolega pomyślał, że zrobił sobie "portfolio" i chciałby zarabiać pieniążki, ale chciałby wiedzieć jak to będzie i czy starczy na pokemony. Potem jak 'spisek' został rozszyfrowany, wykluł się kolega z ambicjami, ale faktyczną propozycją. Z tym portfolio dopłaciłbym Ci, żebyś nic już nie robił.

"Bo wie pan, panie doktorze, mam takiego kolege, którego tata molestuje..."

a już abstrachując od zaistniałeś sytuacji - czemu na początku nie napisałeś, że to kolegi portfolio? może wtedy byśmy uwierzyli. A jeśli jest jak myśle - czemu od razu nie powiedziałeś, że chciałbyś się dowiedzieć po ile taka robota stoi, bo Cię to ciekawi i chcesz kiedyś tak zarabiać.

A jeśli to co napisałeś to wszystko prawda - to na miejscu Twojego 'kolegi' w ogóle bym się nie fatygował, bo agencja, która zgarnia grafików za takie portfolia, jest warta tyle co stęchła kupa, i tyle też Ci zapłaci. Poza tym nie wiem czy mówiłeś o etacie, czy o umowie o dzieło. Przypuszczam, że miałeś na myśli to drugie, a w związku z tym twoje pytanie jest bezsensowne, bo cennik zależy od zlecenia. A ja niestety nie wiem jak wygląda wycena prac 3d, więc więcej Ci powiedzieć nie mogę.

Ale tak jak gR. Nikt od godziny Ci nie zapłaci.

JaramSie.pl | Ereoh.com | 2upblog.pl
^
Odpowiedz z cytatem
LoveBeer
weteran

Od: 2003.08.04

PostWysłany: 2004.05.02 1:10    Temat postu:

couflame napisał(a):
Ale tak jak gR. Nikt od godziny Ci nie zapłaci.

kilka osob moze sie zdziwic ale naprzyklad taki (ocenzurowano - nie wiem czy tajemnica firmy pozwala pisac... tak wiec tutaj jedna z najwiekszych a moze i najwieksza agencja w polsce) tak wlasnie placi - od liczby godzin (sic!) co nie oznacza oczywiscie ze kazdy musi sie na taki uklad zgodzic ;P

biernawski | photolife | panoramki
^
Odpowiedz z cytatem
gR

Od: 2003.07.28

PostWysłany: 2004.05.02 1:13    Temat postu:

płacą za robotę wykonaną zdalnie od liczby godzin??? i sam podajesz czas jaki Ci byl potrzebny na wykonanie zlecenia?

keep walkin' | cziku cziku
^
Odpowiedz z cytatem
mienta
moderator

Od: 2003.04.26

PostWysłany: 2004.05.02 10:10    Temat postu:

podajesz sam ale wcześniej zazwyczaj się określasz ile czasu zajęło ci przygotowanie tego i tego projektu ... wtedy oni mają jakiś przelicznik ... ale raczej kiepski sposób bo jest to raczej metoda dość niewymierna

mini folio / suckmyipod / playingdaily / notatki
^
Odpowiedz z cytatem
Alan
moderator

PostWysłany: 2004.05.02 13:44    Temat postu:

o_O

to jest to dla mnie "nowość tygodnia" w takim razie...

zleceniodawca zawsze pyta ile Ci to zajmie, ale jak siedzisz w domu, a masz np jakieś zlecenie "wielopoziomowe", które zajmuje sporo czasu, to przecież nie siedzisz od 8 z rana do 4 w nocy przed kompem. Pracujesz jak chcesz, zważając tylko na deadline. Czyli teoretycznie moesz policzyć sobie tyle godzin ile zostało Ci do deadline'u, nie? :)

poza tym dochodzą poprawki po akceptacji klienta, co może trwać drugie tyle, więc co - bonus dostajesz? I don't get it. Tak to w wycenie zlecenia zawsze bierzesz pod uwage wszystkie aspekty... słyszałem o stawkach grafików za godzine, ale odnoszą się one głównie do tego, żebyś m.in. sam sobie mógł pomóc tym przy wycenie...

równie dobrze mogliby mi liczyć od kaw albo szlugów wypalonych podczas produkcji ;)

^
Odpowiedz z cytatem
zalew

Od: 2002.09.08

PostWysłany: 2004.05.02 14:42    Temat postu:

couf, czas jest po prostu najlatwiejszym srodkiem do zobrazowania pracodawcy wartosci tego co robisz.. ale np. dla mnie jest to tylko kwestia umowna, bo nie umiem przeliczac na godziny ani obliczyc ile mi cos dokladnie zajmie... podaje przykladowy czas tylko po to by druga strona miala obraz tego, ze to co robie to takiej a nie innej wielkosci produkt.. liczenie 30h*54pln do mnie nie dociera :)

czas jest "umowna" miara dla klienta, bo nie wyobrazam sobie by robiac cos powiedziec 'dobra, przekroczylem 11 godzin, dalej nie robie' :) chyba, ze jest to na tyle male zlecenie, ze sam sobie ustalam, ze nie poswiece na nie wiecej niz np. 1h bo mi sie nie oplaca..

zalew :: jakubzalewski.info
^
Odpowiedz z cytatem
Alan
moderator

PostWysłany: 2004.05.02 22:47    Temat postu:

Zalew, to samo miałem na myśli.

^
Odpowiedz z cytatem
zalew

Od: 2002.09.08

PostWysłany: 2004.05.03 0:23    Temat postu:

ah no ok :)

zalew :: jakubzalewski.info
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | dyskusje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: