PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

FireWorks
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | narzędzia i programy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KINIO

Od: 2006.09.11

PostWysłany: 2011.11.06 13:44    Temat postu: FireWorks

Witam, mam lakoniczne pytanie ...czy kiedykolwiek przydał wam się FireWorks ? albo gdy to jeszcze bodajże był ImageReady ?

...po co to w ogóle jest - ktoś podpowie ? jeśli w PS jest bardzo dobre narzędzie Save to Web.

www.grupaclue.pl - systemy audiowizualne, systemy konferencyjne, inteligentne domy, kraków
^
Odpowiedz z cytatem
dalej
Spambotassassin

Od: 2003.05.22

PostWysłany: 2011.11.06 14:09    Temat postu:

ImageReady do tej pory trzymam, używam do robienia GIFów, i gdy jest dużo grafik do wycięcia z laya.

FireWorks nigdy nawet kijem przez szmatę, Notepad++ FTW.
Ale widziałem że w UK w ogłoszeniach bardzo często znajomość jest wymagana, przypomina mi się jak historia z Frontpage kiedyś.
^
Odpowiedz z cytatem
Robotata

Od: 2003.04.21

PostWysłany: 2011.11.06 17:34    Temat postu:

Czy mówisz o Adobe Fireworks? Jeśli tak, to ja używam go zodziennie i prawie wszystko na nim robię w połączeniu z Illustratorem. Photoshopa prawie nigdy nie włączam. Zaznaczam, że nie zajmuję się obróbką zdjęć.

http://www.robotata.net
^
Odpowiedz z cytatem
ilovecss

Od: 2009.07.13

PostWysłany: 2011.11.06 20:31    Temat postu:

dalej napisał(a):
FireWorks nigdy nawet kijem przez szmatę, Notepad++ FTW.
Ale widziałem że w UK w ogłoszeniach bardzo często znajomość jest wymagana, przypomina mi się jak historia z Frontpage kiedyś.

Albo robisz makiety i wireframesy z palca w edytorze (wtedy restekpa)
albo pomerdał ci sie Fw z Dw.

Tak czy inaczej Fireworks to dobre narzędzie, widziałem sporo gorszych.

▒▒▒▒▒ My new hobby ▒▒▒   
^
Odpowiedz z cytatem
Robotata

PostWysłany: 2011.11.06 21:10    Temat postu:

Nie robię takich rzeczy. Projektuję grafikę, nie tnę, nie oporządzam programistycznie. GUI, ilustracje, layouty, Używam FW do tego do czego wiele osób używa PS. Zresztą wątek o FW na forum jest.

^
Odpowiedz z cytatem
kmrozek

Od: 2008.05.11

PostWysłany: 2011.11.07 8:33    Temat postu:

Próbowałam swego czasu, bo zachwalali i wydawało się wygodniejsze od jebania się ze smart objectami w PS, ale (przynajmniej na macu) zawieszalność jest częstsza od zmiany aktualnej mp3 na liście.

poprawki.com
muffi.pl
^
Odpowiedz z cytatem
m_p

Od: 2005.03.29

PostWysłany: 2011.11.07 9:45    Temat postu:

używałem jakieś 7 lat temu gdy nie mialem pojęcia o fotoszopenie...tak jak pisze kmrozek wieszało się to dziadostwo co chwile, bycmoże do makiet byłoby dobre ale niewyobrażam sobie robić na tym layouty
^
Odpowiedz z cytatem
KINIO

Od: 2006.09.11

PostWysłany: 2011.11.07 10:51    Temat postu:

...a ja właśnie niii cholery tego nie używałem - jedynie tylko kiedy przypadkiem x2 kliknąłem na PNG albo GIF to mi się otworzyło, aaa już dawno odszedłem od typowego cięcia grafiki dokładnie pod stronkę
-robię to po swojemu, szczegółowo i na raty

www.grupaclue.pl - systemy audiowizualne, systemy konferencyjne, inteligentne domy, kraków
^
Odpowiedz z cytatem
Planet

Od: 2008.07.18

PostWysłany: 2011.11.07 11:51    Temat postu:

Wg mnie główną wadą, a dla niektórych zaletą jest macromediowy ui. Jakby to to opakowali w gui od adobe, to jeszcze dziś porzuciłbym Szopa.
^
Odpowiedz z cytatem
Robotata

PostWysłany: 2011.11.07 12:07    Temat postu:

Moja koleżanka podobnie mówiła pół roku temu o Illustratorze - "o boże, to międzymordzie jest nie dla człowieka!" a teraz śmiga i nie może pojąć o co jej wówczas chodziło.

FW posiada masę narzędzi i udogodnień których nie ma nigdzie indziej w tak dobrym zestawie. Minusem jest to, że wywala się (chociaż mi CS4 i 5 się nie wywalają zupełnie) i ma problemy z dysponowaniem pamięcią w związku z czym nie da się na FW pracować ciągiem dłużej niż 1-2h. Mnie to jednak nie przysłania zalet FW bo nie widzę zamiennika, ot co. Zupełnie jak z Flashem - jeśli miałbym stabilny sensowny zamiennik, choćby 2x droższy to bez wahania bym kupił.

^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | narzędzia i programy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: