PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

CameralMusic.pl
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | prezentacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BlackPig

Od: 2011.10.27

PostWysłany: 2011.10.27 14:50    Temat postu: CameralMusic.pl

Witam,
Ciekaw jestem Waszej opinii nt. mojego projektu portalu o muzyce klasycznej:
http://cameralmusic.pl/
Serwis uruchomiłem w kwietniu tego roku, ale traktuję go rozwojowo. Interesują mnie szczególnie uwagi optymalizacyjne pod kontem SEO ponieważ jest to w miarę podstawowy sposób promocji tak niszowego tematu. Ciekawi mnie też ocena rozmieszczenia i uciążliwości reklam, pomysły na uproszczenie nawigacji, lepsze wyeksponowanie bardziej wartościowych treści, nowe koncepcje rozwoju.

pozdrawiam i zachęcam do dyskusji ;)
^
Odpowiedz z cytatem
KINIO

Od: 2006.09.11

PostWysłany: 2011.10.28 10:46    Temat postu:

jak dla mnie to;

całość mi przypomina stary empik (jeśli dobrze pamiętam) w każdym razie, serwisy w podobnej szacie graficznej robiło się kiedyś... bladu tu!

Mało powietrza na stronie przez co czuć duży natłok informacji, należało by to przewartościować i wyeksponować priorytetowe treści. Fonty niby byłoby OK, ale coś nie gra - jakbyś poszedł na skróty lub w połowie skończył.

Top do wymiany

www.grupaclue.pl - systemy audiowizualne, systemy konferencyjne, inteligentne domy, kraków
^
Odpowiedz z cytatem
Lew

Od: 2006.07.28

PostWysłany: 2011.10.28 19:03    Temat postu:

Jestem prawie pewien, że czarna świnia raczej nie zajrzy tu więcej żeby przejąć się opinia...
^
Odpowiedz z cytatem
BlackPig

PostWysłany: 2011.10.29 17:17    Temat postu:

No to na początek świnia zaskoczy Lwa i zaglądnie ;) Opinią Lwa się raczej nie przejmie, ponieważ nie doszukał się opinii w jego poście ;]

Jeśli chodzi o opinię KINIO - Układ rzeczywiście mamy mało innowacyjny. Zależy mi na układzie łatwo rozszerzalnym, ponieważ projekt zakłada rozbudowę i zmiany, stąd układ kolumnowy z boxami wydawał mi się OK. Jeśli chodzi o grafikę i czcionki nie jestem ekspertem więc "skróty" myślowe o pójściu na skróty mi niewiele mówią, więc trochę tutaj poruszam się po niepewnym gruncie. Strony firmowe itd wiadomo zwykle mają niewiele treści i mają ładnie wyglądać - tutaj jest dużo materiałów które trzeba pokazać - więcej niż nawet w sklepie typu empik (nie koniecznie więcej ilościowo ale więcej typów materiałów). Generalnie duże serwisy mają prostą grafikę i ciągle często 3mają się układu 3 kolumn - np onet albo FB, ale oczywiście o wiele więcej.
Jest do wdrożenia jeszcze kilka typowych rozwiązań typu kalendarzyk imprez, czy lepsze wyszukiwarki. Co proponujesz w nagłówku?
^
Odpowiedz z cytatem
daauyi

Od: 2002.09.24

PostWysłany: 2012.10.06 4:15    Temat postu:

takie portale to sie robilo za ery internetu łupanego, sorry, ale wejdz nawet na onet i porownaj... :(

ujemuje
^
Odpowiedz z cytatem
BlackPig

PostWysłany: 2012.10.10 17:28    Temat postu:

daauyi napisał(a):
takie portale to sie robilo za ery internetu łupanego, sorry, ale wejdz nawet na onet i porownaj... :(

Cóż pocieszam, się tym, że udało mi się przekroczyć granicę epoki lodowcowej i nie zostałem zakwalifikowany jako dinozaur. Nie stosowałem onetu jako benchmarku, ponieważ ma nieporównywalny:
- charakter, skalę, cele, budżet. Punktem odniesienia są dla mnie bardziej portale tematyczne, głównie kulturalne, ale też sportowe, o grach itd.
Drugim pocieszeniem jest to, że dotychczasowe działania wydają się dość skuteczne, portal ma znaczącą i rosnącą popularność, jest rozpoznawalny w branży, współpracuje z ważnymi instytucjami filharmonie, akademie muzyczne, rozgłośnie radiowe, agencje. Biorąc pod uwagę, że powstał przy dorywczej pracy kilku osób, bez żadnych grantów unijnych codziennie pałaszowanych przez "specjalistów" (od pisania wniosków).
Pomimo umiarkowanych sukcesów jestem otwarty na pomysły i krytykę, tylko żeby ona miała jakiś sens ;)
Co jest według ciebie z epoki internetu łupanego?
- design? jakie elementy?
- rozwiązania techniczne? które? które obszary?
- treści? które?
- koncepcja serwisu?

I jeśli to już ustalimy, to pytanie jakie rozwiązania z XXI w. się lepiej sprawdzą w zamian wyżej wymienionych i dlaczego?
^
Odpowiedz z cytatem
shrubbery

Od: 2012.02.18

PostWysłany: 2012.10.10 21:00    Temat postu:

odgrzebany post sprzed roku
co do strony jest na tyle nijaka że mogła powstać kiedykolwiek
tam trzeba posprzątać, jest bałagan, brakuje konsekwencji
^
Odpowiedz z cytatem
BlackPig

PostWysłany: 2012.10.11 22:26    Temat postu:

na tym forum są jakieś nagrody za wpisanie dużej ilości jakichkolwiek postów?
^
Odpowiedz z cytatem
shrubbery

Od: 2012.02.18

PostWysłany: 2012.10.12 10:13    Temat postu:

rozumiem, że Ci się nie podoba moja wypowiedź,
ale atakowanie mnie w ten sposób nie poprawia
obrazu Twojej osoby jaki zaprezentowałeś
omawianą stroną.
^
Odpowiedz z cytatem
BlackPig

PostWysłany: 2012.10.13 1:17    Temat postu:

Cytat:
rozumiem, że Ci się nie podoba moja wypowiedź,
ale atakowanie mnie w ten sposób nie poprawia
obrazu Twojej osoby jaki zaprezentowałeś
omawianą stroną.

Nie ma się co nie podobać, bo nie ma tam żadnej przydatnej informacji. Równie dobrze pod tematem mogłyby być przyciski:
ładna/paskudna i by sobie ludzie klikali. W moim rozumieniu wypowiedź na forum powinna nieść jakąś przydatną informację... jeśli wypowiedź nie odnosi się do tematu, w którym pytałem o w miarę konkretne rzeczy, a ktoś odpowiada że trzeba posprzątać, to mniej więcej tak jak by na forum programistycznym ktoś napisał:
Napisałem taki i taki kod, ale zastanawiam się czy jest to dobre rozwiązanie i jakby to rozwinąć szczególnie pod kontem takim i takim. Czy ktoś ma jakieś pomysły jak go usprawnić i uzyskał by następujące odpowiedzi:
- [KINIO']: twój kod wygląda jakby był przepisany z fortrana, jest niedopracowany, źle sformatowany zmień koncepcję,
- [LEW']: jestem pewien że tu nie wróci...
- [daauyi']: tak się już nie pisze weź se porównaj choćby z kodem diablo 15,
- [shrubbery']: musisz go poprawić i posprzątać.

Żadna odpowiedź niczego nie wnosi poza wyrażeniem dezaprobaty. Mi by się nie chciało pisać jeśli to nic nie wnosi... dlatego szukałem innego wyjaśnienia, którym mogłyby być jakieś zmiany typu konta za dużą liczbę postów lub tp... nie chciałem Cię atakować - nie wiem dlaczego tak to odbierasz...
Dodam, że strony nie wstawiłem tutaj po to żeby zdobyć szacunek i prestiż wśród użytkowników forum, tylko po to, żeby może się czegoś przydatnego na jej temat dowiedzieć :) Serwis nie ma na celu prezentowania obrazu niczyjej osoby, tylko zdobywania popularności i nowych użytkowników ;)
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | prezentacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: