PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

Stan rynku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dalej
Spambotassassin

Od: 2003.05.23

PostWysłany: 2011.07.19 16:48    Temat postu:

Mam takie wrażenie że Polscy przedsiębiorcy
(dla których żywię głęboki szacunek - żeby nie było)
są przekonani że za każdym razem gdy podadzą widełki,
Bóg zabija kotka. :)
^
Odpowiedz z cytatem
smonn

Od: 2007.06.03

PostWysłany: 2011.07.20 8:27    Temat postu:

rafparis napisał(a):
no to np w Krakowie, jeżeli uda ci się dostać 5 000 zł na rękę, to będzie "ło ho ho...". I to raczej na umowę o dzieło, nie stałe zatrudnienie :)

To samo w stolicy zach-pom, przy tysiącu mniej.. też jest "ło ho ho" i praktycznie to rzadkość.
^
Odpowiedz z cytatem
sven

Od: 2007.05.09

PostWysłany: 2011.08.02 17:48    Temat postu:

ja tez tak ostatnio zastanawialem sie nad realiami polskiego rynku ale chyba jest tak samo zle jak pare lat temu kiedy bylem jeszcze w pl. Moze sie powtarzam ale robiac porownanie UK (Londyn) /PL (trojmiasto) wyszlo mi tak:

liczba ofert pracy dla webdesignera:
PL: 2? UK ze 200 lub wiecej...

podejscie do pracownika szukajacego pracy
PL: ciesz sie ze ktos ci wogole odpisze na maila z cv UK: kilka telefon tyg z ofertami pracy

platnosci (faktury)
PL: 90% niezaplaconych na czas UK: 90% oplaconych w terminie

ja slyszalem nawet ze standardem w PL nie sa juz platnosci 30 dniowe ale 60 a nawet 90 dniowe... coz... jak kto lubi

ale jednak polska ma swoj klimat i mi dosc tego brakuje. blogoslawiony ten co mieszka w polsce i robi dla zachodnich pracodawcow i za zachodnie stawki he he
^
Odpowiedz z cytatem
dalej
Spambotassassin

Od: 2003.05.23

PostWysłany: 2011.08.02 18:04    Temat postu:

sven napisał(a):
UK: kilka telefon tyg z ofertami pracy
Od pracodawców czy od rekrutacyjnych? Wiesz o co mi chodzi :trollface:

sven napisał(a):
blogoslawiony ten co mieszka w polsce i robi dla zachodnich pracodawcow i za zachodnie stawki he he
Niestety, robiąc zdalnie, nawet w UK, konkurujesz nie z anglikami, a z hindusami i pakistańczykami którzy robią za stawki dużo niższe niż w PL... Na twoją korzyść może działać jedynie europejskość i lepszy angielski.
^
Odpowiedz z cytatem
sven

Od: 2007.05.09

PostWysłany: 2011.08.02 18:07    Temat postu:

dalej napisał(a):
sven napisał(a):
UK: kilka telefon tyg z ofertami pracy
Od pracodawców czy od rekrutacyjnych? Wiesz o co mi chodzi :trollface:

i tak i nie. ostatnie 2 kontrakty lyknalem bezposrednio od klientow - dzieki creativepool ktore w moim odczuciu staje sie dla mnie najwazniejszym darmowym sposobem promocji

sven napisał(a):
blogoslawiony ten co mieszka w polsce i robi dla zachodnich pracodawcow i za zachodnie stawki he he
Niestety, robiąc zdalnie, nawet w UK, konkurujesz nie z anglikami, a z hindusami i pakistańczykami którzy robią za stawki dużo niższe niż w PL... Na twoją korzyść może działać jedynie europejskość i lepszy angielski.

konkurujesz przede wszystkim jakoscia projektow i doswiadczeniem - potem cena. choc jak masz to pierwsze naprawde zajebiste cena nie gra wiekszej roli bo klient zaplaci nawet te wygorowane stawki
^
Odpowiedz z cytatem
Bayerberg
moderator*

Od: 2002.01.29

PostWysłany: 2011.08.03 2:11    Temat postu:

sven napisał(a):

platnosci (faktury)
PL: 90% niezaplaconych na czas UK: 90% oplaconych w terminie

najstarsza niezapłacona mi faktura ma juz 14 miesięcy. największa którą w mękach odbieram od grudnia opiewa na ponad 4k funciaków... "wszędzie lepiej gdzie nas nie ma" - tu tysz zdarzają się kanty i przeginanie pały. Mniej, to fakt tyle że faktury jakby większe i nawet pojedyncze bardziej bolą.
^
Odpowiedz z cytatem
sg : :

Od: 2008.05.09

PostWysłany: 2012.05.23 9:02    Temat postu:

Troche szersze spojrzenie:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jakub-kami...owym-jest-kiepska
^
Odpowiedz z cytatem
shrubbery

Od: 2012.02.18

PostWysłany: 2012.05.23 18:15    Temat postu:

Cytat:
Moim zdaniem agencje dały się sprowadzić do roli podwykonawców. Zapoczątkowały to duże koncerny światowe, które narzucały sieciowym agencjom swoje oczekiwania. Za agencjami sieciowymi bardzo szybko poszły agencje nie sieciowe. Agencje nie są już partnerami, lecz tylko podwykonawcami. Podwykonawca realizuje reklamę, natomiast partner sugeruje rozwiązanie.

Zgadzam się z tą wypowiedzią, niestety to prawda.
^
Odpowiedz z cytatem
smonn

Od: 2007.06.03

PostWysłany: 2012.05.25 10:32    Temat postu:

Problem jest w "specach" od marketingu w korporacjach i panujące tam hasło: my wiemy lepiej.
^
Odpowiedz z cytatem
shrubbery

Od: 2012.02.18

PostWysłany: 2012.05.25 11:01    Temat postu:

problem jest w tym że żadni z nich spece
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | dyskusje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: