PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

atak na ploter
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | grafika 2d
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
banershop

Od: 2010.01.20

PostWysłany: 2011.05.13 19:36    Temat postu: atak na ploter

Witam kto mi powie łaskawie w jakim formacie mam zapisać plik Photoshopa z projektem witryny sklepowej do wyklejenia.
Plik musi "widzieć" przeźroczystość.

byłoby fajne lato gdyby nie zima
^
Odpowiedz z cytatem
banershop

PostWysłany: 2011.05.13 19:44    Temat postu:

w restrach

^
Odpowiedz z cytatem
banershop

PostWysłany: 2011.05.13 20:02    Temat postu:

Może spytam w ten sposób...czy projekt pod ploter musi być w TIF lub jpg tak jak pod druk na papierze czy może być inny format? I czy musi być CMYK czy niekoniecznie?

^
Odpowiedz z cytatem
mr pig

Od: 2005.08.19

PostWysłany: 2011.05.14 1:18    Temat postu:

a w czym problem aby zadzwonić do wybranego przez Ciebie wykonawcy i zapytać? tak pytam z ciekawości bo z dtp nie mam nic wspólnego ale ja bym zadzwonił, i ciekaw jestem co Cię powstrzymuje - masz telefon w oragne?

ruch jest wszystkim, cel niczym
^
Odpowiedz z cytatem
banershop

PostWysłany: 2011.05.14 6:29    Temat postu:

problem w tym że pisząc post wczorajszy była pewna godz natomiast dzis twoja podpowiedz jest realna

^
Odpowiedz z cytatem
rafparis

Od: 2005.07.15

PostWysłany: 2011.05.14 8:14    Temat postu:

jak to musi "widzieć" przezroczystość?
drukujesz to na przezroczystej folii? Brałeś pod uwagę dodatkowy kolor na biały podkład? Najlepiej jakbyś zapodał jakiś link do prevki tego co ma być na witrynie.

Raphael Pudlowski, freelancer Kraków, reklama, webdesign, print, flash
^
Odpowiedz z cytatem
banershop

PostWysłany: 2011.05.14 8:23    Temat postu:

sorki z ta przezroczystoscia dałem ciała wcale tak nie jest zasugerowałem sie błędnie ....oczywiscie cofam to normalnie grafika jest w formie prostokatów na dzwi i okna ma być wycięta z "dziurkowanej" folii wiec zrobiłem to w RGB i czy muszę to konwertować na CMYK czy nie trzeba ...i jaki format zaakceptuje ploter?

^
Odpowiedz z cytatem
Robotata

Od: 2003.04.21

PostWysłany: 2011.05.14 12:39    Temat postu:

Dla porządku napiszę:
Z RGB drukują drukarki "biurkowe" - różne tanie, amatorskie, to co każdy niemal na biurku posiada. Są one skonstruowane pod kątem druku z RGB.

Druk w zakładach graficznych i innych odbywa się zawsze z CMYK. Nie mówię o małoformatowych wydrukach cyfrowych.

Nie jestem pewien czy jest to do końca prawdą, bo dawno już nie interesowałem się tym sprzętem, ale ja takie rozróżnienie przyjmuję.

http://www.robotata.net
^
Odpowiedz z cytatem
tymek

Od: 2002.08.05

PostWysłany: 2011.05.16 10:45    Temat postu:

zawsze CMYK. pewnie wiekszosc drukarni przyjmie Ci RGB, ale to straszna opcja, bo rzecz polega na tym, zebys mial jakas kontrole nad wydrukiem (dla przykladu szary z RGB jest zawsze niespodzianka przy druku CMYK).

przezroczystosc: drukarki wielkoformatowe (plotery) drukuja czterema kolorami, czyli bialy jest brakiem koloru, czyli przezroczystoscia, ale jak cchcesz, zeby to bylo realnie przezroczyste, to zlec to na folie bezbarwna, i tam gdzie masz biale, bedzie przezroczyste (uff)

ogolnie to drukarnia pomaga w takich kwestiach i bierze poprawke (w odroznieniu od nas) na swoje mozliwosci sprzetowe.

szukam pracy
^
Odpowiedz z cytatem
banershop

PostWysłany: 2011.05.18 19:13    Temat postu:

udałem się do agencji która się tym zajmuje więc dla zainteresowanych podobnym problemem
wszelkie projekty na folii dziurkowanej są traktowane jako druk czyli drukowane, a więc projekt robiony w RGB warunkowo zmieniamy na tryb CMYK ustawiamy rozdzielczość na min 72 lub wiecej ... nastepnie zapisujemy jako TIFF z kompresją LZW...acha i projekt powinien być w proporcji 1:1

^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | grafika 2d Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: