PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

Wypuszczenie logo do www (72dpi) - jak to najlepiej zrobic?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | grafika 2d
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gonzo

Od: 2009.06.01

PostWysłany: 2011.03.29 19:32    Temat postu: Wypuszczenie logo do www (72dpi) - jak to najlepiej zrobic?

Czytając literaturę o projektowaniu często spotykam się z tym, że autorzy piszą o przygotowaniu logotypów tak aby prawidłowo wyświetlały się na stronach web lub też o przygotowaniu ikony z logo. Moje pytania brzmią:

1) Jak prawidłowo wypuszczać logo do formatów rastrowych tak aby bylo jak najbardziej ostre i prawidlowo wyświetlało się na stronach (czy najlepszy format to .png?)

2) Jak przygotować ikonę / favicon'a mając logo w krzywych.

Dzięki
^
Odpowiedz z cytatem
dalej
Spambotassassin

Od: 2003.05.22

PostWysłany: 2011.03.29 20:00    Temat postu: Re: Wypuszczenie logo do www (72dpi) - jak to najlepiej zrob

gonzo napisał(a):
Czytając literaturę o projektowaniu często spotykam się z tym, że autorzy piszą o przygotowaniu logotypów tak aby prawidłowo wyświetlały się na stronach web lub też o przygotowaniu ikony z logo.
Bardzo się cieszę że jeszcze gdzieś tak piszą, i że jeszcze ktoś się tym przejmuje. :-)

Robienie z dużych grafik małe ikonki to zawsze było sporo zabawy.

Powiem to co pamiętam w temacie robienia małych graficzek:
Najważniejsze to skalować w dół proporcjonalnie, tak by zawsze dzieliły się przez dwa, bez ułamków, czyli 50%, 20%, 100% itp, wtedy z 2 pikseli robi się jeden, a nie, przykładowo, 1.3, co powoduje rozmycie.

Więc na przykład jak chcesz spróbować zrobić favico (16x16), zrastruj np na 1600px, albo jak wolisz, eksperymentuj. Ja wolę mieć duży nadmiar i kombinować.

Wyostrzanie w photoshopie jest trochę za mocne, często kładę maskę 50% i dopiero wtedy wyostrzam.

Często tworzę kilka warstw jednej graficzki, ostrzejszą i bardziej rozmytą, i eksperymentuję z przezroczystością obu patrząc jak lepiej wygląda

Przy projektowaniu logo warto pamiętać by przerwy nie były za małe.

No i oczywiście dużo koronkowej pracy z ołówkiem 1px.

W Photoshopie (prefferences > general > image interpolation) jest kilka opcji, baw się nimi skalując tą samą grafikę używając różnych ustawień, różnie pasują do różnych grafik.

Jak coś mi się przypomni do dopiszę.
^
Odpowiedz z cytatem
Planet

Od: 2008.07.18

PostWysłany: 2011.03.29 20:50    Temat postu:

LogoPedant napisał(a):

To, co chcecie i wypluwacie z krzywych na zewnątrz do postaci rastrowej, będzie rządziło się zawsze takimi,
samymi parametrami, z kilkoma, małymi wyjątkami (mam na myśli pewne "widziMISIE" programowe Corela)...

Z całym szacunkiem, ale po pierwsze CorelDRAW to ostatnia aplikacja, z której wypluwałbym coś do rastra. Po drugie w ogóle nie wyobrażam sobie, żeby z krzywych od razu eksportować do rastra. Bez PSa i onepixelbrush ani rusz. Czasami logo na potrzeby web jest zupełnie różne od tego wektorowego, na przykład ze względu na cienkie linie użyte w projekcie (ciężko uzyskać dobry efekt za pomocą pikseli).
^
Odpowiedz z cytatem
KINIO

Od: 2006.09.11

PostWysłany: 2011.03.29 22:41    Temat postu:

to ja dorzucę coś od siebie na temat FAVicon - ja robię to tak;

wrzucam obiekt w kwadracik 16x16px - tak jak wcześniej napisał @dalej jeżeli jest potrzeba trzeba poprawić ołówkiem - zapisuje plik jako GIF/PNG

i zmieniam rozszerzenie na ICO

www.grupaclue.pl - systemy audiowizualne, systemy konferencyjne, inteligentne domy, kraków
^
Odpowiedz z cytatem
dalej
Spambotassassin

Od: 2003.05.22

PostWysłany: 2011.03.29 22:47    Temat postu:

Nie nie, wywali ci się tudziesz nie będzie działać, trzeba przekonwertować, polecam ten shit: http://tools.dynamicdrive.com/favicon/
Chyba że... a z czego robisz PNGa?
^
Odpowiedz z cytatem
gonzo

Od: 2009.06.01

PostWysłany: 2011.03.30 2:06    Temat postu:

Dzięki Panowie. Dużo się dowiedziałem. Temat myślę godny uwagi, także śmiało można dopisywać jak coś jeszcze komuś się przypomni.
^
Odpowiedz z cytatem
budzior

Od: 2004.06.11

PostWysłany: 2011.03.30 11:35    Temat postu:

ICO (Windows Icon) file format plugin for Photoshop

dbudnik.com
^
Odpowiedz z cytatem
Planet

Od: 2008.07.18

PostWysłany: 2011.03.30 11:45    Temat postu:

LogoPedant napisał(a):

Wiele z rzeczy, o których pisałem, wymaga bardziej szczegółowych przygotowań, których nie sposób tutaj krótko opisać.

No właśnie o to mi chodziło. Każdy przypadek wymaga innego podejścia. Jedne rzeczy przekonwertują się bezproblemowo, z innymi będzie fail.
^
Odpowiedz z cytatem
Bender

Od: 2004.07.04

PostWysłany: 2011.03.31 7:30    Temat postu:

a nie jest dobrze wrzucać do flasha? zawsze mi sie wydawało, że ma świetny antyaliasing, znacznie lepszy niż np PS importujacy wektor.
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | grafika 2d Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: