PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

R.U.T.A. - animowany teledysk "Z batogami"
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | animacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rus3k

Od: 2011.03.09

PostWysłany: 2011.03.09 15:01    Temat postu: R.U.T.A. - animowany teledysk "Z batogami"

Halo!
Poniżej link do mojego animowanego wideoklipu, do kawałka "Z batogami" zespołu R.U.T.A.

http://www.vimeo.com/20285495

Zespół to prawdziwy punkowo/folkowy dream team (udzielają się w nim muzycy takich składów jak Kapela ze wsi Warszawa, Post Regiment, Dezerter, Moskwa, Rivendell i ho ho co tam jeszcze...). Muzycy opracowali na nowo plebejskie pieśni buntu, klecone pomiędzy XVI a XX w.
Czy jakoś tak..

Przy okazji - płyta podobno już w sklepach - warto się zainteresować.

pzdr
^
Odpowiedz z cytatem
p.nejman

Od: 2010.10.07

PostWysłany: 2011.03.09 15:27    Temat postu:

Mi podchodzi :)
Fajny kawałek i porządny klip. Dobra robota

portfolio: http://nejman.biz
^
Odpowiedz z cytatem
zapolski

Od: 2004.06.21

PostWysłany: 2011.03.09 15:40    Temat postu:

WYKURWISTE!
Estetyka nie do końca "moja", ale zgranie obrazu z dźwiękiem oraz patenty łączące obraz i muzykę (policjanci tłukący o tarcze "pod perkusję") są bezbłędne.
Żadnych wad. Czysty cymes.

reell
M jak 'motion' - wiele imion ma...
^
Odpowiedz z cytatem
dalej
Spambotassassin

Od: 2003.05.23

PostWysłany: 2011.03.09 15:44    Temat postu:

Zajebiste, z powodów estetycznych, i politycznych :)
Wrzucam na Pejsa.
^
Odpowiedz z cytatem
dalej
Spambotassassin

Od: 2003.05.23

PostWysłany: 2011.03.09 15:45    Temat postu:

Przypomina mi się Mój Miły Rolniku którym jarałem się niedawno.
^
Odpowiedz z cytatem
p.nejman

Od: 2010.10.07

PostWysłany: 2011.03.09 15:57    Temat postu:

Ooo... Nowy Żywiołak!

portfolio: http://nejman.biz
^
Odpowiedz z cytatem
Robotata

Od: 2003.04.22

PostWysłany: 2011.03.09 16:39    Temat postu:

Mam bardzo mieszane uczucia.

Zgranie z muzyką i większość pomysłów które są w tym względzie zastosowane (rzeczeni policjanci tudzież ORMOwcy) - świetne.

Ogólnie to nawet nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego, ale ta animacja mimo nagromadzenia złych rozwiązań jako całość jest całkiem przyjemna. W każdym razie jest o niebo lepsza od pokazywanej tu Noviki.

Animacja jest bardzo nierówna - widać użycie bardzo ładnych, "mięsistych" elementów i przejść a czasem animacja wygląda bardzo słabo (jak np. ta kula dla której nie znajduję wytłumaczenia w odniesieniu do całości). Same postaci, zwłaszcza twarze są bardzo brzydko narysowane a to mnie zawsze boli. Od strony czysto plastycznej: kolory są słabe. Robienie całości w jednym kolorze po to żeby przez sekundę zaświeciła dominanta czerwieni - efekt wydaje mi się nudny. Całość animacji jest miejscami chaotyczna i nie ma uzasadnienia w muzyce - dość przypadkowo animacja raz zawiera masę elementów i sceny batalistyczne by za chwilę przejść do kręcącej się mechanicznie kulki lub pojedynczej postaci. Kompozycje scen z wieloma postaciami (np. policjanci i ułani) są zrobione bez pomysłu, głębi, ciekawych na nie pomysłów - po prostu mechanicznie skopiowane symboli we Flashu. Koszmarna typografia - najgorszy element całości.

Tekst kojarzy mi się z Kombi śpiewającym "każde pokolenie odejdzie w cień a nasze nie". Dlaczego niby nie miało by odejść? Każde odchodzi w cień tak jak każdy pan jest panem dla mas i nad nimi panuje. Tak było jest i będzie. Takie protest songi mnie raczej bawią. Czytałem opis i wiem że to są wiekowe "protest songi" na poziomie "byle dało się łatwo zapamiętać refren i pozwoliło równo maszerować w tłuszczy).

Po tej tyradzie powtórzę że o dziwo (dla mnie) mimo tego co uważam za niedociągnięcia ten klip ma coś w sobie co sprawia że jest całkiem fajny. Nie wysłałbym tego nikomu z opisem "zobacz koniecznie", ale też obejrzałem całość z zaciekawieniem.

http://www.robotata.net
^
Odpowiedz z cytatem
rus3k

Od: 2011.03.09

PostWysłany: 2011.03.09 17:30    Temat postu:

@themon

Konstruktywna krytyka jest bezcenna, tym bardziej że w ogólnym rozrachunku wydźwięk twojego posta jest pozytywny.

Niemniej wypada mi, jako autorowi, odnieść się do twoich uwag.

From the top.
Nad rysunkiem postaci - szczególnie jeżeli chodzi o animację klasyczną, tworzoną klatka po klatce, a nie za pomocą tweenów - pracować będę musiał jeszcze dłuuugo, żeby wyglądało to naprawdę tak jak chcę żeby to wyglądało. Co do brzydkich twarzy - lekko zaburzone proporcje - to efekt zamierzony. To mają być wszak chłopy, baby, czoło, demonstracji i prewencja i żołdactwo. Nic pięknego.
Moment w którym pojawia się czerwona krew, to volta w całym numerze - zarówno jeżeli chodzi o muzykę jak i animację. Podkreślenie jej nową barwą w palecie wydaję mi się uzasadnione. Co do ogólnej kolorystyki, to kwestia subiektywna jak sądzę.
"Kulka" symbolizuje przenikanie się epok. Na jednej kręcą się wiatraki, na drugiej elektrownie wiatrowe. Po jednej maszeruje policja, po drugiej XIX wieczni żołnierze. Pojawia się tylko w dwóch momentach - na początku klipu i pod koniec po najeździe kamery na oko starowiny.
Klonowanie policjantów i żołnierzy mógłbym próbować uzasadniać jakoś. Ale nie będe. Tu zadziałały ograniczenia czasowe. Pewnie gdybym miał więcej niż dwa tygodnie na całość, to pokusiłbym się o animację każdego z w.w. osobno. Ale tłumaczenie się ramami czasowymi to żenada, więc przyjmuję na klatę.
Jaka typografia? Chodzi ci o skit poprzedzający videoklip? To nie jest częś klipu, tylko dżingiel wydawnictwa.

Ostatniego akapitu nie komentuję, bo go nie rozumiem. Jakie Kombi?
^
Odpowiedz z cytatem
rafparis

Od: 2005.07.15

PostWysłany: 2011.03.09 17:57    Temat postu:

w pyte :) gratuluje pomysłu i realizacji (na niedociągnięcia można powiedzieć "oj tam oj tam", liczy się zajebisty pomysł).
Nareszcie coś świeżego/innego/oryginalnego.

co do muzyki, to ostatnio jest jakiś comeback staropolskich piosenek new age?
Przypomina mi się Kapela ze wsi Warszawa (http://www.youtube.com/watch?v=P6zWUhVprDY)

Raphael Pudlowski, freelancer Kraków, reklama, webdesign, print, flash
^
Odpowiedz z cytatem
Robotata

Od: 2003.04.22

PostWysłany: 2011.03.09 18:55    Temat postu:

@ Kombi - to było odniesienie do treści tekstu, trochę na marginesie. Są teksty które odbieram po prostu jako bzdurne (wszyscy umierają, ale ja nie umrę, klasa rządząca rządzi masami od wieków, ale nami nie będzie - takie tam bzdurne stwierdzenia ku pokrzepieniu serc tych, którzy nie zadają sobie trudu nad analizą treści pod kątem logiki czy sensu). To jest jednak mało istotne i jest taką osobistą wycieczką.

Odnośnie rysunku: posłużę się może przykładem uwielbianego przeze mnie Janka Kozy - koleś rysuje brzydkich ludzi i brzydki świat i rysuje bardzo brzydko, ale robi to wspaniale i nie wyobrażam sobie żeby ktoś mu zarzucił że nie potrafi rysować bo rysuje świetnie. Jest duża różnica między czymś narysowanym brzydko ze względu na stylistykę a narysowanym brzydko ze względu na brak umiejętności czy czasu. To są rzeczy które trudno jest ująć konkretnie, wiadomo. Chodzi o charakter linii, sposób syntezy elementów, umiejętność transponowania realizmu na przedstawienie wystylizowane.

Jeśli chodzi o kulkę - nie zauważyłem tych wszystkich detali - odebrałem to po prostu jako "wypełniacz" który koliduje z plastyką całości.

Tłumaczenie się ograniczeniami czasowymi uważam za jak najbardziej na miejscu - w animacji często nie da się czegoś zrobić szybko, zwłaszcza w poklatkowej. To jest czasochłonna orka ty versus tysiące klatek i brak czasu jest tu bardzo istotnym czynnikiem.

Sądząc po animacji jesteś takim kombajnem - stawiam na to że prawie wszystko lub wszystko wykonałeś tu sam. Zupełnie naturalne jest w takim wypadku, że nie wszystko dasz radę zrobić na tym samym poziomie. Możesz być mistrzem rysunku ale być nogą w kompozycji, lub nie potrafić dobrać ruchu kamery. Możesz radzić sobie doskonale z rysowaniem ludzkiej postaci, ale nie potrafić rysować architektury i dużych przestrzeni. Możesz mieć piękną kreskę ale nie umieć zestawić ze sobą trzech kolorów. Ludzi którzy są dobrzy we wszystkim naraz jest niewielu i zazwyczaj jest coś kosztem czegoś. Nie bez powodu komiks pisany i rysowany przez tę samą osobę często jest złym pomysłem. Animacja zaś to komiks plus ruch plus dźwięk plus kamera plus, plus, plus.... Dlatego przy animacji zazwyczaj pracę rozdziela się na ludzi - dzięki temu każdy robi to co robi dobrze i, co być może jest najważniejsze, zyskujesz inne oczy do patrzenia, inne kreski do dodania, synergia. Sam mam z tym dzieleniem się trudności, więc wiem że to nie zawsze jest łatwe (zazwyczaj też wydłuża czas realizacji).

Ważne że się chce, że się lubi i że się robi. Najgorzej jak ktoś chciałby, ale mu się nie chce. Tobie się chce - super i do przodu. Bardzo cieszę się widząc nowe polskie animacje nawet jeśli mnie nie rzucają na kolana. Po prostu lubię ludzi z pasją i chęciami. Czasami wartością samą w sobie jest sam fakt że coś udało ci się zacząć i skończyć (a nie jak z Paprika Korps, haha).

http://www.robotata.net
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | animacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: