PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

Web design początkicje
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | opinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Inwebtor

Od: 2011.02.08

PostWysłany: 2011.02.11 23:48    Temat postu: Web design początkicje

Witam z powodów pojawienia się kilku postów postanowiłem założyć ten temat. A mianowicie, jak wyglądały wasze początki jeśli chodzi o web design, zdobywanie klientów, początkowe projekty, pomysły, jakieś inspiracje i tego typu rzeczy, nie chciał bym od samego początku popełniać błędy więc proszę o jakieś wskazówki za które będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam :)

http://oferia.pl/wykonawca/firma/michal-konarzewski/317633

inwebtor@gmail.com
^
Odpowiedz z cytatem
Inwebtor

PostWysłany: 2011.02.12 0:00    Temat postu:

@up
sorry za tak drastyczny błąd w temacie. Ale na laptopie pisałem i niechcący na "tacz padzie" nacisnąłem :P

inwebtor@gmail.com
^
Odpowiedz z cytatem
bird

Od: 2006.02.22

PostWysłany: 2011.02.12 0:03    Temat postu:

Nie ma sprawy. Jest jakiś odzew?
^
Odpowiedz z cytatem
bird

Od: 2006.02.22

PostWysłany: 2011.02.12 0:10    Temat postu:

W odpowiedzi na Twoje pytania;
Moje początki to rok około 2000, czyli początki internetu w PL. Wtedy nie było rozróżnienia na programistów i grafików - robiłeś wszystko od początku do końca. Cuda niewidy też nie wchodziły w gre w tym czasie, wiadomo początki... proste strony firmowe.

Na chwilę obecną jako grafik bazuję wyłącznie na wpółpracy z agencjami, działam jako podwykonawca.
O dziwo jako podwykonawca jestem w stanie zgarnąć więcej, gdyż jako mały żuczęk nie byłbym w stanie zainteresować swoją osobą dużej korporacji. Ponadto klienci bywają różni, niektórzy nawet bardzi problematyczni. Bywa, że można się mocno zestresować i zwątpić w swoją robotę.

Powodzenia, pozdrawiam
^
Odpowiedz z cytatem
p.nejman

Od: 2010.10.07

PostWysłany: 2011.02.12 0:17    Temat postu:

Na początku robiłem dla siebie. Oczywiście jak wielu 'artystów' pierwsze projekty to były moje portfolia :D

Potem miałem trochę szczęścia bo znajomy rozkręcał firmę w tym temacie, a ja odróżniałem jpg od html'a i czerwony od niebieskiego - zaczęliśmy współpracę. Potem było dużo nauki... i w sumie dalej jest nauka :) Tyle, że mogę się przy tym z rysowania utrzymać.

Ameryki nie odkryje jak powiem: praktyka, praktyka, praktyka.
Na początku za free, potem tanio, a potem proporcjonalnie do umiejętności. Jak jesteś pełnoletni to staraj się o jakiś staż albo cokolwiek gdzie będziesz miał kogoś kto Cię poprowadzi.

portfolio: http://nejman.biz
^
Odpowiedz z cytatem
Inwebtor

PostWysłany: 2011.02.12 0:32    Temat postu:

Ja już od dawna interesuję się grafiką. Nie w formie web designu. Bo to mi przyszło dość niedawno. W tamtym roku uczyłem się projektowania 3d. Ostatnio kupowałem kurs action scripta3 i tego typu rzeczy. Od zawsze wiedziałem że chce robić projekty graficzne, to takie spełnienie marzeń hah :D. Mianowicie sporo refleksji nasunęło mi się po pracy w Mlekovicie napewno dużo osób kojarzy tą firmę mleczarską :P. Pracuję jako uczeń na weekendy, na jakieś tam własne wydatki. Podczas pracy w tym zakładzie doceniłem jak ważna jest dla mnie grafika. Szczerze to cały wolny czas poświęcam w ramach nauki :P. Nie przepadam za pisaniem tych wszystkich krzaczków, chciałem znać jakieś podstawy. Także staram się nie stać w miejscu.

inwebtor@gmail.com
^
Odpowiedz z cytatem
EDi
moderator*

Od: 2004.10.26

PostWysłany: 2011.02.12 0:46    Temat postu:

Podpisuj umowy. Najlepiej takie, których będziesz w stanie dotrzymać. ;)

Ja byłem samoukiem bez internetu. Zrobiłem kilka obleśnych stron do szuflady, a potem trafiłem na okrutnie przeterminowaną książkę o web designie. Ale była na błyszczącym papierze i z mnóstwem obrazków, więc wierzyłem w nią jak w Mikołaja. ;)

Pierwsza poważna robota to była strona www sklepu z komputerami, w którego serwisie pracowałem. Była straszna, ale podobała się mnie, mojej mamie i chłopakom ze sklepu.

Jednym z klientów sklepu była polska filia dużej szwedzkiej firmy. To był mój drugi klient.

Trzeci, też upolowany w sklepie, to międzynarodowy gigant opracowujący jakieś cuda związane z ochroną środowiska w regione, na zlecenie Państwowej Agencji Rolnictwa i Akupunktury, czy jakoś tak. Było zabawnie, bo po przegadaniu paru godzin z jakimś Duńczykiem (podczas mojej pierwszej w życiu rozmowy po angielsku) na temat budowy serwisu sprzężonego z internetową bazą danych, która była głównym celem ich projektu w Polsce i którą ja miałem im zbudować, na co się oczywiście chętnie zgodziłem, musiałem w drodze powrotnej do sklepu (wyskoczyłem na spotkanie w czasie pracy) zajść do księgarni i kupić jakąś książkę, z której mógłbym się dowiedzieć co to są te bazy danych i z czym się je je. :D

A potem się potoczyło. Tu znajomi, tam znajomi znajomych, gdzie indziej jakieś polecenie. Aż w końcu znalazłem Mocny Web, a potem Webesteem i dowiedziałem się, że moje projekty to gówno jakiego świat nie widział. ;)

Umowy podpisywałem sporadycznie, więc bywało, że dałem dupy. Musiałem się wykłócać o kasę, albo w ogóle o niej zapomnieć. Ktoś tam groził, że mnie pobije, jak mu zdjąłem stronę i zastąpiłem komunikatem, że jest frajer i nie płaci. ;) Takie tam pierdoły.

Ogólnie trzeba się cały czas uczyć i starać robić jak najlepiej. Jeśli znajdziesz miejsce, w którym możesz dać projekt pod ocenę ludziom znającym się na rzeczy - daj. Na początku, póki się jeszcze uczysz i nie przygotowujesz super tajnych kampanii dla super ważnych klientów można sobie na to pozwolić. Tylko zaciśnij zęby, bo specjaliści zjadą Cię jak psa. Ale warto ich uwagi przeczytać, zrozumieć i wziąć sobie do serca.
Tutaj na forum jest parę osób, które potrafią i jeszcze im się chce.

Co innego z leszczykamiami-haterami. Oni zawsze woleliby inny kolor, inne fonty, a w ogóle zrobiliby to zupełnie inaczej. Jeszcze gorzej.
Ale z czasem da radę ich rozpoznać. Chociaż ostatnio się wycwanili i podobnie do tych najlepszych, też potrafią nie mieć w sieci swojego portfolio. ;)

To tak pół żartem, pół serio historia mojej zawodowej kariery.

A, i jeszcze jedno. Zaobserwowałem to na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jako że lubię sobie pop...dolić na forach, przez pewien okres dość intensywnie i konkretnie komentowałem projekty na GodenLine. K...wa, ile z tego było ofert, zapytań i propozycji pracy/współpracy... Inna sprawa, że większość śmieszna i nigdy nic z nich nie wyszło, ale to już kwestia tego, że ja już byłem najczęściej dociążony przez własne źródła. W każdym razie jest to dobry sposób na pozyskiwanie klientów. Jeśli masz jakąś wiedzę, nie bój się nią podzielić. Ludzie to zobaczą i będą do Ciebie lecieć jak muchy do... jak pszczoły do miodu. ;)

Znowu długi post... Dobrze, że piwo jeszcze jest. :P

EDi .:. nabi.pl
^
Odpowiedz z cytatem
EDi
moderator*

PostWysłany: 2011.02.12 0:58    Temat postu:

A co do inspiracji itd. Oglądaj serwisy linkujące do dobrych rzeczy. Np. CSS Remix, czy The FWA. Tam zobaczysz obecne trendy w webdesignie. Czytaj "dizajnerskie" magazyny w sieci. Np. Smashing Magazine. Sporo się można nauczyć, sporo pooglądać. No i praktyka, jak to już wyżej wspomniano. :)

EDi .:. nabi.pl
^
Odpowiedz z cytatem
EDi
moderator*

PostWysłany: 2011.02.12 1:02    Temat postu:

A korzystając z tego, że późno już i piwo się kończy... w nawiązaniu do GoldenLine - zleceń to ja z tego serwisu nie uzyskałem, choć okazji było mnóstwo. Ale za to dymanie jakie... ;D

Ostatnio zmieniony przez EDi dnia 2011.02.12 2:04, w całości zmieniany 1 raz
^
Odpowiedz z cytatem
dalej
Spambotassassin

Od: 2003.05.23

PostWysłany: 2011.02.12 1:40    Temat postu:

Wow, ni zdążyłem przeczytać tematu a widzę jaki błyskawiczny odzew w tym wątku :)

Inwebtor, pierdol design, idź w marketing! :P
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | opinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: