PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

pliki 3ds - opis dla laika

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | grafika 3d
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bankmodeli3d.pl

Od: 2010.03.02

PostWysłany: 2010.03.02 10:59    Temat postu: pliki 3ds - opis dla laika

Witam serdecznie i bardzo proszę o pomoc.

W naszym serwisie uruchomiliśmy usługę wystawiania na sprzedaż modeli w formacie 3ds (do tej pory serwis obsługiwał tylko pliki jpg i dwg).

W związku z tym mam nieśmiałe pytanie - jak dla kompletnego laika przygotować opis plików tego typu? I jakie programy otwierają pliki tego typu?

Musimy wprowadzić porządkowe zmiany w regulaminie i w opisach w serwisie, a mamy tylko bardzo "fachowe" opinie ;-)

Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
www.bankmodeli3d.pl
Nie daj plikom 3D leżeć
w Twoim komputerze!
^
Odpowiedz z cytatem
Szynol
moderator

Od: 2002.10.07

PostWysłany: 2010.03.02 13:56    Temat postu:

generalnie watpliwe, czy kompletny laik bedzie chcial pobrac 3DSy... a ktokolwiek kto chociazby przez kilka godzin bawil sie jakimkolwiek softem 3D bedzie wiedzial do czego sluzy taki plik...
A 3DSy otwiera chyba kazdy soft 3D z tego co mi sie wydaje. Wiec wystarczylby opis, ze sa to gotowe modele 3D do zaimportowania do wlasnych projektow.

Doświadczenie nabywasz w chwilę po tym jak go najbardziej potrzebujesz
^
Odpowiedz z cytatem
zapolski

Od: 2004.06.21

PostWysłany: 2010.03.02 15:18    Temat postu: Re: pliki 3ds - opis dla laika

bankmodeli3d.pl napisał(a):
jak dla kompletnego laika przygotować opis plików tego typu? I jakie programy otwierają pliki tego typu?

Chesz powiedzieć, że założyłeś [założyliscie] serwis z produktami 3D nie wiedząc, czym można je otworzyć?

reell
M jak 'motion' - wiele imion ma...
^
Odpowiedz z cytatem
mosquit_00

Od: 2006.01.22

PostWysłany: 2010.03.02 15:56    Temat postu:

pachnie reklama :-)
^
Odpowiedz z cytatem
huh
weteran

Od: 2006.07.04

PostWysłany: 2010.03.02 19:40    Temat postu:

użyteczność społeczna takie projektu jest spora, a nawet jesli ktoś na tym zarobi, tym lepiej - chyba można wybaczyć ;)
^
Odpowiedz z cytatem
bankmodeli3d.pl

PostWysłany: 2010.03.03 0:25    Temat postu:

huh napisał(a):
użyteczność społeczna takie projektu jest spora, a nawet jesli ktoś na tym zarobi, tym lepiej - chyba można wybaczyć ;)

Wielkie dzięki za wyrozumiałość.

Owszem, chcemy trochę zarobić, ale przede wszystkim - chcemy stworzyć platformę do wymiany plików.

Od razu wyjaśniam - nie chcemy zarobić na użytkownikach wystawiających swoje prace!!! Według nas - pieniądze są gdzie indziej, ale żeby po nie sięgnąć - musimy mieć bazę produktów. Dużą.

Owszem - przy okazji nie miałbym nic przeciwko temu, aby zareklamować serwis na jednym z bardziej liczących się for internetowych. Ale nie to mi przyświecało w pierwszej kolejności.

Opis "dla laika" jest potrzebny do materiałów prasowych i do regulaminu - stąd moje pytanie.

Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
www.bankmodeli3d.pl
Nie daj plikom 3D leżeć
w Twoim komputerze!
^
Odpowiedz z cytatem
bankmodeli3d.pl

PostWysłany: 2010.03.03 0:27    Temat postu: Re: pliki 3ds - opis dla laika

zapolski napisał(a):
bankmodeli3d.pl napisał(a):
jak dla kompletnego laika przygotować opis plików tego typu? I jakie programy otwierają pliki tego typu?

Chesz powiedzieć, że założyłeś [założyliscie] serwis z produktami 3D nie wiedząc, czym można je otworzyć?

Pierwotnie miała to być platforma do wymiany plików dwg. Dopiero idąc za sugestiami użytkowników jednego z for internetowych zdecydowaliśmy się rozszerzyć ofertę także na pliki 3ds.

Wiemy, czym można je otworzyć, ale nie jestem pewien, czy na mojej liście są wszystkie programy, dlatego wolałem się upewnić i poprosić Was o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
www.bankmodeli3d.pl
Nie daj plikom 3D leżeć
w Twoim komputerze!
^
Odpowiedz z cytatem
huh
weteran

Od: 2006.07.04

PostWysłany: 2010.03.03 10:34    Temat postu:

Cytat:

to zdanie ma bardziej ogólny sens, co z tego że była inicjatywa ktora wyglądała na absolutny "for fun, for people, not for money" jak flab.pl
jeśli nie ma kto jej utrzymywać bo nawet nie próbowała na siebie zarobić,
jeśliby wpadło komuś trochę cyferek na konto np. z reklam może cała ta baza z flaba nie zniknęłaby ot tak po prostu, niczym skok w czarną dziurę...
^
Odpowiedz z cytatem
bankmodeli3d.pl

PostWysłany: 2010.03.03 12:31    Temat postu:

huh napisał(a):
Cytat:

to zdanie ma bardziej ogólny sens, co z tego że była inicjatywa ktora wyglądała na absolutny "for fun, for people, not for money" jak flab.pl
jeśli nie ma kto jej utrzymywać bo nawet nie próbowała na siebie zarobić,
jeśliby wpadło komuś trochę cyferek na konto np. z reklam może cała ta baza z flaba nie zniknęłaby ot tak po prostu, niczym skok w czarną dziurę...

W tym konkretnym przypadku jest nawet lepiej; mamy zaplecze w postaci sporej firmy, która na początek wyłożyła pieniądze na wszystko, łącznie z pensjami i zdecydowała się finansować całość przez jakiś czas.

Niestety, czas ten kurczy się jak dla mnie zdecydowanie za szybko, więc muszę doprowadzić do tego, aby chociaż nie trzeba było stale dokładać do utrzymania serwisu i żeby wyjść na zero.

Jeśli mi się to uda - serwis przetrwa. Jeśli nie - podzieli niestety los innych nieudanych przedsięwzięć...

Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
www.bankmodeli3d.pl
Nie daj plikom 3D leżeć
w Twoim komputerze!
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | grafika 3d Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: