PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

iPad
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | iForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
EDi
moderator*

Od: 2004.10.26

PostWysłany: 2010.02.01 11:11    Temat postu: iPad

Ej, no co Wy, nie ma wątku o iPadzie? :)

Na fotkach widać, że nie ma altów, więc szybkie pisanie z polskimi znaczkami nie będzie możliwe. Dla mnie dyskwalifikacja za to. Nie będę przecież za każdym razem czekał 2s aż mi się jakieś rozwijane menu otworzy, w którym na szarym końcu będzie polska litera.

EDi .:. nabi.pl
^
Odpowiedz z cytatem
LionSerpentSun

PostWysłany: 2010.02.01 11:39    Temat postu:

- pozycjonowanie ipada jako ebook/newspaper readera to dymanie naiwnej klienteli w zadek, rozumiem ze kolory ladnie wygladaja (eink tego nie ma i nie bedzie mial dlugo - w zastosowaniach popularnych) ale czytanie dluzszych tekstow z ze zwyklego oldeu to smiech na sali

- 15$ za ksiazke - to chyba nawet drozej niz amazon za nowosci, a tam sie ludzi ostro burzyli. Za tyle mozna kupic nowosc w paperbacku, FIZYCZNA papierowa ksiazke (ktora np mozna odsprzedac, pozyczyc - brak DRM:-)

Btw Jobs sie zarzekal ze ebook reader nie ma sensu, bo ludzie nie czytaja, a tu taki zwrot...

- gry - Jobs chyba zalapal ze to sila napedowa, sam gram na iphonie, na pewno sila bedzie latwe portowanie gier z iphona na tablet. Z tym ze iphone to "konsola" przenosna a tabelt jest jednak o oczko wiekszy

- brak flasha - no to juz przeginka, rozumiem ze flaszowy sajt moglby zarznac iphona wydajnosciowo ale ipad to juz jednak mocniejszy procesor i grafika, gadanie o html5 - przez te 10 lat w branzy pamietam poczatki flasha i rozne flash killery, jak na razie format swf ma sie dobrze i nie odchodzi do lamusa

Gdyby dac tam wysiwetlacz od 3qi i flasha to bylbym zainteresownay, bo co apple to apple (design, UI)
^
Odpowiedz z cytatem
Ibrachim

Od: 2007.04.21

PostWysłany: 2010.02.01 11:49    Temat postu:

Gdyby dać tam OSXa i piórko wraz z mega kozackim skryptem odczytującym perfekcyjnie pismo pisane to miałoby wtedy sens.
^
Odpowiedz z cytatem
rogus

Od: 2005.04.23

PostWysłany: 2010.02.01 12:22    Temat postu:

Mam tablet pc tc1100 - urzadzenia te chodza teraz circa 800 zlotych.
Procek 1GHZ, 1,5gb ramu, 60gb dysk.
Windows 7 chodzi pieknie, odpale photoshopa i male bzdety jestem w stanie na spokojnie robic.

Masa ok 1.2kg
Ekran wideangle (napewno mocno slabszej jakosci).
Czas pracy 3h.

Nie zamienie sie na komorke z duzymi ekranem ;]
^
Odpowiedz z cytatem
LionSerpentSun

PostWysłany: 2010.02.01 13:10    Temat postu:

@Rogus - jak rozumiem nie jest to wacom penabled, ale czy da sie naszkicowac np layout strony? Szukam wlasnie czegos do rysowania w miare dokladnych draftow, tak zeby w photoszopie przerabiac juz na gotowe projekty-)
^
Odpowiedz z cytatem
noizz
weteran

Od: 2002.07.20

PostWysłany: 2010.02.01 15:17    Temat postu:

iMeh, jak to mówią górale na Jackowie.

Ale generalnie sam format takiego komputerka bardzo mi się podoba i podejrzewam, że jak tylko się coś sensownego pojawi z multitouchem i jakimś normalnym systemem operacyjnym (android/win) to nieomieszkam zanabyć.

Good morning!
^
Odpowiedz z cytatem
Dawrsieg
weteran

Od: 2006.05.15

PostWysłany: 2010.02.01 22:54    Temat postu:

LionSerpentSun napisał(a):

- brak flasha - no to juz przeginka,

nie tylko flasha ale i jakiejkolwiek otwartej platformy do programowania (aczkolwiek bez flasha to surfowanie w sieci mija sie z celem...). sprzet zamkniety na 3 spusty + ceny ksiazek z kosmosu i brak sklepu iTunes w polsce. o cenie 2x cena w USA nie wspominajac.

jak ktos ma zbedna kase to mozna kupic i uzywac jako stojacego kalendarza na biurku w firmie. i ewewntualnie w cos pograc.

--
^
Odpowiedz z cytatem
huh
weteran

Od: 2006.07.04

PostWysłany: 2010.02.03 8:26    Temat postu:

już sam brak klawisza alt na klawiaturze,
dyskwalifikuje to urządzenie...

steve by nie zarobil na gierkach z appstore gdyby byl flash..
sytuacje ratuje fakt ze w cs5 bedzie kompilacja na iphone os.
^
Odpowiedz z cytatem
huh
weteran

Od: 2006.07.04

PostWysłany: 2010.02.03 8:30    Temat postu:

dodam ze za 2k, mozna kupic lapa podobnych rozmiarów (no troche grubszy),
i duzo bardziej fukncjonalnego, fakt ze bez osx
ale jako komputer do podrozy, poczekalni, i wakacje/delegacje
da sie przejesc, a i tak kazdy web designer/koder ktory na co dzien
siedzi na osx, powinien miec pod ręką jakąś winde, taka bez obciazen
typu parallels albo restart maczka :)
^
Odpowiedz z cytatem
rogus

Od: 2005.04.23

PostWysłany: 2010.02.03 9:56    Temat postu:

moze tak...
z lapa nie korzystam woogle!
moze ja dziwny jestem, ale slate wymiata jak dla mnie (mam doczepiana klawiature jak potrzebuje)...
rozne argumenty... jak pracuje w domu to musze miec normalny stacjonarny... jak jestem na zewnatrz cenie soba mobilnosc tablet pc, ze moge komus poprostu podac, ze moge cos szybko naszkicowac... etc.

za 2k mozna sobie strzelic motion le 1700 a to porzadny sprzet!!!
albo budzetowo tc1100....da sie pracowac !
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | iForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

Skocz do: