PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

nowy wprost
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | typografia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kwtk

Od: 2007.12.11

PostWysłany: 2008.12.02 13:25    Temat postu: nowy wprost

winiety odswiezenie wydaje mi sie krokiem w pol drogi
ale za to srodek, dynamiczny wrecz "internetowy"

wiecej http://wizualna.blogspot.com/
nono i w kiosku
^
Odpowiedz z cytatem
mac_z

Od: 2008.02.21

PostWysłany: 2008.12.02 16:06    Temat postu:

winieta nowa, ale w środku nadal tylko biuletyn partyjny PiSu ;-)
^
Odpowiedz z cytatem
LoveBeer
weteran

Od: 2003.08.04

PostWysłany: 2008.12.02 16:23    Temat postu:

podoba sie

biernawski | photolife | panoramki
^
Odpowiedz z cytatem
Madka

Od: 2008.02.19

PostWysłany: 2008.12.02 19:23    Temat postu: Re: nowy wprost

kwtk napisał(a):
winiety odswiezenie wydaje mi sie krokiem w pol drogi
ale za to srodek, dynamiczny wrecz "internetowy"

"Internetowy" albo "interaktywny" -- dokładnie tak.

Jak pisze redaktor naczelny (Stanisław Janecki):
Cytat:
Wiemy, że słowo drukowane wciąż znaczy, ale coraz więcej znaczy też Internet. Dzięki połączeniu magazynu z Internetem oferujemy największą interaktywność, otwartość na to, co się dzieje tu i teraz.

Wydawca chwali się zwiększeniem objętości pisma o 30% -- każdy kto kupił wie, że odbyło się to kosztem treści.
Makietę rozluźniają m.in:
wcięcie akapitowe, paginy i indeksy, inicjał, lead (na wielkiej interlinii)
elementy graficzne w formie skośnych i pionowych kresek oraz czarne pasy (zupełnie niezrozumiałe), całostronicowe zdjęcia i wyimki (w dodatku cztery rodzaje wyimków).

Dziwią mnie wspomniane wyżej elementy graficzne, które wyglądają jakby twórcom zabrakło pomysłu na zapełnienie pustki. Razi niekonsekwencja w stosowaniu ich z typografią. Lubię przestrzeń i lubię drzewa więc nie aprobuję.

Trudno jest mi się ustosunkować do typografii. Tekst zasadniczy złożony Chronicle (od HFJ) jest wyśmienity. W tytułach i tekstach pobocznych Knockout (powszechnie stosowany w Pulsie Biznesu) choć piękny, tu nie powala. Dobór krojów jest imho ok -- zważywszy, że wszystkie pochodzą z jednej stajni -- HFJ. Nie pasują mi jednak odmiany i proporcje między poszczególnymi grupami tekstu. No i ten Leviathan dla mnie zbyt dekoracyjny -- ale tu już wkraczam w obszar osobistych preferencji.

Wszystkie kroje można zobaczyć na tej stronie:
http://www.typography.com/home/index.php

Mówią, że przyzwyczajenie jest największym wrogiem człowieka dlatego wstrzymuję się od komentarza odnośnie winiety. Póki co jestem na "nie" ale może się uleży.

Redizjanów mieliśmy ostatnio trochę. Moim zdaniem świetnie wygląda teraz Newsweek (również winieta). No i Metro, może trochę zbyt sztywne i uporządkowane. Wydawcy chodziło jednak o uzyskanie bardziej poważnego i opiniotwórczego wizerunku, co niewątpliwie się udało.

wizualna
^
Odpowiedz z cytatem
Bender

Od: 2004.07.05

PostWysłany: 2008.12.03 0:08    Temat postu:

czy ja wiem ..? knockout zawsze wydawał mi sie jakiś krzywy (e), zwłaszcza w takich wielkościach jak tytułach nie wyglada zbyt atrakcyjnie. może Fresco albo nawet odrobinę odważniej Parry Grotesque? może byłody fajnie

ogólnie makieta mi się średnio podoba, mam wrażenie że jest chaotyczna i jednak brak jej finezji. i nie wiem czemu cały czas wydaje mi się że własnie patrzę na artykuł sponsorowany
winieta nie jest zła, ale ten czarny Polska Świat Cywilizacja imo nie siedzi kompletnie tam
^
Odpowiedz z cytatem
digitalfruit

Od: 2002.05.08

PostWysłany: 2008.12.03 0:19    Temat postu:

winieta to stracila charakter...

Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.
^
Odpowiedz z cytatem
christobal
weteran

Od: 2006.05.11

PostWysłany: 2008.12.03 1:11    Temat postu:

O winiecie mogę napisać tyle, że zupełnie mi się nie widzi. Jakby to "wprost" ktoś zbyt wprost zrozumiał. Jak już zauważył Bender, podtytuł od czapy zupełnie zarówno kolorystycznie jak i stylistycznie. Może chochlik drukarski.
Co do makiety, to sobie na papiórze obejrzę i porównam przy najbliższej lekturze; z migawki widzę, winieta nie leży na stronie tytułowej, i coś nie halo jest z połączeniem krojów.
^
Odpowiedz z cytatem
Madka

Od: 2008.02.19

PostWysłany: 2008.12.03 9:26    Temat postu:

Bender napisał(a):
czy ja wiem ..? knockout zawsze wydawał mi sie jakiś krzywy (e), zwłaszcza w takich wielkościach jak tytułach nie wyglada zbyt atrakcyjnie. może Fresco albo nawet odrobinę odważniej Parry Grotesque? może byłody fajnie

Tak, dlatego napisalam, że mimo urody samgo kroju, we Wproście "nie powala" ze względu na dobór odmian. Naprawdę warto porównać jego zastosowanie z Pulsem Biznesu. Najlepiej na papierze ale ostatecznie tutaj: http://www.2plus3d.pl/artykuly/2D/artykul.html&element_id=27

Wybór odmian z rodziny Knockout jest przeogromny: http://typography.com/fonts/font_styles.php?productLineID=100013

Najlepiej (imho) wygląda zlożony majsukulą w odmianie wąskiej. Wprost natomiast stosuje minuskulę w odmianie Criuserweight lub podobnej. Wtedy zauważalne są "krzywizny" w "a" i "e" o których pisze Bender. Mnie najbardziej rażą pierwsze zdania akapitu -- za duże wcięcie, za szeroko, za grubo.

wizualna
^
Odpowiedz z cytatem
peem

Od: 2008.11.30

PostWysłany: 2008.12.03 12:35    Temat postu:

mi się zmiany wprowadzone w szacie Wprostu podobają bardzo. Magazyn potrzebował jakiegoś odświeżenia od dawna, a to mi bardzo się spodobało.
^
Odpowiedz z cytatem
wallie
inkwizytor

Od: 2002.01.26

PostWysłany: 2008.12.03 18:00    Temat postu:

wPIStr...
Jak sie Janecki pojawia o 8:30 na trójce to ja zmieniam stację. Semka już mniej wkurwia od tego buca. W dupie więc mam, że zmieniają szatę bo w środku nadal mega ścierwo.

inkwizycja -> warning, ban, odsiadka...
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | typografia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: