PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

tablety
Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | grafika 2d
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BURBERRY

Od: 2002.12.22

PostWysłany: 2003.06.13 16:34    Temat postu: tablety

no wlasnie. ja osobiscie przymierzam sie do zakupu takowego, ale nie wiem na co zwracac szczegolna uwage.
posiadacie? korzystacie? jestescie zadowoleni? jakie firmy/modele polecacie?
wszystkie sugestie mile widziane.

pozdrawiam.
herbi.
^
Odpowiedz z cytatem
kenzo
moderator*

Od: 2003.03.21

PostWysłany: 2003.06.13 16:38    Temat postu:

jezeli chcesz naprawde rzeczowej opinii to pytaj pejota.

ochecki.com
^
Odpowiedz z cytatem
Reanimator
moderator

Od: 2003.06.05

PostWysłany: 2003.06.13 16:54    Temat postu:

Pejot pisal o tym chyba miliony razy:)

Wejdz na www.wacom.pl i poczytaj, bo na dobra sprawe licza sie tylko tablety Intuos2. Cena tabletu jest proporcjonalna do jego jakosci i mozliwosci, dlatego zapomnij o wszelkich Pentagramach XXL.

reanimacja CG Blog
^
Odpowiedz z cytatem
BURBERRY

Od: 2002.12.22

PostWysłany: 2003.06.13 18:54    Temat postu:

kenzo napisał(a):
jezeli chcesz naprawde rzeczowej opinii to pytaj pejota.
nie chce _naprawde rzeczowej opinii_, bo zdanie eksperta w tej sprawie mniej_wiecej znam. chce opinii zwyklych uzytkownikow, ktorymi (mam nadzieje) jestescie Wy. po co? chociazby po to, zeby przekonac sie ile spraw sie pokryje.
^
Odpowiedz z cytatem
daauyi

Od: 2002.09.24

PostWysłany: 2003.06.13 19:51    Temat postu:

DruG napisał(a):
dlatego zapomnij o wszelkich Pentagramach XXL.

no wlasnie, tak w temacie. co tak na prawde przemawia przeciw pentagramom xxl, ktore to mozna kupic juz za troche ponad 400 pln. nie mowie tu o profesjonalnej ilustracji, ale czy taki tablet dla chcacych sobie czasem pobawic sie w rysowanie, nie wystaczy?
no chyba, ze przeciw tym tabletom przemawiaja jakies aspekty techniczne, ktore skutecznie utrudniaja jakakolwiek prace z nimi.

pozdr
maciek

ujemuje
^
Odpowiedz z cytatem
Reanimator
moderator

Od: 2003.06.05

PostWysłany: 2003.06.13 20:50    Temat postu:

Przyznam szczerze, ze nie tykalem sie Pentagrama, ale grupa usenetowa grafika peka w szwach od postow z opiniami negatywnymi.
Problemy ze sterownikami, brak poprawnej wspolpracy z programami graficznymi to tylko czesc zarzutow.

Przesiadajac sie z naturalnych mediow na tablet oczekuje, ze bedzie on prawie identycznie odwzorowywal moje ruchy , jak w "realu" - nacisk, kat pociagniecia... AFAIK dla Pentagrama sa to obce pojecia;)

reanimacja CG Blog
^
Odpowiedz z cytatem
teka

Od: 2002.02.13

PostWysłany: 2003.06.14 23:04    Temat postu:

Drug ma racje, tez dotknalem Pentagrama i pomyslalem "w zyciu nie kupie tabletu" ale nastepnym razem dotknalem juz Wacoma Grafira i... kupilem co prawda jest to tylko A6 ale mi to w zupelnosci wystarcza. super sie sprawdza we flaszu, koloruje w fotoszopie, paintera nie tykam bo wole malowac analogowo. i tyle, ja polecam Wacom obojetnie jaki bedzie lepszy od najwiekszego Pentagrama.
^
Odpowiedz z cytatem
Szynol
moderator

Od: 2002.10.07

PostWysłany: 2003.06.17 1:43    Temat postu:

daauyi napisał(a):
DruG napisał(a):
dlatego zapomnij o wszelkich Pentagramach XXL.

no wlasnie, tak w temacie. co tak na prawde przemawia przeciw pentagramom xxl, ktore to mozna kupic juz za troche ponad 400 pln. nie mowie tu o profesjonalnej ilustracji, ale czy taki tablet dla chcacych sobie czasem pobawic sie w rysowanie, nie wystaczy?
no chyba, ze przeciw tym tabletom przemawiaja jakies aspekty techniczne, ktore skutecznie utrudniaja jakakolwiek prace z nimi.

pozdr
maciek

Posiadam Pentagrama od dluzszego czasu i.... DNO! Technologicznie ma problemy ze wspolpraca z podstawowym softem (z PS jeszcze sobie od biedy radzil, ale o Painterze - zapomnij)... W teorii powinien rozrozniac nacisk piorka ... podkreslmy "w teorii"... no - ze 4 poziomy nacisku odczytuje ;)... Zapomnij tez o odczytywaniu kata pod jakim trzymasz piorko :/ ... no i ogolnie po jakims czasie pracy robi manewry typu.... nagle gubi kreske ktora cigniesz .... i znajduje ja spowrotem gdzies z boku (na drugim koncu ekranu )... oczywiscie pociagnie tam tez rysunek...

Pracowalem na dosc wielu Wacomach (od A6 do A3) i powoiem jedno..... Cudo :).. Kazdy jeden. Jest tym czym byc powinien - narzedziem, ktore cie nie ogranicza :)
^
Odpowiedz z cytatem
matej

Od: 2003.06.09

PostWysłany: 2003.06.17 2:16    Temat postu:

bierz pod uwagę tylko Wacoma a potem patrz ile możesz na to wydać. Zdaje się, że najtańszy kosztuje 400 PLN. To prawie darmo, jeśli pomyśleć ile rzeczy możesz nim wykonać. Duży tablet ma oczywiście większą czułość na nacisk, kąt nachylenia itp. ale jeżeli jesteś początkującym, i nie chcesz ryzykować to kup sobie właśnie ten mały. Moim zdaniem sam format nie ma takiego znaczenia, ponieważ możesz dopracować szczegóły na zbliżeniach. Jak się przesiadam czasem na duży tablet, to odległości jakie muszę pokonywać są dla mnie za duże. Ale może to "kompleks małego tabletu". Ja dokonałem zakupu bodajże w www.aram.pl
P.S. moim zdaniem jeśli masz zamiar posługiwać się tabletem, to należy też regularnie rysować na papierze.

www.subieta.com/matej
^
Odpowiedz z cytatem
Szynol
moderator

Od: 2002.10.07

PostWysłany: 2003.06.17 2:20    Temat postu:

matej napisał(a):
(...)Moim zdaniem sam format nie ma takiego znaczenia, ponieważ możesz dopracować szczegóły na zbliżeniach. (...) P.S. moim zdaniem jeśli masz zamiar posługiwać się tabletem, to należy też regularnie rysować na papierze.

Zgodze sie z obydwoma sformulowaniami :)
Sam najchetniej pracowalem na A5 - ale to rzecz gustu :)
A co do papieru... olowek, szkicownik i (jak mawial bodajze Leonardo DaVinci) "Rysuj, rysuj... i jeszcze raz rysuj" :)
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | grafika 2d Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następny
Strona 1 z 20

Skocz do: