PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

Profil idealnego Accounta w agencji interaktywnej...
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | zarządzanie projektami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adweb

Od: 2007.10.01

PostWysłany: 2008.01.22 14:34    Temat postu: Profil idealnego Accounta w agencji interaktywnej...

Witam wszystkich. Zachęcam do dyskusji nad takim oto tematem: Jaki powinien być według Was idealny Account w agencji interaktywnej? Nie ukrywam, że szukam takiej osóbki i widzę, że w tym przypadku zawsze "coś za coś" - albo człowiek orientuje się w temacie - potrafi odróżnić Flasha od Htmla, wie, co to web2.0, webusability i domena, ale kompletnie nie chce nawiązywać kontaktów z Klientami (albo mówi, że chce, ale tak jakoś bez przekonania...), albo odwrotnie: nie ma większego pojęcia o branży, ale widać po nim lub po CV, że człowiek wie jak mówić, pisać, zachowywać się w stosunku do Klienta... I na co postawić. A może podkupić konkurencji...?
^
Odpowiedz z cytatem
karola
moderator*

Od: 2003.06.02

PostWysłany: 2008.01.22 14:49    Temat postu:

od wiek wieków accountów "wykupywalo" sie z konkurencji, masz mozliwosci dzialaj

z wlasnego doswiadczenia; wole miec osobe z predyspozycjami interpersonalnymi i ja wyszkolic w branzy niz na odwrót.

Karola
--
^
Odpowiedz z cytatem
Alan
moderator

Od: 2002.03.01

PostWysłany: 2008.01.22 14:54    Temat postu:

ja się nie znam, ale umiejętność nawiązywania kontaktów interpersonalnych to dar, zaś umiejętność rozróżnienia html od flasha to wiedza.

więc zgadzam się z Karolą.

JaramSie.pl | Ereoh.com | 2upblog.pl
^
Odpowiedz z cytatem
ms

Od: 2004.05.01

PostWysłany: 2008.01.22 15:01    Temat postu:

karola napisał(a):
od wiek wieków accountów "wykupywalo" sie z konkurencji...
żeby tylko accountów ;))

jeśli ma ruszyć ostro do boju od pierwszego dnia pracy, to chyba faktycznie nie pozostaje Ci nic innego jak headhunter... jeśli nie, to jak zauważyli poprzednicy, łatwiej będzie przekazać wiedzę niż umiejętności - a po kilku pierwszych dniach zobaczysz jak idzie przyswajanie tej wiedzy i czy pod tym względem człowiek cokolwiek rokuje

CodeMatrix · Kasai · CrayON · QA · wizytówka
^
Odpowiedz z cytatem
dalej
Spambotassassin

Od: 2003.05.23

PostWysłany: 2008.01.22 15:05    Temat postu: Re: Profil idealnego Accounta w agencji interaktywnej...

Przepraszam ale dla mnie zawsze chore było wymaganie by Account Manager miał szukać nowych zleceń. On ma zarządzać projektem.

Na szczęście moi nigdy nie musieli.
^
Odpowiedz z cytatem
dalej
Spambotassassin

PostWysłany: 2008.01.22 15:09    Temat postu:

Ah, a pro po wiedzy - miałem kiedyś account managerkę która nie miała pojęcia o IT, specjalizowała się w prasie bodajże. Ale akurat była bez roboty, więc żeby nie mieć dziury w CV przyszła do nas.
I bardzo dobrze mi się z nią pracowało, jak coś nie wiedziała nie bała się spytać, nie było żadnych "power games" a projekty szły sprawnie.

Po pół roku poszła do Agory.

Także myślę że dobry Account odnajdzie się w każdej branży.
^
Odpowiedz z cytatem
Bayerberg
moderator*

Od: 2002.01.29

PostWysłany: 2008.01.22 15:16    Temat postu:

• nienaganny ubiór - o tym często młodzi adepci zapominają
  • wyraźna mowa bez wtrącania szczegółowego języka branżowego - fajnie żeby klient wiedział o czym się do niego mówi
  • pamięć do szczegółów - "diabeł..." i te rzeczy
  • LOJALNOŚĆ względem firmy a nie klienta - zdażyło mi się kilka razy obserwować jak account przechodzi do klienta i otwiera tam dział PR/Web...
  • "pasywna agresywność" - niby sprzeczność ;] chodzi o umiejętność takiego prowadzenia rozmowy by klient myślał że ugrał dużo a tak na prawdę otrzymał tylko to co account mógł mu zaproponować
  • zainteresowanie branżą - najgorszy typ account to taki któremu wszystko jedno czy sprzedaje serwis www za 200.000 zł czy 20 ton ziemniaków na przemiał za taką samą cenę
^
Odpowiedz z cytatem
Bayerberg
moderator*

Od: 2002.01.29

PostWysłany: 2008.01.22 15:18    Temat postu: Re: Profil idealnego Accounta w agencji interaktywnej...

dalej napisał(a):
Przepraszam ale dla mnie zawsze chore było wymaganie by Account Manager miał szukać nowych zleceń. On ma zarządzać projektem.

a nie mylisz accounta /z key accountem /z project managerem?
^
Odpowiedz z cytatem
dalej
Spambotassassin

PostWysłany: 2008.01.22 15:24    Temat postu:

Ech.. pardon, tonę w papierkowej robocie i jestem nieprzytomny. Miałem na myśli Project Managera.
^
Odpowiedz z cytatem
adweb

Od: 2007.10.01

PostWysłany: 2008.01.22 15:28    Temat postu:

Generalnie zgadzam się z Wami - rzeczywiście lepiej postawić na kompetencje miękkie i uczyć twardych niż na odwrót wykonywać syzyfową pracę. Bayerberg ma rację - z mojego doświadczenia wynika, że account często nie widzi różnicy pomiędzy serwisem www a owymi ziemniakami :)
Z kolei młodzi "zajawieńcy " Sieci są zawsze jednak trochę anty sprzedaż...Ja potrzebuję prawdziwego fightera z górnej półki...
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | zarządzanie projektami Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: