PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

ramki w NS i Mozilli

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | html i javascript
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rmo

Od: 2003.06.06

PostWysłany: 2003.11.30 11:37    Temat postu: ramki w NS i Mozilli

witam

Mam problem z ustawieniem ramek pod Netscape i Mozilla.
Mam dwie ramki; jedna na menu druga na tresc.
Problem wystepuje kiedy ramka z trescia jest na tyle wysoka, ze pojawia sie scrollbar. Wtedy strona sie rozjezdza.
pod IE dzialaja super niezaleznie od tego czy jest scrollbar w dolnej ramce czy go niema.

przyklad

zrobilem rozpoznawanie przegladarki i 2 wersje strony jednak niemoge ustawic wersji strony pod NS i Mozille :(
^
Odpowiedz z cytatem
subSilentio

Od: 2002.12.28

PostWysłany: 2003.11.30 12:09    Temat postu:

hyh.. ja mam IE6 i też mam pasek.

Natomiast w Firebirdzie nie mam paska, ale w wersji z tekstem mam jakiś dziwny rozjazd w poziomie.

...a żeby zaradzić, to przeważnie stosuję poniższe atrybuty w znacznikach, żeby mi wsio grało:

Kod:
marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="no" framespacing="0" frameborder="no" framespacing="no" frameborder="0" noresize

Jak to się ma do poprawności względem specyfikacji html to nie wiem :P
^
Odpowiedz z cytatem
rmo

Od: 2003.06.06

PostWysłany: 2003.11.30 12:22    Temat postu:

mnie chodzi o to, ze jak pojawia sie scrollbar w NS,Mozilli,Operze to dolna ramka przesowa sie w lewo o szerokosc scrollbara a gorna zostaje tam gdzie byla przez co strona rozjezdza sie.
Natomiast w IE niezaleznie od tego czy scrollbar jest w dolnej ramce czy go niema obydwie sa rowno.

wersje pod IE mam zrobiona a przyklad z linka powyzej jest wersja pod NS, Mozilla.

ustawilem gorna ramka tak jak podales, dolna musi miec scrolling yes lub auto. i niestety nic to niezmienia.
link
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | html i javascript Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: