PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

Modernizacja a prawa autorskie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wembzz

Od: 2003.08.11

PostWysłany: 2003.10.20 17:49    Temat postu: Modernizacja a prawa autorskie

Witam

Mam pytanie..

Dostalem pewna prace.. klient chcialbym zmodernizowac swoja strone wykonana przez kogos tam... ale nie da rady bo nie ma plikow odpowiednich.. wiec trzeba zrobic od nowa stronke.. a ze on chce taka sama albo podobna bardzo...

czy ja wykonujac ja.. wzorujac sie na tej istniejacej lamie jakies prawa ??... czy ta strona teraz skoro on za nia zaplacil jest totlanie jego i moge robic z nia co chce.. ?

czy nalezy informowac poprzedniego wykonawce o tym ze cos sie bedzie robilo z jego strona.. z elementami..
^
Odpowiedz z cytatem
Szynol
moderator

Od: 2002.10.06

PostWysłany: 2003.10.20 18:11    Temat postu:

Je;i jest jego (znaczy sie zaplacil :) a w umowie nie ma klauzuli odnosnie ewentualnych zmian (szczerze mowiac nigdy sie z czyms takim nie spotkalem, ale podobno mozna cos takiego zastrzec) - moze on robic z ta strona co chce - co za tym idzie rowniez zlecac innym robienie zmian itp.
^
Odpowiedz z cytatem
wembzz

PostWysłany: 2003.10.20 18:38    Temat postu:

no tak. zmiany. a teraz jest taka sytuacja.. ze zmian sie nie da wprowadzic.. robie strone nowa.. ale taki jakby plagiat tamtej.. bo tak sie uparl klient.. to czyli moge tak zrobic ? poprzedni wykonanwca nie ma prawa sie do mnie burzyc.. bo to sam klient to sobie zazyczyl.. a obecna strona jest jego wlasnoscia ? ( mysle tez o tym zeby w umowie dac znac ze nie ponosze odpowiedzialnosci za wszelkie rozszczenia osob 3 ale to bedzie bardzo trudne podjerzewam)
^
Odpowiedz z cytatem
Szynol
moderator

PostWysłany: 2003.10.20 18:48    Temat postu:

Jesli jest to na zyczenie klienta do ktorego nalezy strona - mysle, ze daje sie to podciagnac pod zwykla modernizacje .. taki maly facelifting :) W tym przypadku osoba ktora robila te strone - nie moze nic zrobic. Projekt zostal kupiony -> wlasnosc klienta -> tworca projektu nie ma juz nic do gadania.
^
Odpowiedz z cytatem
wembzz

PostWysłany: 2003.10.20 18:52    Temat postu:

dzieki wielkie jeszcze sie upewnie co do tego :)
^
Odpowiedz z cytatem
wembzz

PostWysłany: 2003.10.20 18:56    Temat postu:

jeszcz jedna rzecz...

jak w tym przeypadku bedzie wygladala stopka ???
^
Odpowiedz z cytatem
Szynol
moderator

PostWysłany: 2003.10.20 22:50    Temat postu:

Zalezy od zmian jakie zrobiles :) jesli byl caly facelifting - mozna dac siebie. Ale ja bym dal poprostu "copyright <firma zlecajaca>", a na temat tego kto robil nic nie umieszczal. A w folio po prostu bym zaznaczyl, co wykonalem przy serwisie.
Ale to co zrobisz ze stopka zalezy od cieibie i klienta :)
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: