PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

Bagiński ekranizuje komiks Mateusza Skutnika
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | komiks
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
murtaugh

Od: 2004.12.10

PostWysłany: 2005.09.28 10:37    Temat postu:

biglebowsky napisał(a):
Mateusz, tam jednak mowa o ogólnym klimacie a nie o stronie wizualnej, różnica pomiędzy filmem 3d a Trio będzie co najmniej takiej skali jak pomiędzy Trio a Amelią.

jasne. tym bardziej że trio to film 2d z nielicznymi wstawkami 3d. :D
chodzi o klimat, ja to wiem,
ale
dla kogoś czytajacego filmweb może się po prostu taki zbitek znaczeniowy wbic do głowy trio-amelia-kinematograf, i może sobie to interpretowac na różne sposoby.

www.rewolucje.com
^
Odpowiedz z cytatem
biglebowsky

Od: 2005.03.03

PostWysłany: 2005.09.28 11:10    Temat postu:

Niestety, takie porównania mają ten plus że pozwalają osobom zupełnie niezorientowanym w ogóle informacje zauważyć i jakoś kojarzyć, chociaż w jakiś sposób wprowadzają w błąd i później trudno się od takiej etykietki odczepić.
^
Odpowiedz z cytatem
Reanimator
moderator

Od: 2003.06.05

PostWysłany: 2005.09.28 11:16    Temat postu:

Cytat:
Biblioteki - chodzi mi o to, ze w wielu animacjach uzywa sie gotowych pluginow do animacji twarzy i td - to wyglada potem sztucznie i sztampowo.

Sorry, ale chyba nie masz bladego pojecia o czym mowisz.
Nazwij prosze chociaz jeden "gotowy plugin do animacji twarzy".

reanimacja CG Blog
^
Odpowiedz z cytatem
Tomo

Od: 2005.04.24

PostWysłany: 2005.09.28 11:24    Temat postu:

To fakt, zbitek zapada w pamiec - tym bardziej - ze o precyzji takiego porownania trudno mowic.

Jeden widzi szczegoly techniczne - jak T.Baginski - autor wypowiedzi, a kto inny (ja np) widzi charakter i pomysly narracyjne. Ale dobrze, to tez cos wyjasnia.

Natomiast:

Cytat:
Tomo napisał(a):
"Btw. moje niezadowoloenie z postaci w poprzednich produkcjach jest tym silniejsze im bardziej zdawalem sobie sprawe ze to one wlasnie hamowaly sukcesy poprzednich animacji !"

A to też ciekawe stwierdzenie, możesz rozjaśnić myśl:)?

Powiem wprost: animacje byly znakomite, otoczenie tez - szczegoly, textury, klimat, a postaci mnie zawiodly. W Katedrze postac - byla sztywna, nie oryginalna - taka ogolno-fantazy. Podczas gdy w Fallen Arts - tak jak juz napisalem wczesniej, postacie byly dobrze narysowane, ale w duzym stopniu konwencjonalne, juz takie postaci byly ! Oczywiscie - mnie osobiscie do tego razily swoja ohydnoscia - ale to juz moje odczucie i jak mniemam taka reakcja odbiorcy mogla byc zamierzona przez tworcow. To bardziej sprawa estetyki, np. w "Trio..." ta estetyka byla mi blizsza.

Tymczasem znakomite produkcje - poza rewelecyjnymi animacjami otoczeniem i przeslaniem (Fallen Arts - przeslanie tez ok.) powinny byc wyjatkowe w pelni. Dobrze jesli wyjatkowy jest tez klimat i forma. Wlasnie wyjatkowej postaci zabraklo w "Katedrze" a w "Fallen Arts" - to juz zupelnie zabraklo oryginalnosci postaci.

Oczywiscie "Katedra" to praca jednostki z tad moja krytyka bardziej odnosi sie do "Fallen Arts" - gdzie jednak byl zespol a sam mistrz Tomek zajal sie tez rezyseria.

Po adaptacji Kinematgrofu oczekuje wlasnie, ze te niedociegniecia zostana wyeliminowane - i byc moze tak wlasnie bedzie ! Za to trzymam kciuki, a obawami sie dziele, bo mozliwe, ze nie tylko ja mam takie zdanie?

pozdr

Tomo
---------------
"Wszyscy wrócili do swoich norek i zajęli się swoimi robótkami"
^
Odpowiedz z cytatem
biglebowsky

PostWysłany: 2005.09.28 12:09    Temat postu:

Tomo napisał(a):
Powiem wprost: animacje byly znakomite, otoczenie tez - szczegoly, textury, klimat, a postaci mnie zawiodly. W Katedrze postac - byla sztywna, nie oryginalna - taka ogolno-fantazy. Podczas gdy w Fallen Arts - tak jak juz napisalem wczesniej, postacie byly dobrze narysowane, ale w duzym stopniu konwencjonalne, juz takie postaci byly !

Owszem, były, są kalką, doktor będzie chudy jak tyczka, z długimi łapami i szczurzą twarzą, sierżant - mięsisty olbrzym o proporcjach karła, generał - tłusty odpychający zbok onanista.
Nie są to typy nowe, więcej - to archetypy, ale podane tak żeby kojarzyły sie tylko i wyłącznie z FA i sprzedało się to o tyle że wielu porównuje inne postacie o podobnych cechach do tych z FA a nie na odwrót. Więc sztuczka się udała - zapodać odgrzewane kluski tak żeby jak najmniejsza liczba gości się zorientowała:)

Tomo napisał(a):
Oczywiscie - mnie osobiscie do tego razily swoja ohydnoscia - ale to juz moje odczucie i jak mniemam taka reakcja odbiorcy mogla byc zamierzona przez tworcow.

Dokładnie takie miały być - ochydne na wskroś, paskudne, szkaradne i złe, żeby się dzieciom po nocach śniły:)

Tomo napisał(a):
To bardziej sprawa estetyki, np. w "Trio..." ta estetyka byla mi blizsza.

A to już sprawa gustu, nie estetyki, no a z gustami trudno polemizować. Mają prawo się postacie nie podobać tym bardziej że z premedytacją są oblerne.

Tomo napisał(a):
Tymczasem znakomite produkcje - poza rewelecyjnymi animacjami otoczeniem i przeslaniem (Fallen Arts - przeslanie tez ok.) powinny byc wyjatkowe w pelni. Dobrze jesli wyjatkowy jest tez klimat i forma. Wlasnie wyjatkowej postaci zabraklo w "Katedrze" a w "Fallen Arts" - to juz zupelnie zabraklo oryginalnosci postaci.

No tu to z deczko przesadziłeś:) Ale każdy może odbierać po swojemu.

Tomo napisał(a):
Oczywiscie "Katedra" to praca jednostki z tad moja krytyka bardziej odnosi sie do "Fallen Arts" - gdzie jednak byl zespol a sam mistrz Tomek zajal sie tez rezyseria.

Po adaptacji Kinematgrofu oczekuje wlasnie, ze te niedociegniecia zostana wyeliminowane - i byc moze tak wlasnie bedzie ! Za to trzymam kciuki, a obawami sie dziele, bo mozliwe, ze nie tylko ja mam takie zdanie?

Na pewno ogólna stylistyka zostanie 'uładniona', stety/niestety, nie na tyle żeby zrobić pixara ale ucieczka od drgającej kreski i raczej płaskiego koloru ma być sposobem na zachęcenie szerszego odbiorcy. Może się to nie podobać - taki kompromis, trudno. Z klimatu pierwowzoru ma zostać zachowane maksymalnie dużo, chociaż jak oglądałem owe projekty domalówek to są one dość mocno inne od plansz komiksowych, ładne ale inne, może właśnie 'za ładne'. Trudo oceniać coś czego jeszcze nie ma.
^
Odpowiedz z cytatem
maxton

Od: 2002.10.25

PostWysłany: 2005.09.28 14:18    Temat postu:

A mnie się wariacje bigleba na temat tych naprawdę wyeksploatowanych archetypów podobają. Nie sadzę, że silenie się na jakieś absurdalne koncepty postaci w przypadku tej historyjki miałoby sens.
^
Odpowiedz z cytatem
Tomo

Od: 2005.04.24

PostWysłany: 2005.09.28 14:44    Temat postu:

Ok, rozumiem biglebowsky je narysowal do "FA" :) No tak - to mam wroga :)))

Niemniej zdanie takie jakie przedstawilem podtrzymuje - w sensie warsztatowym, jak mowie rysunki do "FA" byly ok - niemniej chyba nie ma co dyskutowac - to sprawa gustu, ja wole typy Skutnika - tu jest roznica.

Btw, moje glowne obawy dotycza tego o czym biglebowsky pisal, czyli "skomercjalizowania" - ale coz rynek to rynek. Czy mozna cos narzucac? Forsowac wlasne wizje?

Nie wiem, ale napewno i Baginski ma taka marke, ze nie potrzebuje isc na deleko idace kompromisy. A to sa tylko moje sugestie i uwagi - dyktowane roznierz w duzej mierze moim gustem.

pozdr

Tomo
---------------
"Wszyscy wrócili do swoich norek i zajęli się swoimi robótkami"
^
Odpowiedz z cytatem
biglebowsky

PostWysłany: 2005.09.28 16:33    Temat postu:

hehe, właśnie, lepiej nie pokazuj się w okolicach mokotowa:)
Tomek od początku 'komercjalizował' to co robił, mniej lub bardziej, jeśli tego nie wychwyciłeś to znaczy że robi to umiejętnie:) Ważne żeby umieć zachować na tyle tego czegoś unikatowego żeby film nie stracił na swoim niekonwencjonalnym charakterze i to Tomek ma opanowane, dlatego bym się bardzo nie martwił.
^
Odpowiedz z cytatem
webski

Od: 2004.11.27

PostWysłany: 2005.10.17 22:23    Temat postu:

katedra sie mi nie podobala, sztuka.. duzy plus za to, ze nie byla przedumana - fajny short. Nie ukrywam, ze czekam na ten nowy 'mateuszowy'. Lubie komiksy Skutnika i mysle, ze moze wyjsc jakis fajny mix, bo to jednak troche rozne swiaty. Widzialem juz kilka szkicow postaci w 3d i sie jaram, ziooom! :] chodza ploteczki, ze to nie jedyna komiksowa produkcja w najblizszych planach Baginskiego?
^
Odpowiedz z cytatem
murtaugh

Od: 2004.12.10

PostWysłany: 2005.10.17 23:16    Temat postu:

Nowy film Tomka Bagińskiego we współpracy z braćmi Minkiewiczami (tymi od komiksu "wilq superbohater")

www.rewolucje.com
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | komiks Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: