PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

Bagiński ekranizuje komiks Mateusza Skutnika
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | komiks
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomo

Od: 2005.04.24

PostWysłany: 2005.09.28 8:34    Temat postu:

Hej

Ja mam za to pewne postulaty do Mateusza, przepraszam, ze tak bezposrednio i bez owijania ;) Ale jako fan Twoich komiksow mam pewne obawy, wynikajace z rozczarowania mowiac w skorcie "Fallen Arts"

Otoz to co najbardziej mi sie podoba w Twoich komiksach, to jednak strona plastyczna - artystyczna. Jestem zdania - ze to wlasnie tego brakuje w tworczosci Baginskiego.

Przezywalem katusze w Katedrze gdy patrzylem na postac bohatera ( dysonans w zestawieniu z rewelacyjna sceneria i animacja kamery). A juz zupelnie rozgoryczyly mnie postaci wlasnie w "FA". Wiem, ze wielu uwaza je za znakomite, ale moim zdniem poprostu byly rzetelnymi komiksowi postaciami, ale niczym wiecej ! Brakowalo im oryginalnosci, uroku i koloru ktore maja postaci M.S'a.

I tu moj postulat: aby (jesli to mozliwe) nie zrobic z mateuszowych bohaterow - jakis 3d wypasow w stylu "mangowo-zajebistym" ! Prosze !!

Jak naj mniej realizmu, zywych listkow - mimiki z gotowych bibliotek i td - to sa dodatki, ktore wplywaja negatywnie.

Wiem, ze jednym ze wzorcow ma byc "Trio..." - i bardzo bym sie cieszyl gdyby poszlo w ta strone.

Pozdrawiam i zagrzewam do boju liczac na najznakomitsza dotychczasowa polska nowoczesna animacje !!

3mam kciuki !

Pozdr

Tomo
---------------
"Wszyscy wrócili do swoich norek i zajęli się swoimi robótkami"
^
Odpowiedz z cytatem
murtaugh

Od: 2004.12.10

PostWysłany: 2005.09.28 8:46    Temat postu:

hmm, widziałem już co nieco z przełożenia ludzików na 3d i muszę powiedzieć, że to nadal te same ludiki są. troszkę zmian wprowadziliśmy, ale nic wielkiego. Tomek stara się oddać atmosferę komiksu jak i charakter postaci dosyć wiernie.

m

www.rewolucje.com
^
Odpowiedz z cytatem
biglebowsky

Od: 2005.03.03

PostWysłany: 2005.09.28 8:47    Temat postu:

Tomo napisał(a):
Hej

Ja mam za to pewne postulaty do Mateusza, przepraszam, ze tak bezposrednio i bez owijania ;) Ale jako fan Twoich komiksow mam pewne obawy, wynikajace z rozczarowania mowiac w skorcie "Fallen Arts"

Otoz to co najbardziej mi sie podoba w Twoich komiksach, to jednak strona plastyczna - artystyczna. Jestem zdania - ze to wlasnie tego brakuje w tworczosci Baginskiego.

Przezywalem katusze w Katedrze gdy patrzylem na postac bohatera ( dysonans w zestawieniu z rewelacyjna sceneria i animacja kamery). A juz zupelnie rozgoryczyly mnie postaci wlasnie w "FA". Wiem, ze wielu uwaza je za znakomite, ale moim zdniem poprostu byly rzetelnymi komiksowi postaciami, ale niczym wiecej ! Brakowalo im oryginalnosci, uroku i koloru ktore maja postaci M.S'a.

no trudno, nie da się uszczęśliwić wszystkich:)

Tomo napisał(a):
I tu moj postulat: aby (jesli to mozliwe) nie zrobic z mateuszowych bohaterow - jakis 3d wypasow w stylu "mangowo-zajebistym" ! Prosze !!

spoko, postacie będą niemal żywce z komiksu, na tyle na ile można je będzie przenieść do 3d.

Tomo napisał(a):
Jak naj mniej realizmu, zywych listkow - mimiki z gotowych bibliotek i td - to sa dodatki, ktore wplywaja negatywnie.

A tu to nie wiem o czym mówisz... jakiej mimiki z bibliotek?

Tomo napisał(a):
Wiem, ze jednym ze wzorcow ma byc "Trio..." - i bardzo bym sie cieszyl gdyby poszlo w ta strone.

Ktoś Cię w błąd wprowadził:)
^
Odpowiedz z cytatem
Magnum
moderator

Od: 2002.08.08

PostWysłany: 2005.09.28 8:58    Temat postu:

mienta napisał(a):
a aparata cyfrowego masz??

ano mam... autograf :)
^
Odpowiedz z cytatem
murtaugh

PostWysłany: 2005.09.28 9:00    Temat postu:

biglebowsky napisał(a):

A tu to nie wiem o czym mówisz... jakiej mimiki z bibliotek?

widziałeś kiedyś mimike pani w bibliotece?
no właśnie.

www.rewolucje.com
^
Odpowiedz z cytatem
Tomo

Od: 2005.04.24

PostWysłany: 2005.09.28 9:01    Temat postu:

No tak, wiemy (chyba) obaj kto mnie w blad wprowadzil ;)

Biblioteki - chodzi mi o to, ze w wielu animacjach uzywa sie gotowych pluginow do animacji twarzy i td - to wyglada potem sztucznie i sztampowo.

Ale wlasciwie zapedzilem sie z ta uwaga... To jednak emocje.

biglebovsky - rozumiem, ze Ty sie zajmujesz tym projektem, a mozna wiedziec w jakiej roli wystepujesz ?

pozdr

Btw. moje niezadowoloenie z postaci w poprzednich produkcjach jest tym silniejsze im bardziej zdawalem sobie sprawe ze to one wlasnie hamowaly sukcesy poprzednich animacji !

Tomo
---------------
"Wszyscy wrócili do swoich norek i zajęli się swoimi robótkami"
^
Odpowiedz z cytatem
murtaugh

PostWysłany: 2005.09.28 9:13    Temat postu:

Magnum napisał(a):

eh magnum magnum. zapomniałem dopisać - for your eyes only. :D

biglebowsky napisał(a):

Tomo napisał(a):

Ktoś Cię w błąd wprowadził:)

>>

filmweb napisał(a):
"Bazą dla projektów postaci i scenografii są oczywiście rysunki Mateusza" - dodaje Tomasz Bagiński - "ale tak jak było przy Sztuce spadania chcę te pomysły razem z ekipą przetłumaczyć na język malarskiego 3D. Celujemy w nastroje i klimaty takich filmów jak Trio z Belleville i Amelia.

www.rewolucje.com

Ostatnio zmieniony przez murtaugh dnia 2005.09.28 9:16, w całości zmieniany 1 raz
^
Odpowiedz z cytatem
mienta
moderator

Od: 2003.04.25

PostWysłany: 2005.09.28 9:25    Temat postu:

Magnum napisał(a):
mienta napisał(a):
a aparata cyfrowego masz??

świetny :]

mini folio / suckmyipod / playingdaily / notatki
^
Odpowiedz z cytatem
biglebowsky

PostWysłany: 2005.09.28 9:26    Temat postu:

Tomo napisał(a):
Biblioteki - chodzi mi o to, ze w wielu animacjach uzywa sie gotowych pluginow do animacji twarzy i td - to wyglada potem sztucznie i sztampowo.

Ale wlasciwie zapedzilem sie z ta uwaga... To jednak emocje.

Ano, tak trochę:)

Tomo napisał(a):
biglebovsky - rozumiem, ze Ty sie zajmujesz tym projektem, a mozna wiedziec w jakiej roli wystepujesz ?

pobocznego obserwatora:P możliwe że też przy domalówkach będę robił ale nie wyprzedzajmy faktów:)

Tomo napisał(a):
Btw. moje niezadowoloenie z postaci w poprzednich produkcjach jest tym silniejsze im bardziej zdawalem sobie sprawe ze to one wlasnie hamowaly sukcesy poprzednich animacji !

A to też ciekawe stwierdzenie, możesz rozjaśnić myśl:)?
^
Odpowiedz z cytatem
biglebowsky

PostWysłany: 2005.09.28 9:32    Temat postu:

Mateusz, tam jednak mowa o ogólnym klimacie a nie o stronie wizualnej, różnica pomiędzy filmem 3d a Trio będzie co najmniej takiej skali jak pomiędzy Trio a Amelią. Sam wiesz jakie były pomysły np. dotyczące konturu i dlaczego nie zostana zrealizowane.
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | komiks Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: