PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

żadnej puenty
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | webesteem art&design magazine
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sound.dummy

Od: 2003.08.21

PostWysłany: 2005.01.11 21:05    Temat postu:

proponuje zebyscie zagniezdzali 3 poziomy cytatow - bedzie fajniej :) ..

"brak puenty może być puentą"
a brak sensu sensem... jasne.. naciagane to niczym opracowania slowackiego w podstawowce..

pzdr
^
Odpowiedz z cytatem
murtaugh

Od: 2004.12.10

PostWysłany: 2005.01.11 21:10    Temat postu:

sound.dummy napisał(a):

"brak puenty może być puentą"
a brak sensu sensem... jasne.. naciagane to niczym opracowania slowackiego w podstawowce..
pzdr

taka interpretacja jest również akceptowalna.
;)

www.rewolucje.com
^
Odpowiedz z cytatem
teka

Od: 2002.02.13

PostWysłany: 2005.01.11 21:23    Temat postu:

Ciekawa dyskusja.

Brak puenty moze byc puentą, tak wlasnie to odebralem. Puentą jest wyjasnienie kolesia w autobusie, w konfrontacji z tytulem.
Tak jak fajka Duchampa "to nie jest fajka".

Ale ja nie o tym. Komiks mi sie nie podoba. Ani rysunki, ani kolory. Bezpłciowe elfy. Brzydkie kolory. I nie mam tu na mysli gamy tylko odcieni. Komiks jest doskonałym przykładem jak nalezy spieprzyć odbiór. Mam namysli fantastyczną, nieczytelną czcionkę. I to nie jest tylko problem Mateusza, wiele polskich komiksów położonych jest przez kulawe pismo odręczne albo drewnianą komputerową czcionkę. A wystarczy poszukac w sieci dobrej czcionki komiksowej lub poprosic kogos bardziej utalentowanego o postawienie literek. Jak chociazby Gawronkiewicza :)

a i jeszcze rewelacja Mr9. "Popierajcie krajowe produkcje". Czyli co? Siedzcie cicho i cieszcie sie ze polacy robią komiksy? Robią, lepsze i gorsze. Nalezy o tym rozmawiac, tym bardziej ze autor sam chcial.

Ka Ka Kamien
^
Odpowiedz z cytatem
Buzz

Od: 2005.01.09

PostWysłany: 2005.01.11 22:59    Temat postu:

teka napisał(a):

Bezpłciowe elfy. .

Taaa, mnie też te "elfy" nie grają, przywodzą na myśl jakieś dziecinne filmy animowane. Atmosfera w tym komiksie jest, ale nie wiem czy przypadkiem nie jest to spowodowane jedynie umiejscowieniem akcji w pubie, który jak wiadomo każdemu z jakąś atmosferką się kojarzy.
teka napisał(a):
Komiks jest doskonałym przykładem jak nalezy spieprzyć odbiór. Mam namysli fantastyczną, nieczytelną czcionkę.

Z tą czcionką to wszystko prawda, ale w "Rewolucjach" to już całkiem niewymyślna, komputerowa czcionka rządzi, na dodatek nie pasujaca do atmosfery tego komiksu. Tutaj autor postanowił wymyśleć jakąs adekwatna czcionkę i poza tym, że jest nieczytelna (co akurat łatwo poprawić) to właściwie jest ok.
Co do uwag Skutnika wyjaśniających "zawiłości" scenariusza i "puenty" - nie ma sensu udawadniać banalności tych stwierdzeń. Niepotrzebnie brnie w to "wyjaśnianie". Tego typu tłumaczeniami możnaby bronić każdego lichego scenariusza.
^
Odpowiedz z cytatem
berek

Od: 2003.06.08

PostWysłany: 2005.01.11 23:14    Temat postu:

Problem nie w treści, bo historia każdemu znana, ale w tym, że źle opowiedziana. W tym wypadku wyjątkowo nudnie zilustrowana. Mnie brakuje zróżnicowanego kadrowania, ujęć z punktu rzucanych spojrzeń. Gdzie ten dziewczyński urok? Brak narracyjnego ruchu i ciekawości szukania plastycznych smaków. Te błękity i stylistyka postaci jest dla mnie jakimś nieporozumieniem. Pokazane obrazki wręcz zarzynają treść.
^
Odpowiedz z cytatem
mr9

Od: 2002.05.13

PostWysłany: 2005.01.11 23:53    Temat postu:

problem w tym ze jedni lubia poczytac, i szukaja sensu czy tam puenty, inni lubia poogladac i chcieliby zeby obrazki byly ladne. ciezko jest dogodzic jednym i drugim jak widac, ale tak to juz jest z komiksami.

poza tym Teka, czemu mam nie popierac krajowych produkcji? czyzby polska byla taka potega w rysowaniu komiksow? nie sadze, i dlatego zawsze milo bede przyjmowal takie prace, a im wiecej ich bedzie, tym wieksza szansa ze trafi sie cos naprawde genialnego, i nie sadze tez zeby krytykowanie autora za najdrobniejsze pierdoly bylo dla niego dobra motywacja do dalszej pracy.
^
Odpowiedz z cytatem
teka

Od: 2002.02.13

PostWysłany: 2005.01.12 0:50    Temat postu:

Przeciez nic nie mowilem o popieraniu bądź nie popieraniu. Uzyles tylko glupiego argumentu, i do tego sie przyczepilem. Tak jakby polski komiks byl swietą krową. Polski komiks popieram od pierwszego wydania Bąbelka i Kudłaczka. A komiks o ktorym tu gadamy jest moim zdaniem słaby. I tyle.

Ka Ka Kamien
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | webesteem art&design magazine Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: