PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

Illustrator CS5 - układ tekstu hebrajski

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | dtp
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ibrachim

Od: 2007.04.21

PostWysłany: 2013.04.05 12:30    Temat postu: Illustrator CS5 - układ tekstu hebrajski

Cześć ;- )

Mam pewien problem z natury DTP. Otóż mam do dyspozycji Illustratora CS5 i muszę w nim ułożyć tekst pisany językiem hebrajski. Niestety oprócz śmiesznych znaczków zamiast liter ma on również inny układ tekstu. Otóż treść czyta się tam od prawej do lewej strony, czyli odwrotnie niż w językach europejskich.

Tutaj pojawia się problem, ponieważ nie jestem wstanie ustawić w Illku tzw. text-direction. Czy ktoś zna rozwiązanie? Jakieś pluginy? Może gdzieś przeoczyłem jakąś opcję?

Podejrzewam, że w Indyku jest taka opcja, ale mam do dyspozycji tylko Illustratora.

www.ibrachim.com
^
Odpowiedz z cytatem
Ibrachim

Od: 2007.04.21

PostWysłany: 2013.04.05 19:46    Temat postu:

Tekst mam gotowy w Wordzie i tam wyświetla się dobrze. Problem powstał gdy przeklejałem tekst do Illka ;- ) Na szczęście udało mi się z tym uporać. Znalazłem template z tekstem zrobionym w wersji Middle East.

Gdyby ktoś miał z tym problem to o to link do templatki: http://www.thomasphinney.com/wp-content/uploads...dy-illustrator.ai

A o to link do całego artykułu opisującego problem i rozwiązanie: http://www.thomasphinney.com/tag/hebrew/

www.ibrachim.com
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | dtp Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: