PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

marquee, txt, xml - jak?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | html i javascript
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agapart

Od: 2007.11.08

PostWysłany: 2012.06.13 22:08    Temat postu: marquee, txt, xml - jak?

Witam wszystkich

Posiadam stronę w html z 10 podstronami. U góry każdej podstrony przewija się hasło z obecnymi promocjami, za pomocą funkcji "marquee".

Kod:
<marquee direction="left" behavior=scroll width=600 scrollamount="2" scrolldelay="1" onmouseover="this.stop()" onmouseout="this.start()">
<p class="custom"><strong>spis aktualnych promocji</strong></p>
</marquee>

Gdy zmienia się promocja muszę niestety zmieniać tekst na każdej podstronie osobno ;/ W jaki sposób zrobić, żeby zmieniając tekst w jednym miejscu, zmieniał się on na wszystkich podstronach? Myślałam, żeby w każdej podstronie po prostu zczytywało tekst z jakiegoś jednego pliku txt lub xml. Nawet próbowałam coś pokombinować z iframe, ale coś mi nie wyszło... ;/ Jakieś propozycje lub pomysły?

Pozdrawiam
Aga
^
Odpowiedz z cytatem
Planet

Od: 2008.07.18

PostWysłany: 2012.06.13 22:35    Temat postu:

Marquee. Seriously!? No, wait, seriously!?

Do poczytania/poszukania na superłatwy superpoczątek:

1. PHP include
2. jQuery scroll
^
Odpowiedz z cytatem
agapart

Od: 2007.11.08

PostWysłany: 2012.06.14 14:08    Temat postu:

Dzięki ;)

Wykorzystałam na początek php include. Z js to bym się jeszcze bardziej zakręciła...

Pozdr!
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | html i javascript Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: