PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

Uaktywnienie strony poprzez kliknięcie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | flash
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skrzypek1364

Od: 2008.12.18

PostWysłany: 2012.01.09 17:49    Temat postu: Uaktywnienie strony poprzez kliknięcie

Witam

Mam taki problem i może ktoś pomoże :)

Mianowicie, stronka jest cała we flaszcze. Po uruchomieniu jej w firefoxie wszystko śmiga ok, natomiast jeśli uruchomię stronę w operze lub starszej wersji IE, to aby strona się "uaktywniła" muszę kliknąć w dowolny punkt. Przykładem niech będzie przycisk który po najechaniu powinien zmieniać kolory. W firefoxie dzieje się to od razu, natomiast po najechaniu na przycisk np w operze nic się nie dzieje. Dopiero po kliknięciu w stronę przycisk po najechaniu zmienia kolory.

Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu? jeśli rozwiązanie oczywiście istnieje.

Stronka jeszcze jest w AS2
^
Odpowiedz z cytatem
KINIO

Od: 2006.09.11

PostWysłany: 2012.01.10 11:19    Temat postu:

...w operze jest to normalne, jako że jest to dodatkowa kontrolka użytkownik musi ją wcześniej uaktywnić poprzez kliknięcie na nią.

Nie przejmował bym się tym za bardzo, użytkownicy opery sądzę że w większości przypadków zdają sobie z tego sprawę.

...ale spotkałem się czasem z tym że da się to zrobić bez dodatkowego uaktywnienia kontroli (działa od razu) chyba ma to związek z sposobem zagnieżdżenia flasha chodzi mi o znaczniki <object> lub/i wersję kontrolki

co do IE ...nie będę się wypowiadał :]

www.grupaclue.pl - systemy audiowizualne, systemy konferencyjne, inteligentne domy, kraków
^
Odpowiedz z cytatem
skrzypek1364

Od: 2008.12.18

PostWysłany: 2012.01.10 14:43    Temat postu:

Dzięki za odpowiedź.
Masz rację, osadziłem to w <object> i dodałem kilka plików do stronki, ale tu właśnie mam problem :( Tzn już nie trzeba klikać, czyli połowa sukcesu, ale pojawia się problem z tym, że kilka MC ma się dostosować do wielkości przeglądarki, a w object niestety tego nie da się dobrze ustawić :(

Tak czy siak, będę próbował dalej, mam nadzieję że się uda, wtedy dam znać :)

Pozdrawiam
^
Odpowiedz z cytatem
zapolski

Od: 2004.06.21

PostWysłany: 2012.01.10 16:15    Temat postu:

skrzypek1364 napisał(a):
pojawia się problem z tym, że kilka MC ma się dostosować do wielkości przeglądarki, a w object niestety tego nie da się dobrze ustawić :(

jeśli Twój flash ma szer i wys ustawioną na 100% przeglądarki to pobierasz stageWidth i na podstawie tego skalujesz wszystko, czego potrzebujesz. Sposób osadzenia (czy to object, czy embed) nie ma tu wpływu

reell
M jak 'motion' - wiele imion ma...
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | flash Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: