PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

dziwny papier/druk

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | dtp
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tymek

Od: 2002.08.05

PostWysłany: 2011.06.30 8:05    Temat postu: dziwny papier/druk

witam forumowiczów

mam zagwostkę, dostaliśmy od klienta wizytówkę na wzór i mamy efekt powtórzyć

wydrukowana jest czterema kolorami, widac raster, ale sam nadruk świeci w metaliczny sposób. tak jakby to było kładzione hot stampingiem, tyle, że nie jest, bo to 4kolorówka na sto procent.

czy ktoś się spotkał z czymś takim? co to może być? papier czy technika druku?

szukam pracy
^
Odpowiedz z cytatem
KINIO

Od: 2006.09.11

PostWysłany: 2011.06.30 14:18    Temat postu:

teoria 1;

mniemam że drukowane mogło być np. na INDIGO, maszyna ta oprócz CMYKa ma jeszcze 2 kolory + lakier matowy (zamiennie z czyś innym), co za tym idzie...

całość mogła być wydrukowana w CMYKu + lakier matowy DIGIMAT po całości z wybranymi miejscami na tekst

- być może dlatego się świeci

teoria 2;

...sitodruk

www.grupaclue.pl - systemy audiowizualne, systemy konferencyjne, inteligentne domy, kraków
^
Odpowiedz z cytatem
tymek

PostWysłany: 2011.06.30 14:21    Temat postu:

Lakier punktowy/wybranie odpada. wydaje mi sie, po glebszej analizie, ze to farba sama w sobie ma wlasciwosci "swiecace".

sito odpada, bo za maly raster, poza tym nikt by czarnego z 4 kolorow nie drukowal sitem.

szukam dalej :-)

szukam pracy
^
Odpowiedz z cytatem
Planet

Od: 2008.07.18

PostWysłany: 2011.07.01 9:35    Temat postu:

Szukałem farby, która ma "właściwości świecące" i coś takiego nie istnieje. Drukowałem Pantonem srebrnym i stwierdzam, że ile byś tej farby nie położył to się nie będzie świeciła. Moja teoria to druk na metalicznym papierze z wybraniem, np. Chromolux. Byłoby łatwiej szukać odpowiedzi, gdybyś jakąś fotę wrzucił.
^
Odpowiedz z cytatem
tymek

PostWysłany: 2011.07.01 9:45    Temat postu:

nie wiem za bardzo jak tą fotę zrobić, a teraz się okazało, że szef ją zabrał i jeździ z nią po drukarniach:)

szukam pracy
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | dtp Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: