PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

skrypt do formularzy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | server side i bazy danych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
concepts

Od: 2007.08.14

PostWysłany: 2011.03.27 19:36    Temat postu: skrypt do formularzy

czy mógłby ktoś polecić jakiś fajny skrypt do wysyłania formularzy (takich standardowych jakie umieszcza się na ogół w dziale kontakt), szczególnie zależałoby mi na takim umożliwiającym wysyłanie maila gdzie pole nadawca = adres wprowadzony w formularzu w pole "E-mail:", bo wszystkie których do tej pory używałem jako adres nadawcy używały jakiś wygenerowany przez funkcję mail mało ciekawy adres...

marcinzydek.com
^
Odpowiedz z cytatem
dalej
Spambotassassin

Od: 2003.05.23

PostWysłany: 2011.03.27 20:07    Temat postu:

Heh, sam właśnie szukałem dzisiaj :)

Sporo jest tego ale jeszcze nie pobawiłem się na tyle by powiedzieć który mi podchodzi.
^
Odpowiedz z cytatem
noizz
weteran

Od: 2002.07.20

PostWysłany: 2011.03.27 20:12    Temat postu:

IMHO nie powinieneś mieć specjalnego problemu żeby podmieć to co jest w polu "From" na nadawcę niż szukać czegoś od nowa. Pomijam szczegół, że takie mejle będą traktowane jako spam z definicji (bo adres nadawcy z From będzie podrobiony), ale to twój serwer, więc możesz sobie to dodać do wyjątków.

Jest też opcja nr 2, z której ja najczęściej korzystam - adres nadawcy w polu Reply-To, wtedy przy wciskaniu "odpowiedz" w czytniku mejli wyświetli się poprawny adres nadawcy, a pole "From" możesz mieć dowolne.

Tutaj przykładzik z "From" i "Reply-To"
http://php.net/manual/en/function.mail.php - Example #2
^
Odpowiedz z cytatem
concepts

Od: 2007.08.14

PostWysłany: 2011.03.28 19:06    Temat postu:

dzięki wielkie za ten link - myślałem że funkcja mail ma ograniczenie co do tego a tu miłe zaskoczenie

marcinzydek.com
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | server side i bazy danych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: