PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

Prośba o pomoc w przeniesieniu stylów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | html i javascript
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tymczasowya

Od: 2010.10.29

PostWysłany: 2011.03.15 0:15    Temat postu: Prośba o pomoc w przeniesieniu stylów

Zaimplementowałem do swojej strony LightBoxa. Czyli takie coś co powoduje wyświetlanie grafiki lub czegokolwiek innego we flashowych, wyskakujących okienkach. Jednak dwa kod, które musze wkleić:

1.
Kod:
<!-- LIGHTBOX, JEDEN Z DWÓCH POTRZEBNYCH SKRYPTÓW -->

<script src="/index_pliki/style/prettyphoto_loghtbox/js/jquery-1.4.4.min.js" type="text/javascript"></script>
        <!--script src="js/jquery.lint.js" type="text/javascript" charset="utf-8"></script-->
        <link rel="stylesheet" href="/index_pliki/style/prettyphoto_loghtbox/css/prettyPhoto.css" type="text/css" media="screen" title="prettyPhoto main stylesheet" charset="utf-8" />
        <script src="/index_pliki/style/prettyphoto_loghtbox/js/jquery.prettyPhoto.js" type="text/javascript" charset="utf-8"></script>

<!-- LIGHTBOX, JEDEN Z DWÓCH POTRZEBNYCH SKRYPTÓW -->

2.
Kod:
<!-- DRUGI POTRZEBNY SKRYPT DO LIGHTBOXA, NA KOŃCU-->

<script type="text/javascript" charset="utf-8">
        $(document).ready(function(){
            $("a[rel^='prettyPhoto']").prettyPhoto();
        });
    </script>
<!-- DRUGI POTRZEBNY SKRYPT DO LIGHTBOXA, NA KOŃCU-->

linkują wszystko do głównego folderu. Czyli po implementacji takiego kodu na stronie, wszystkie trzy foldery CSS, IMAGES i JS muszą znajdować się bezpośrednio z plikami strony. Wrzucone po prostu do katalogu głównego strony.

Ja natomiast chciałbym to nieco uporządkować i przenieść te pliki, które były dołączone wraz ze skryptem do innego miejsca. Zrobiłem więc tak, że pliki JS, CSS i IMAGES przeniosłem dalej do: ---> index_pliki/ i zrobiłem folder o nazwie "style" i następnie tam te pliki wkleiłem. Zatem ścieżka prezentowała się nie na bezpośredni katalog a na:
index_pliki/style/CSS...
index_pliki/style/JS...
index_pliki/style/IMAGES...

Oczywiście wszystko jest małymi literami, tylko tutaj dla czytelności piszę wersalikami.
No i potem do kodu pododawałem te linijki. Jednak nie działa i nie wiem dlaczego. Wyedytowałem przecież każdą linijkę w podanych wyżej kodach zawierającą końcówkę CSS, JS i IMAGES a nie działa.

[size=150]Proszę o pomoc w poprawnym zaimplementowaniu tego do kodu. Nie wiem co robię źle.[/size]

A kompletnie to wygląda tak...
Foldery skryptu przeniosłem do:

/index_pliki/style/prettyphoto_lightbox/

I zmodyfikowałem kod tak:

Cytat:
<!-- LIGHTBOX, JEDEN Z DWĂ?CH POTRZEBNYCH SKRYPTĂ?W -->

<script src="/index_pliki/style/prettyphoto_lightbox/js/jquery-1.4.4.min.js" type="text/javascript"></script>
<!--script src="js/jquery.lint.js" type="text/javascript" charset="utf-8"></script-->
<link rel="stylesheet" href="/index_pliki/style/prettyphoto_lightbox/css/prettyPhoto.css" type="text/css" media="screen" title="prettyPhoto main stylesheet" charset="utf-8" />
<script src="/index_pliki/style/prettyphoto_lightbox/js/jquery.prettyPhoto.js" type="text/javascript" charset="utf-8"></script>

<!-- LIGHTBOX, JEDEN Z DWĂ?CH POTRZEBNYCH SKRYPTĂ?W -->

A nie działa! Czemu?! Przecież dodałem tę ścieżkę przed każdym z JS, CSS i IMAGES!
^
Odpowiedz z cytatem
ilovecss

Od: 2009.07.13

PostWysłany: 2011.03.15 14:23    Temat postu:

1.) Zainstaluj jakiegoś 'web inspectora' w swojej przegladarce (n.p. firebug/firefox)
2.) Sprawdz w nim, gdzie przeglądarka chce widzieć brakujące pliki
3.) Porównaj to ze ścieżkami, które wisałeś
4.) ???????????
5.) Profit!!

▒▒▒▒▒ My new hobby ▒▒▒   
^
Odpowiedz z cytatem
Tymczasowya

PostWysłany: 2011.03.15 21:31    Temat postu:

Używam Operę, ona potrafi widzieć takie właśnie treści na stronie. Jest to "przegląd elementu". Tylko nie wiem w czym mi miałoby to pomóc.

Cytat:
Sprawdz w nim, gdzie przeglądarka chce widzieć brakujące pliki
A niby jak? Co ma mi to powiedzieć? Przecież wiadomo gdzie te pliki się znajdują po kodzie strony. Podmieniam go na inny a nie działa.

Co robię źle?
A jeśli uważasz, że ten Twój sposób by pomógł to napisz mi co mam dokładnie zrobić bo nic nie rozumiem z Twoich pięciu punktów.
^
Odpowiedz z cytatem
dalej
Spambotassassin

Od: 2003.05.22

PostWysłany: 2011.03.15 21:41    Temat postu:

Tymczasowy mail, tymczasowy nick, tymczasowa uprzejmość lub jej brak, to i tymczasowa uwaga userów.
^
Odpowiedz z cytatem
Tymczasowya

PostWysłany: 2011.03.16 19:31    Temat postu:

dalej napisał(a):
Tymczasowy mail, tymczasowy nick, tymczasowa uprzejmość lub jej brak, to i tymczasowa uwaga userów.

To jaki kto ma pseudonim nie jest sprawą userów i w żadnym stopniu nie powinno wpływać na stosunek wobec usera.
Dopóki kogoś nick nie brzmi "kurwa_i_chuj" to nie powinien nikt nigdzie widzieć problemu.

Wrócimy do tematu?
Proszę o pomoc w przeniesieniu stylów.
^
Odpowiedz z cytatem
dalej
Spambotassassin

Od: 2003.05.22

PostWysłany: 2011.03.16 19:47    Temat postu:

W każdym wątku prezentujesz postawę roszczeniową i pretensjonalną, ale whatever, kto chce ten ci odpisuje.

INB4 foch.
^
Odpowiedz z cytatem
Tymczasowya

PostWysłany: 2011.03.16 20:06    Temat postu:

O czym ty mówisz? Jaką postawę, jakie pretensje?

Wrzuć na luz i mi pomóż jeżeli potrafisz. Chyba jednym z forumowych zadań jest właśnie udzielanie pomocy, prawda?

Zatem proszę, powróćmy do tematu.

Dodatkowo.... Rozwinę temat, wzbogacę...

TU WSZYSTKO DZIAŁA (foldery w oryginalnych miejscach):
http://www.bunch.2-0.pl/strony/bunch/graficzne.html

TUTAJ INNA (przykładowa) STRONA ALE JUŻ NIE DZIAŁA:
http://www.bunch.2-0.pl/strony/test/index.html

Sprawdź kod.

Dodatkowo ta sama paczka z tym:
http://hotfile.com/dl/110516803/ac88d3f/test.rar.html
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | html i javascript Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: