PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

www.netmagazine.com
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | prezentacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rondzik

Od: 2002.12.28

PostWysłany: 2011.03.10 20:13    Temat postu: www.netmagazine.com

Witam,

Bede wdzieczny za wszystkie opinie, sugestie i krytyke nowej odslony serwisu internetowego magazynu .net

www.netmagazine.com

Dzieki
^
Odpowiedz z cytatem
noizz
weteran

Od: 2002.07.20

PostWysłany: 2011.03.11 4:40    Temat postu:

Wygląda jak szablon do WordPressa. Taki premium - oczko wyżej od darmowego, ale i tak nic poważnego.

Podstawowe problemy - z jednej strony jest za dużo zawartości, a z drugiej za mało przestrzeni, żeby cokolwiek się tam rzuciło w oczy. Może to kwestia tych wszędobylskich ramek, które zabierają tyle miejsca? Taki np AOL ma dużo więcej contentu, ale łatwo się tam odnaleźć skanując nagłówki sekcji. Wiadomo, założenia inne... ale na miejscu reklamodawcy bym sobie odpuścił reklamę w serwisie, w którym mojej reklamy by nie było widać.

Nie bardzo ogarniam też dobór fontów, ale to pewnie wynika z CI i nie było nic do gadania.

Good morning!
^
Odpowiedz z cytatem
digitalfruit

Od: 2002.05.08

PostWysłany: 2011.03.11 6:12    Temat postu:

Lista powinna byc defaultowa ze wzgledu na lepsza czytelnosc.

Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.
^
Odpowiedz z cytatem
hxs

Od: 2004.02.18

PostWysłany: 2011.03.11 9:38    Temat postu:

fajnie imho, bez dodatkowych uwag :)
^
Odpowiedz z cytatem
rondzik

PostWysłany: 2011.03.11 12:29    Temat postu:

noizz napisał(a):
Wygląda jak szablon do WordPressa. Taki premium - oczko wyżej od darmowego, ale i tak nic poważnego.

Podstawowe problemy - z jednej strony jest za dużo zawartości, a z drugiej za mało przestrzeni, żeby cokolwiek się tam rzuciło w oczy. Może to kwestia tych wszędobylskich ramek, które zabierają tyle miejsca? Taki np AOL ma dużo więcej contentu, ale łatwo się tam odnaleźć skanując nagłówki sekcji. Wiadomo, założenia inne... ale na miejscu reklamodawcy bym sobie odpuścił reklamę w serwisie, w którym mojej reklamy by nie było widać.

Nie bardzo ogarniam też dobór fontów, ale to pewnie wynika z CI i nie było nic do gadania.

Dziekuje za opinie.

Szablon do Wordpressa? Nie jest zle :)

A tak na powaznie to rzeczywiscie, szczegolnie przy widoku siatki czytelnosc nie jest az tak dobra jak moglaby byc. AOL osobiscie nie do konca mi sie nie podoba, zreszta nasza strona glowna nie ma tylu sekcji co tam. Jak robilem research przed faza projektowania to najbardziej przypadl mi do gustu serwis http://www.good.is/. Najwidoczniej nie jestem az tak dobry jak oni (jeszcze :))

W kwestii grid/list, to gdy zrobilismy testy na etapie szkieletow stron, odpowiedzi do uzytkownikow byly bardziej przychylne prezentacji na siatce. Po zrobieniu projektu graficznego sami bylismy sklonni przyznac ze lista lepiej sie prezentuje, wiec zeby byc pewnym przez ostatnie dwa tygodnie robilismy test A/B. Ogolna obserwacja jest taka ze lista ma (niewielka) przewage u uzytkownikow, wiec zapewnie skonczy sie tak ze bedzie ona defaultowa. Kazdy uzytkownik ma mozliwosc ustawiena sposobu prezentacji w swoim profilu.

Jezeli chodzi o fonty to gadania akurat bylo dosc sporo :) Nie moglem uzyc fontu ktore sa uzyte w drukowanej wersj magazynu (Corpid), gdyz nie bylo mozliwsoci kupienia licencji na web. Po wstepnej selekcji przedstawilem 9 opcji czcionek (serif, sans serif i slab), wykonalem kilka przykladow na layoucie i deliberowalismy komisyjne (tak to juz jest czasami...)

Ciekawe spostrzezenie odnosnie reklam. Jak dla mnie to wolalbym zeby ich w ogole nie bylo, ale zycie jest jakie jest :) redaktor magazynu tez byl zainteresowany bardziej mozliwoscia oferowania reklamodawcom 'artykulow sponsorowanych' i generowaniem subskrypcji do magazynu niz eksponowaniem reklam. No ale mamy tez dzial 'ad sales' w firmie, a oni sa zainteresowani tylko jednym... :)

Pozdrawiawm
^
Odpowiedz z cytatem
_Leo_

Od: 2004.03.30

PostWysłany: 2011.03.11 14:30    Temat postu:

Moim zdaniem bardzo dobry.

aipo.pl
^
Odpowiedz z cytatem
noizz
weteran

PostWysłany: 2011.03.11 14:46    Temat postu:

Zapomniałem o good.is, rzeczywiście jest świetny i to nie tylko graficznie. No i widać inspirację, ale trochę nie tym co trzeba ;) Jak popatrzysz na to co mają, to wyraźnie widać wyróżnione sekcje, kodowanie kolorami i fajne, konsekwentne użycie boxów (u ciebie są albo boxy z podglądem obrazka, albo duże ze sponsorowanym artem - dziwnie to wygląda). No i reklamy nie wyglądają jakby były doczepione na siłę.

Dobra, takie tam marudzenie mi się włączyło ;) Generalnie nie wygląda źle.

Tak BTW - miałem przyjemność współpracować z Future Publishing z 10 lat temu we Wro i brak reklam był jednym z ich podstawowych problemów, więc ja bym się jednak cieszył, że trzeba je uwzględnić ;)

Good morning!
^
Odpowiedz z cytatem
rondzik

PostWysłany: 2011.03.11 15:44    Temat postu:

Ja jestem wdzieczny za krytyke. Dobra krytyka jes lepsza niz 10 klepniec po plecach :)

Z tymi boxami do advertorial to tam powinno byc jeszcze logo nad obrazkiem no i padding jest skopany przez kodera (na liscie do poprawek). Edyor online powinien tez zadbac zeby naglowke byl min dwulinijkowy, wtedy to sie wszystko lepiej komponuje. Mysle ze wszystko z czasem sie dogra troche lepiej, lub przestyluje te boxy w inny sposob.

Problemem we Future (i pewnie w kazdej korporacji) jest brak kontroli wlasciciela serwisu na reklamami. Dzial ad sales jest w innym budynku i z reguly robia co chca. Dzis naprzyklad dowalili taka reklame Fasthosta na glownej stronie, ze chce sie wyjsc i trzasnac drzwiami. To troche kwestia mentalnosci, bo jesli chodzi o reklamy w drukowanym magazynie to Art Editor zawsze moze je odrzucic.

Same reklamy nie sa zle, ale my (czyli web designerzy w FP) narzekamy zawsze na szablonowe podejscie (zawsze musi byc Sky, MPU, leaderboard i takeovers). I tak jest maly sukces bo udalo nam sie przy.net wymoc zgode na brak leadboard'u w serwisie :)

Hej, a nad czym pracowales dla FP? Moj szef robi tu juz 15 lat, ciekawe czy pamieta ten projekt :)

Pozdrawiam
^
Odpowiedz z cytatem
noizz
weteran

PostWysłany: 2011.03.11 20:21    Temat postu:

rondzik napisał(a):
Hej, a nad czym pracowales dla FP? Moj szef robi tu juz 15 lat, ciekawe czy pamieta ten projekt :)

Współpracowałem z PCF, jakoś w momencie jak się polski .net rozsypywał. Kojarzę, że mieli mega problemy ze sprzedażą powierzchni reklamowej i jakoś w momencie jak ich przejął Bauer przeformatowali całość do jakiejś poradnikowej wersji i trzeba było się zwijać, bo się skończyły fajne tematy.

Good morning!
^
Odpowiedz z cytatem
Bender

Od: 2004.07.05

PostWysłany: 2011.03.13 9:47    Temat postu:

rondzik napisał(a):
Ja jestem wdzieczny za krytyke. Dobra krytyka jes lepsza niz 10 klepniec po plecach :)

przy czym ta dobra nie była :)
fajny layout btw
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | prezentacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: