PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

Problem ze specyfikacją

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | animacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gugkac01

Od: 2011.01.11

PostWysłany: 2011.01.11 12:05    Temat postu: Problem ze specyfikacją

Witam, niedługo firma w której pracuję będzie robiła duże zamówienie na animację 3d.

Problem jest taki, że nie znam się na grafice na tyle, żeby być w stanie przygotować specyfikacje, tj. opisać to co chciałbym uzyskać:/

http://www.youtube.com/watch?v=anKiEoxkpxM
ew.
http://www.youtube.com/watch?v=r8OhEF27rAM

Chodzi mi o wszelkie przydatne słownictwo, ew. rzeczy na które warto zwrócić uwagę grafikom przy składaniu zamówienia.

Chodzi o prezentacje innowacyjnych rozwiązań technologicznych, dużo więcej nie mogę powiedzieć niestety:)

Każda sugestia czy nawet pomysł na inny rodzaj wizualizacji będą mile widziane

Pozdrawiam,
KG

P.S.

Póki co wywnioskowałem, że ma to być animacja dynamiczna, najchętniej korzystająca z cell-shadingu
^
Odpowiedz z cytatem
KINIO

Od: 2006.09.11

PostWysłany: 2011.01.11 13:18    Temat postu:

'ilość klatek na sekundę' :]

www.grupaclue.pl - systemy audiowizualne, systemy konferencyjne, inteligentne domy, kraków
^
Odpowiedz z cytatem
zapolski

Od: 2004.06.21

PostWysłany: 2011.01.11 14:18    Temat postu:

Genralnie, każdy fachowiec w swoim zawodzie, po obejrzeniu filmów/projektów referencyjnych jest w stanie dać ci +- widełki czasowo-kwotowe. Rzecz jasna, kwota właściwa pojawi się dopiero wówczas, gdy sprecyzujesz o co ci konkretnie chodzi.
Ja, gdy robię animację, potrzebuję z reguły takich informacji:
- przewidywana długość animacji
- czy jest podkładany lektor (jeśli tak - MUSI być dostarczony przed rozpoczęciem prac ponieważ to, co się dzieje na ekranie dopasowuje się do tego, co mówi pan/i z offu)
- lista elementów kluczowych, które trzeba pokazać dłużej/ładniej
- czy są gotowe projekty graficzne, ew storyboardy
- klimat w jakim ma to być utrzymane
- deadline

Jeśli napiszesz mi: "potrzebuję animacji opisującej działanie spłuczki sedesowej. Animacja będzie w Full HD, najlepiej plik *avi, kodek taki aby bez problemu odpaliło się Panu Prezesowi na na laptopie. Podkładamy lektora. Kładziemy nacisk na funkcjonalność spłuczki oraz jej nowoczesny design. Nie mam storyboardów, ale chciałbym aby było to w estetyce takiej a takiej [tutaj link do jutuba]. Termin do tego a tego" - będzie to dla mnie zrozumiałe. Na podstawie takich informacji jestem w stanie podać ci przybliżony koszt/czas wykonania.

reell
M jak 'motion' - wiele imion ma...
^
Odpowiedz z cytatem
gugkac01

PostWysłany: 2011.01.11 14:51    Temat postu:

O! Super:) O coś takiego chodziło. Np. ta informacja z lektorem jest dla mnie NIESAMOWICIE ważna. Bardzo dziękuję:) Czekam na więcej
^
Odpowiedz z cytatem
nappy

Od: 2006.08.27

PostWysłany: 2011.01.11 15:01    Temat postu:

gugkac01 tak jak napisał zapolski - jeśli odezwiecie się do odpowiedniej osoby, to te informacje będą w zupełności wystarczające. Warto zaufać projektantowi i dać mu robić swoje. To co zostało wymienione to dość uniwersalne informacje, interpretacja należy już do obowiązków 'dyzajnera' ;)

Pamiętaj, że lepiej dać dość ogólne info + styl w jakim ma być całość utrzymana, niż narzucać często irracjonalne pomysły osobie której przecież płacicie za to, że się na tym zna.
^
Odpowiedz z cytatem
gugkac01

PostWysłany: 2011.01.11 15:15    Temat postu:

Nie nie nie- to nie tak, zanim podejmiemy współpracę z konkretną osobą zamierzam się osobiście spotkać z kilkoma i omówić możliwości. Chciałbym jednak mieć jakieś podstawy, żeby wiedzieć o czym mówią i co jest ważne:)
^
Odpowiedz z cytatem
zapolski

Od: 2004.06.21

PostWysłany: 2011.01.11 15:19    Temat postu:

@gugkac - spotkanie jest koniecznością, choćby po to, by ustalić, czy na pewno mówicie i myślicie o tym samym.
Jeśli robi się bannerek za trzy stówki można sobie darować spotkanie, ale jeśli mowa o animacjach za ładnych kilka[naście] tysięcy to bez spotkania nie ma co siadać do pracy.

reell
M jak 'motion' - wiele imion ma...
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | animacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: