PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

Wspomaganie przeglądarek - rozwiązania JS

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | html i javascript
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nappy

Od: 2006.08.27

PostWysłany: 2010.11.19 3:22    Temat postu: Wspomaganie przeglądarek - rozwiązania JS

cześć i czołem.

Z jakich (jeśli w ogóle) korzystacie bibliotek wspierających obsługę CSS3/HTML5 dla IE (i innych przeglądarek) ? Generalnie wcześniej się tematem nie interesowałem zbytnio (bo potrzeby nie było, css3/html5 używałem raczej w celach czysto edukacyjnych). No ale przyszły te czasy, że aż żal nie korzystać z dobrodziejstw np selektorów CSS3.

Więc jeśli macie - to rzucajcie linkami na prawo i lewo, żeby nie było, że z pustymi łapami przychodzę:

http://selectivizr.com/
^
Odpowiedz z cytatem
huh
weteran

Od: 2006.07.04

PostWysłany: 2010.11.19 11:00    Temat postu:

który to selektor tak tobą zakręcił ? :)

^
Odpowiedz z cytatem
noizz
weteran

Od: 2002.07.19

PostWysłany: 2010.11.19 12:54    Temat postu:

Ja używam ie7.js i html5shiv. Nie wiem po co, ale nad hackami w IE spędzam jakieś pojedyncze minuty w porównaniu do godzin jeszcze z rok temu, więc chyba działają.

Z drugiej strony - średnio 20% u moich klientów to ruch z IE, z czego z IE6 to ostatnio w ogóle zeszło poniżej 2%*, więc jakoś się specjalnie nie przejmuję jak nie jest pixel-perfect.

*) chyba, że jakiegoś newslettera puszczą po portalach typu onet/money/bankier, wtedy budzą się demony

Good morning!
^
Odpowiedz z cytatem
nappy

PostWysłany: 2010.11.19 14:35    Temat postu:

huh napisał(a):
który to selektor tak tobą zakręcił ? :)

wszystkie *-child; wsio do obsługi formularzy, fajne są też ::first-line i ::first-letter ;) No ale zrobiłem to głównie 'dla dzieci'.

@noizz ja zawsze staram się napisać pixel-perfect (pod aktualne browsery) dopiero później dopieszczam pod te które opierają się poprawnemu renderowaniu ;) Dzięki JS można zaoszczędzić sporo roboty.
^
Odpowiedz z cytatem
noizz
weteran

PostWysłany: 2010.11.19 15:34    Temat postu:

Najlepsze jest to, że jak sobie czasami przeglądam statystyki i porównuje analytics z tymi na serwerze, to zawsze jest grupka osób używających IE z wyłączonym JS. Wole żyć w błogiej nieświadomości i nie wiedzieć co oni widzą ;)

A co do pixel perfect - to mi się nie chce, nawet dla najnowszych browserów. Ważne, żeby grid był dobrze policzony, bo i tak się reszta poprzesuwa.

Good morning!
^
Odpowiedz z cytatem
nappy

PostWysłany: 2010.11.19 16:00    Temat postu:

noizz napisał(a):
Najlepsze jest to, że jak sobie czasami przeglądam statystyki i porównuje analytics z tymi na serwerze, to zawsze jest grupka osób używających IE z wyłączonym JS. Wole żyć w błogiej nieświadomości i nie wiedzieć co oni widzą ;)

Sprawdź jaki Windows. Strzelam, że 95 + są z Korei Północnej ;D
^
Odpowiedz z cytatem
urimepl

Od: 2004.03.30

PostWysłany: 2010.11.19 16:29    Temat postu:

Od dluzszego czasu wykorzystuje ie7.js (i jego nowsze wersje). Niestety dzisiaj testujac projekt w IE okazalo sie ze zastosowanie skryptu nie przynioslo oczekiwanego efektu. Tresc strony po prostu znikala i pokazywala sie dopiero po kilku refreshach. Co najdziwniejsze problem pojawial sie w nowszych wersjach IE a w 6 dzialalo ok :D

I teraz mam zagadke.. czy to jest jakis konfilkt z symfonia czy moze z innymi js'ami podpietymi do projektu.. Tak czy siak tym razem nici z last-childow i innych udogodnien.
^
Odpowiedz z cytatem
nappy

PostWysłany: 2010.11.19 16:36    Temat postu:

No to może sprawdź usuwając (wrzucając w komentarz) każdy prócz ie7.js, dojdziesz który powoduje błąd. Może to coś prostego... a co wypluwa firebug ?
^
Odpowiedz z cytatem
noizz
weteran

PostWysłany: 2010.11.19 16:47    Temat postu:

nappy napisał(a):
Sprawdź jaki Windows. Strzelam, że 95 + są z Korei Północnej ;D

Nope, normalne XP+IE6 z Bolandy. Kilkaset osób przy ruchu rzędu naście tysięcy na miesiąc.

Good morning!
^
Odpowiedz z cytatem
huh
weteran

Od: 2006.07.04

PostWysłany: 2010.11.19 18:28    Temat postu:

http://ecsstender.org/
http://fetchak.com/ie-css3/

Cytat:
Nope, normalne XP+IE6 z Bolandy. Kilkaset osób przy ruchu rzędu naście tysięcy na miesiąc.

to mogą być boty, to jak one się wylegitymowywują chyba nie ma znaczenia, równie dobrze mogą udawać mac os 9.2 z ie 5.0
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | html i javascript Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: