PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

Hosting dla klienta, aktualizacja www - jak to zorganizować?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | zarządzanie projektami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
decob

Od: 2010.05.13

PostWysłany: 2010.09.01 23:57    Temat postu: Hosting dla klienta, aktualizacja www - jak to zorganizować?

Witam,
Jutro mam rozmowę z klientem, pierwszy raz ws strony www, wcześniej robiłem już stronki, ale klienci mieli swój hosting i domenę, a ten klient nie bardzo wie co to domena i hosting, więc mu będę tłumaczył co i jak.

Jak to rozwiązujecie, czy macie swój hosting i podpinacie klienta, spisujecie z nim umowę hostingową, czy po prostu mówicie co i jak, i dajecie mu fakturki np. z az.pl na jego dane.
A jak z domeną? Bo przecież domenę to już u mnie kupował nie będzie.
I jeszcze jak z aktualizacją strony, bo klient w kodzie napewno grzebał nie będzie, a czasem będzie chciał coś zmienić (CMS nie wchodzi w grę), więc to ja będę musiał zmieniać, a wiadomo, że na każde zawołanie nie będę i za darmo też nie będę siedział na stronce.
Podzielcie się z tym, jak to organizujecie?

Pozdrawiam
^
Odpowiedz z cytatem
christobal
weteran

Od: 2006.05.11

PostWysłany: 2010.09.02 0:55    Temat postu:

1. Domenę kupujesz w imieniu klienta.
To znaczy, podajesz jego dane jako płatnika a swoje jako tzw. kontakt techniczny.
2. Hosting.
a) Kupujesz w imieniu klienta.
To znaczy, ustalasz parametry oraz cenę jaką może zapłacić, podajesz jego dane jako płatnika i głównego użytkownika konta a swoje jako kontakt techniczny.
b) Jeśli masz wydajny serwer, możesz wydzielić kawałek dla klienta.
3.
a) W przypadku strony bez CMS ustalasz częstotliwość i stawkę aktualizacji.
b) w przypadku strony z CMS przekazujesz hasła i koniec. Ustalasz jedynie stawkę interwencyjną/serwisową, gdy klient coś "zepsuje".
^
Odpowiedz z cytatem
decob

Od: 2010.05.13

PostWysłany: 2010.09.02 7:11    Temat postu:

Dzięki za odpowiedź:)
Bardzo mi to pomogło:)
Pozdrawiam
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | zarządzanie projektami Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: