PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

Mam takie pytanie - jak stworzyć program podobny do takich j

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | grafika 3d
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qwerto

Od: 2007.09.06

PostWysłany: 2007.09.07 15:39    Temat postu: Mam takie pytanie - jak stworzyć program podobny do takich j

Mam takie pytanie: jak stworzyć program podobny do takich jak Pro100
http://www.ecru.pl/swiatla.html
czy Arcon
http://www.intersoft.pl/index.php?link_id=1&...ogram=83&a=1?
Nie znam się na tym wcale więc proszę o w dobre wytłumaczenie.

1) Czy wystarczą do tego sami programiści i jeśli tak to czy to może być każdy programista czy musi to być taki który się w czymś specjalizuje?
2) A może potrzebni do tego są jeszcze np. graficy, albo architekci?
3) Kto się czym zajmuje przy tworzeniu takiego programu, czyli za co odpowiada programista, a za co ewentualny grafik czy architekt?
4) Jak stworzyć kosztorys takiego programu?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
^
Odpowiedz z cytatem
Reanimator
moderator

Od: 2003.06.05

PostWysłany: 2007.09.07 16:42    Temat postu:

Jako osoba zajmujaca sie 3d nie wyobrazam sobie, zeby program stworzyli jedynie programisci. Zakladajac oczywiscie, ze tego softu bedzie ktos uzywal.

Czy sa potrzebni graficy, architekci? Oczywiscie, ze tak. Program musi spelniac ich wymagania, bo to oni beda w nim pracowali.

Nie sadze takze, zeby nadawal sie do tego byle jaki programista.

reanimacja CG Blog
^
Odpowiedz z cytatem
Dawrsieg
weteran

Od: 2006.05.15

PostWysłany: 2007.09.07 18:18    Temat postu:

generalnie tworzenie czegos takiego wymaga duzej firmy i kosmicznego budzetu. w przypadku gdy chcesz skompletowac zespol do tego jako jednostrzalowgo projektu to wrecz wyjdzie ci z tego firma profilowana pod ten produkt. a bo trzeba chocby zapewnic wsparcie teczhniczne. ne mowie ze to zly pomysl, wrecz przeciwnie. jesli masz popyt - to warto. ale trzeba miec spory budzet zeby przetrwac czas do pierwszej wersji beta...

--
^
Odpowiedz z cytatem
tymek

Od: 2002.08.06

PostWysłany: 2007.09.07 20:07    Temat postu:

wydaje mi sie ze nie stworzysz kosztorysu do tego programu tak latwo, bo jak napisal Dawrsieg to duze przedsiewziecie, i na przyklad nie wiesz ile czasu zajmie wypuszczenie jakiejkolwiek dzialajacej bety, a za czas pisania kodu, musisz programistom zaplacic

wydaje mi sie, ze tworzenie czegos takiego zaczac sie powinno o kartki, olowka, kilkuset wypelnionych ankiet przez ludzi z branzy i kilku osob zaangazowanych w poszczegolne aspekty programu.
potem, kiedy masz juz zalozenia, zaczynasz rekrutowac programistow i wybierac technologie, a kiedy oni juz cos napisza zaczynasz testy. dwa lata? moze krocej.

szukam pracy
^
Odpowiedz z cytatem
qwerto

Od: 2007.09.06

PostWysłany: 2007.09.08 16:44    Temat postu:

Dzięki za powyższe wypowiedzi.
Czy znacie jakieś firmy które mogłyby się tego podjąć? A może znacie jakieś osoby prywatne (programistów, grafików itp), które mają doświadczenie bo już coś podobnego robiły, z którymi można by się było spotkać, pogadać i zobaczyć czy coś by z tego wyszło?
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | grafika 3d Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: