PROGRESO | WEBESTEEM | ART&DESIGN MAGAZINE 
Forum webesteem Strona Główna webesteem:forum

Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Ostatnie tematy | RSS | Rejestracja | Profil | Skrzynka | Zaloguj

maciejbodek.com
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | fotografia : prezentacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daauyi

Od: 2002.09.24

PostWysłany: 2007.05.23 22:43    Temat postu:

insmac napisał(a):
Te wielkoformatowe albumy sa niestety dosc drogie i nie tak latwo dostepne, ale za to jakie wydanie... :)

Ja lubie serie Taschena "25", format A5, dobry papier i ~800 stron za 49 PLN lub mniej, cena rozsadna, a pozycje fajne - np. "20th century photography", gdzie jest duzo fajnych postaci, a potem mozna juz poszukac w sieci dokladniej.

A OM jest fajny, matowka jasna a wizjer tak wielki, ze czacha dymi. Trafil mi sie kompletnie nieuzywany egzemplarz, w stanie idealnym za dwie stowki :)

sieffa kupilem za 79. wypasne wydanie, palce lizac :) a 20th century photography tez mam - prawie pozycja obowiazkowa :]

natomiast moja omke tez kupilem wlasciwie nowke, dwa lata temu, za 250. sluzy i robi miodne zdjecia.

ujemuje
^
Odpowiedz z cytatem
insmac

Od: 2007.05.23

PostWysłany: 2007.05.23 23:00    Temat postu:

Zwykle najlepsze okazje mozna wyczaic, kiedy ludzie sprzedaja sprzet, nie bardzo orientujac sie, co wlasciwie posiadaja, albo tez byl to zapasowy korpus itp.

Ta zasada tyczy sie i starszych manuali i nowszych AF. Stad kupno paroletniego lustra analogowego lub cyfrowego wysokiej klasy koniecznie musi sie wiazac z wczesniejszym sprawdzeniem przebiegu, bo czesto to jest sprzet zajechany, uzywany przez zawodowca, ktory trzymal czesto i gesto palec na spuscie. Analogicznie sredni format, magiczne slowo 'hassel' nie gwarantuje niczego, o czym sie dobitnie przekonalem :)

http://maciejbodek.com
^
Odpowiedz z cytatem
wlodi

Od: 2007.02.01

PostWysłany: 2007.05.28 13:28    Temat postu:

ja ostatnio spelnilem swoje male marzenie, nabylem 50/1.4 do mojej alphy 100!
mowicie ze ten olympus taki fajny? ni widzialem go 'na zywca'
czy to konstrukcja zblizona do przyslowiowego zenita? bawilem sie canonetem - czy to podobna klasa?
generalnie z analogow to kocham Lomo lk-a! jest niezastapiony praktycznie w kazdej sytuacji, a foty dynamika niesamowita :)
(btw odcinam sie od tych wszystkich lomografii i jakichs tam murow:/)

Mesmerik T-shirt Label
substancja | SubStudio | flicek
^
Odpowiedz z cytatem
insmac

Od: 2007.05.23

PostWysłany: 2007.05.29 14:10    Temat postu:

Olympus OM to jest wysoka klasa konstrukcji. Zenit a OM to mniej wiecej tak, jak hmm...126p do jakiegos zadbanego dobrego auta z lat 60-70 :)

W ogole Zenit...dla mnie to pudelko do zabawy, ale czegos powazniejszego na tym to bym nie zaryzykowal. 65% pokrycia kadru, ubogie czasy, niepewne dzialanie...ten aparat to straszliwy krok wstecz, bo obecnie za niewielkie pieniadze mozna nabyc manualna lustrzanke dobrej klasy - wieksza radocha z fotografowania, a i komfort nieporownywalnie lepszy :)

http://maciejbodek.com
^
Odpowiedz z cytatem
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum webesteem Strona Główna | fotografia : prezentacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: